Grup kuralları

Su arıtma cihazı tavsiyeleri ve su arıtma cihazları hakkında makaleler
Su arıtma cihazı tavsiyeleri ve su arıtma cihazları hakkında makaleler
Daha Az Gör

İyonize alkali su cihazı

İyonize alkali su cihazı 1950’li yıllarda Japonya’da geliştirilmiş, ilk deneyler bitkiler ve hayvanlar üzerinde yapılmıştır. İnsan bedeni üzerinde yapılan deneylerin tutarlı sonuçlar vermemesi sebebiyle, bu süreç daha uzun sürmüştür. Japon tıp doktorları iyonize alkali su cihazı ile yapılan alkali suyun toksik olmadığı için, birçok yetişkin hastalığına iyi geldiğine dair önemli verilere ulaşmıştır.

Su iyonizeri icadına, yerlilerin uzun ömürlü ve sağlıklı olmalarının, içtikleri buzul sularından kaynaklanması durumu ilham olmuştur. Bu ilhamla bilim adamları, elektrik ile suyu yeniden yapılandırmak ve sağlıklı hale getirmek için çalışmaya başlamışlardır.

İyonize alkali su cihazı savunucuları, iyonizerin icadının, penisilinden sonraki en önemli sağlık hizmeti olduğunu belirtmektedir.

İyonize alkali su cihazı, elektromanyetizma ile, normal musluk suyunu asitle savaşan ve antioksidan potansiyeli yüksek iyonize alkali suya dönüştürmeye yarayan cihazdır. Sade su, alkali mineraller ve asidik karbonattan oluşur. Alkali iyonize su cihazı, asidik karbonatı, alkali minerallerden ayırır; ayrı bir su akışıyla boşaltır.

İyonize alkali su cihazı, normal musluk suyundaki alkali elementleri asidik elementlerden ayırarak, sudaki magnezyum kalsiyum gibi minerallerden faydalanmanızı sağlar. Bu mineraller, cihaz sayesinde asitlikten kurtulduğu zaman antioksidan potansiyeli kazanıp, asitle savaşan alkalinite kazanır.

İyonize Alkali Su Cihazı Nasıl Çalışır?

Alkali su iyonizeri içinde su, geçirgen bir zarla çevrilmiş plakalardan geçer. Bu zar; enerji yüklü (alkali mineral ve karbonat gibi) atomların ve iyonların geçmesine izin verirken; nötr atomların geçmesine izin vermez.

Suda bulunan alkali minerallerin pozitif yükü varken; asidik karbonatın ise negatif elektrik yükü vardır. İyonize alkali su cihazı, içindeki elektromanyetik plakalar ile bu pozitif ve negatif yüklü iyonları ayırır. Pozitif yüklü alkali mineral iyonları, negatif plakalara çekilirken, asidik karbonat, pozitif yüklü plakalara çekilir.

İyon geçirgen zar, hem pozitif yüklü alkali mineral iyonlarının, hem de negatif yüklü karbonat iyonlarının içinden geçmesine izin verir ve bu iyonları daha sonra iki odaya ayırır.

Temiz içme suyu bir sürahiden ahşap bir masanın üzerindeki yuvarlak bir cam bardağa ve açık yeşil bir doğa arka planında açık yeşil bir peçete yakın çekim makrosuna dökülür.

İyonize Alkali Su Cihazı Ne İşe Yarar?

İyonlar, odalara ayrıldıktan sonra, alkali ve asidik sular oluşturmak için her bölmenin içindeki su ile reaksiyona girer. Her tip su, su iyonlaştırıcıdan çıkan ayrı bir akımla tahliye edilir. Alkali mineraller, alkali akışta, alkali maden suyu olarak boşaltılır.

Böylece elimizde sağlıklı bir alkali iyonize su kalır. Asidik karbonat, asidik su akışında bir karbonik asit çözeltisi olarak boşaltılır. Peki bu durumun insan sağlığına faydası nedir?

Vücuttaki oksidatif maddelerin hastalık ve yaşlanmada önemli bir faktör olduğuna inanılmaktadır. Bir iyonize alkali su cihazı kullanımı sonucu üretilen alkali su, Oksidasyon İndirgeme Potansiyeli (ORP) olarak adlandırılan negatif bir enerji yükü kazanır.

Bir su iyonlaştırıcısından gelen alkali suyun negatif ORP’si, ona serbest radikaller ve oksidatif maddeleri azaltma yeteneği verir. Bu da vücudun, tehdit altında olduğu serbest radikallerden kurtulması demektir.

Alkali Su Nedir?

Günümüzde sıkça duyulan “alkali su”, sağlıklı beslenmek isteyenlerin ve su diyeti yapanların favori içeceği olarak dikkat çekiyor. Sağlık üzerine olumlu etkileri sebebi ile alkali beslenmenin ana unsurlarından biri olarak beslenme listelerinde yer alıyor…

Alkali Su Faydaları

→ Vücudu toksinlerden arındırır.
→ Vücudun pH dengesini sağlar.
→ Vücudu ödem oluşmasına karşı korur.
→ Böbreklerin çalışma kapasitesini artırır.
→ Böbrek taşlarının oluşumunu engeller.
→ Vücudu nemlendirir.
→ Cildi besler ve güzelleştirir.
→ Yüksek enerji verir.
→ Kemik hastalıklarından korur.
→ Kanserle mücadelede destek verir.
→ Yaşlanmayı geciktirir.
→ Alerjenlere karşı dayanıklılığı artırır.
→ Kalbi korur.
→ Sindirim sistemini düzenler.
→ Bağırsak sağlığını korur.
→ Hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur.

Alkali su üreten su arıtma cihazları için bu sayfayı takip ediniz. Alkali su arıtma cihazı

Su arıtma cihazları ne kadar? Su arıtma cihazı fiyatı ve seçerken dikkat edilmesi gerekenler!

Su fiyatlarına gelen zamların ardından arıtma cihazlarına olan talep de arttı. Yapılan hesaplamalara göre 4 kişilik bir aile, yılda yaklaşık 154 damacana su tüketiyor. Bir damacana suyun maliyeti 30 TL düşünüldüğünde maliyet, en az 4 bin 600 TL’ye çıkıyor. Arıtma cihazı kullanmak maliyet olarak daha hesaplı olunca çoğu kişi de arıtma cihazlarına dönüyor. Peki, Su arıtma cihazları ne kadar? İşte su arıtma cihazı fiyatı ve seçerken dikkat edilmesi gerekenler!

Suya gelen zamlar arıtma cihazlarına olan ilgiyi arttırdı. Damacana su fiyatlarının 30 TL’ye kadar dayanması tüketiciyi arıtma cihazlarına yönlendiriyor. Bir ailenin yıllık olarak tükettiği damacana suyun maliyeti 4 bin 416 TL olunca, çoğu kişi arıtma cihazlarını araştırmaya başladı. Peki, Su arıtma cihazları ne kadar? İşte su arıtma cihazı fiyatı ve seçerken dikkat edilmesi gerekenler!

SU ARITMA CİHAZLARI NE KADAR?

Arırma cihazı kullanmak hem sağlık hem de maliyet açısından çok avantajlı. İstanbul’da en düşük su arıtma cihazı 3000 TL, en pahalı ise 12500 TL.

SU ARITMA CİHAZI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Bir arıtıcı seçmeden önce su kalitesini test etmeniz gerekiyor. Su kalitesini test etmek ve suda bulunan kirletici türlerine göre nihai kararı vermek için bir profesyonelden yardım alın. Su arıtma cihazları, kirleticileri sudan çıkarmak için bir teknoloji kombinasyonu kullanır. Ancak bu, tüm su arıtıcılarının suda bulunan farklı türdeki yabancı maddeleri çıkarabileceği anlamına gelmez. Bir su arıtma cihazı satın almadan önce, hangi su arıtma cihazının sizin için en iyi olacağını öğrenmek için bölgenizdeki su kalitesini test edin.

Su arıtma sektöründe de ürünün kalitesini ortaya koyan sertifikalar vardır. Bu sertifikalar sayesinde firmanın dünya standartlarında üretim yapıp yapmadığını anlayabilirsiniz. Alacağınız ürünün NSF, WHO, WQA gibi sertifikaları olup olmadığını araştırabilirsiniz. Su Arıtma Cihazı seçimi yaparken en önemli kriterlerden biri kendini ispatlamış akademik kurumlardan sertifikalı olan modelleri seçmekten geçiyor. ABD merkezli Ulusal Sağlık Kurumu (NSF). Diğeri ise Su Kalite Derneği (WQA). Bu kurumların sitelerine girerek, satın alacağınız modelin kodunu doğrulatmanız gerekiyor.

Su arıtma cihazı seçerken diğer bir önemli konu ise servis ve satış sonrası hizmet. Başta filtre değişimi başta olmak üzere tüm servis ve satış sonrası hizmetlerin kontrol edilmesi oldukça önemli. Su arıtma cihazı aldıktan sonra ise en az 6 ayda bir bakımının yapılması ve filtrelerin değiştirilmesi gerekiyor. Cihazların uzun süreli kullanılmaması durumunda ise cihazın filtrelerinin kesinlikle değiştirilmesi gerekiyor.

Su Arıtma Cihazları ile Temiz Suya Ulaşmak Çok Daha Kolay

Hem kendinizin hem de aynı evde yaşadığınız sevdiklerinizin sağlığını düşündüğünüzü biliyoruz. Bu nedenle pek çok kişi gibi siz de ambalajlı su tüketerek temiz suya ulaşırsınız. Fakat markete gidip su alışverişi yapmak, su bittiğinde sipariş vermek her zaman çok kolay, hatta günün bazı saatlerinde mümkün olamayabilir. Su arıtma cihazları ise musluğunuzdan su aktığı sürece, günün her saatinde temiz suyu size sunabilir. Yani su arıtma cihazları ile evde suyunuz hiç bitmez, sipariş verme zorunluluğu ortadan kalkar. Size sadece içerisindeki yabancı maddelerden arınmış temiz suyun tadını çıkarmak kalır!

NSF Onaylı Su Arıtma Cihazı

Plastik Tüketimini Azaltmak Su Arıtma Cihazları ile Mümkün

Plastik tüketiminin dünyamız ve tüm canlı türleri için bir tehdit olduğu bilinen bir gerçek. Devletler tarafından plastik tüketimini azaltmak için önemli adımlar atılsa da ne yazık ki uygulamalar çoğunlukla yeterli olmuyor, doğamız ve özellikle okyanuslarımız kirleniyor. Örneğin yapılan bir araştırmaya göre, 2050 yılında okyanuslarda balık ağırlığından daha fazla plastik olacağı belirtilmekte. Plastik tüketimini azaltmak için ise plastikten üretilen ürünleri ve plastik ambalajlara sahip içecek ve yiyecekleri tercih etmemek oldukça önemli. İşte, bu yüzden su arıtma cihazları çevreyi koruma konusunda da önemli bir görev üstleniyor. Su arıtma cihazları sayesinde tek kullanımlık şişelerde satılan sulardan uzak durabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazları Diğer Cihazlarınızın da Dostu

Su arıtma cihazları sadece sağlığınızı korumakla kalmayıp ev aletlerinizin ömrünün uzamasına da yardımcı olabilir. Peki, sağlığınızın yanı sıra cihazlarınız için su arıtma cihazı neden önemlidir? Sert su, içindeki yüksek oranda kalsiyum ve magnezyum iyonları veya alüminyum, baryum, demir, çinko ve manganez gibi çözünmüş maddeler nedeniyle aslında birçok zarara neden olabilir. Bu sular mutfakta kullandığınız su ısıtıcı gibi cihazlarınızın içinde birikintiler oluşturup cihazların zorlanmasına ve daha fazla çalışmasına sebep olabilir. Bu da faturalarınıza yansır. Su arıtma cihazları, birikmeye neden olan maddeleri arıttığı için bu tehlikeyi ortadan kaldırır. Birikintilere sadece sert sular sebep olmaz. Suda bir de inorganik tuzlar ve organik maddeler bulunur. Bunlar suda 500 mg/litreden fazla olduğunda mutfak eşyalarında aşırı birikinti olmasına neden olur ve cihazların ömrünü kısaltabilir.

Su arıtma cihazları bu maddeleri de arıtabilir ve böylece mutfak eşyanızın ömrünü uzatabilir. Siz de tabak, tencere, tava gibi küçük ev aletlerinizdeki lekeleri temizlemek için uğraşıyorsunuz, değil mi? Kullandığınız kimyasal temizlik malzemeleri de cabası. Peki, bu leke ve birikintilerin, suyun sertliğinden dolayı oluşabileceğini biliyor musunuz? Su arıtma cihazları ise suyu sertleştiren maddeleri arıttığı için küçük ev aletlerinizde ya da tencerelerinizde leke oluşturmaz.

Dekorasyona Katkı Sağlar

Pek çok insanın su arıtma cihazından dekorasyona katkı sağlamasını beklemediğini biliyoruz, ama yine de dekorasyon neredeyse herkes için önemli. galiparduc.com su arıtma cihazı tipleri ise bu konuda da size yardımcı! Tezgâhınızın altına yerleştirip hem düzenli bir görünüm hem de yerden tasarruf etmenizi sağlayan tezgâh altı su arıtma cihazı ya da modern görünümüyle mutfağınızın şıklığını tamamlayacak sebil tipi su arıtma cihazı! Seçim sizin! Eğer sizin için en uygun su arıtma cihazı tipinin hangisi olduğunu merak ediyorsanız “İhtiyacınıza Yönelik Seçim Yapmak İçin Önemli: Su Arıtma Cihazı Çeşitleri ” yazımız size rehber olmaya hazır! Ayrıca farklı prensiplerle çalışan su arıtma sistemleri bulunduğunu belirtmekte de fayda var. Ters ozmos gibi yüksek basınçlı bir membran sistem, suyu çok küçük gözeneklerden geçirerek filtreler. Kömür ve aktif karbon filtreler de sudaki toksik organik bileşenleri ayıklamak, tadı ve kokuyu düzenlemek için kullanılır. İyon değişimi ise genelde suyu yumuşatmaya ve dezenfekte etmeye yarar.

NSF ONAYLI SU ARITMA CİHAZI

Royal Green Luxplus Su Arıtma Cihazı

Ulusal Hijyen Vakfının Onayladığı Güvenilir Su Arıtma Cihazı Royal Green Luxplus ABD merkezli Ulusal Hijyen Vakfı (NSF, bütün parçaları hijyenik özelliğe sahip) tarafından belgelenen Royal Green Luxplus Su Arıtma Cihazı; içerisinde yer alan Sediment Filtre, Granül Aktif Karbon Filtre, Blok Karbon Filtre, Membran Filtre ve Antioksidan Mineral Filtre ile şebeke suyunu çamur, tortu, pas, kum, toz, kötü koku vs.’den arındırır.
NSF Onaylı Su Arıtma CihazıNSF Onaylı Su Arıtma Cihazı

Son Teknoloji Ters Osmoz ile Her zaman Taze Su

Şebeke suyunu temiz, sağlıklı ve lezzetli içme suyu haline getirebilmek için en iyi ve en etkili yöntem Ters Osmoz (reverse osmosis)’dur. Ters Ozmos filtrenin gözenekleri, sadece su moleküllerinin geçebileceği kadar küçüktür. Bu sayede sudaki tüm zararlı kimyasallar, bakteriler, parazitler, virüsler temizlenir.

FDA tarafından onay verilmiş Mineralli Antiosidan pH Filtre sayesinde de temiz suya musluktan akmadan önce mineral takviyesi yaparak suyu zenginleştirir. pH oranını düzenleyerek, Kalsiyum, magnezyum, Sodyum ve Potasyum gibi mineralleri suya tekrar kazandırarak musluk suyunu içme suyuna dönüştürür.

Royal Green Luxplus Su Arıtma Cihazı, (ters osmoz) reverse osmos teknolojisi ile temiz, mineral değeri yüksek, sağlıklı suyu, evlerin mutfaklarından içime ya da kullanıma hazır olarak kolayca ulaştırır.

NSF Onaylı Royal Green Luxplus Her Aşamada Güven, Kalite ve Hijyen


Royal Green Luxplus Su Arıtma Cihazının uzun ömürlü olması, şık tasarımı ve kolay kullanımının dışında kullanılan tüm parçalar güvenli, kaliteli, dayanıklı ve hijyenik malzemelerden üretilmiştir.

Ürünün kalitesi kullanıcı sağlığı için son derece önem taşır. Royal Green Luxplus Su Arıtma Cihazı ile şebeke suyunun sağlıklı, içilebilir suya dönüştürülmesi 6 farklı filtreleme sisteminden geçerek sağlanır.

Amerikan malı su arıtma cihazı filtreleri

NSF onaylı Royal Green luxplus su arıtma cihazı Amerikan su arıtma teknolojisi olan Omniupre marka 4 adet filtre ve yine Amerikan su arıtma teknolojisi Dupont Dow Filmtec  membran sistemi tercih edilerek üretilmiş, dünyanın önde gelen su arıtma filtre markalarından oluşmaktadır.
Royal Green Luxplus Su Arıtma Cihazı Filtre Değişim Tarihleri

 1. Sediment Ön Filtre, kaba kirleri, tortu, çamur gibi maddeleri 5 mikron seviyesinde toplar.
 2. Granül Aktif Karbon Filtre, klor ve diğer gazları tutar, suya berraklık verir.
 3. Granül Aktif Karbon Filtre2, 1. GAC filtreye ilave ikinci bir karbon filtredir. 1. Filtreden kaçabilecek gazları ikinci bir önlem olarak burada tutulur. Gelen suyu membrana girecek hale getirir.
 4. Membran, ters osmoz (reverse osmosis) sisteminin kalbidir. Su molekülleri hariç su içindeki tüm olumsuz unsurları ayrıştırır.
 5. Son Post Karbon Filtre, suya lezzet verir, tankta oluşabilecek kokuyu alır.
 6. FDA Onaylı Royal Green Antioksidan mineral filtresi ters ozmozun yok ettiği mineralleri tekrar suya geri kazandırarak suya Ca, Mg, N, K (Kalsiyum, Magnezyum, Sodyum, Potasyum) gibi gerekli dört minerali suya vererek suyunuzu en son aşamada mineralli hale getirir. FDA Onaylı Royal Green Antioksidan mineral filtresinin diğer bir özelliği ise suda hidrojen iyonu oluşturarak suyunuzun pH değerini 7,5 ile 9,5 pH aralığında olmasını sağlar.

NSF Onaylı Royal Green Luxplus Su arıtma Cihazı kullanarak, daha az plastik şişe, damacana kullanılmasına ya da daha fazla plastik madde üretilmesinin önüne geçilir. Çevre temizliğine katkı sağlar.
Luxplus Su Arıtma CihazıLuxplus Su Arıtma Cihazı
Plastik şişe ve damacanalardan tüketilen suyun insan sağlığına yansıttığı olumsuz etkileri sayesinde su insanlar üzerinde gerçek fonksiyonlarını yerine getiremiyor. İnsan yaşamında besinleri ve oksijeni organlara taşımak, vücut ısısını dengelemek, metabolizmayı düzenlemek, vücuttaki toksik maddelerin atılmasını sağlamak ve enfeksiyonlarla savaşmak gibi birçok önemli görev üstlenen suyun, bu görevlerini yerine getirebilmesi için aynı zamanda sağlıklı olması gerekir. Kaliteli su konusunda çözüm üreten NSF/ANSI 58 Sertifikalı Su Arıtma Cihazı, Luxplus modeli suda bulunan kirleticilerin tamamını geliştirdiği teknoloji ve tecrübesi ile ayrıştırdığı için sağlıklı ve içerken keyif alınacak lezzetli bir su elde edilir. NSF onaylı su arıtma cihazı satın al

Su Yumuşatma Cihazlarının Avantajları

Su Yumuşatma Cihazı Ne Yapar? Cihaz içerisinde bulunan katyonik reçine sayesinde yumuşatma işlemi gerçekleşir. Reçine içindeki sodyum iyonu sudaki kalsiyum ve magnezyum iyonlarıyla yer değiştirir. Çalışma prensibine göre zaman kontrollü ve otomatik kontrollü olmak üzere iki çeşit su yumuşatma sistemi vardır. Zaman kontrollü su yumuşatma sisteminde cihaz her gün ya da belirli günler için ayarlanabilir. Bu sayede cihazın gereksiz çalışmasının önüne geçilerek enerjiden tasarruf edilir.

Debi kontrollü su yumuşatma sistemleri ise suyun sertlik derecesine ve kullanılan reçine miktarına bağlı olarak çalışmaktadır. Parametreler göz önünde bulundurularak istenilen oranda debi ayarlanır. Su miktarı arttıkça debiyi de artırmak gerekir. Su yumuşatma sistemleri filtreleme yapmamaktadır. Böyle bir sistemle sudaki bakteriler, kum ya da istenmeyen partiküller uzaklaştırılamaz.
Bu nedenle sağlıklı içme suyu elde etmek amacıyla kullanılamaz. Firmamız kaliteli su yumuşatma sistemlerini uygun fiyat seçenekleriyle sunmaktadır. Satın aldığınız cihazı istediğiniz yere kolayca kurabiliriz. Bu sayede kısa sürede yumuşak suyun avantajlarından faydalanabilirsiniz. Firmamız satış sonrası destek vererek de yanınızda olacaktır. Su yumuşatma sistemleri hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Su Filtrasyon Yumuşatma Cihazlarının Önemi

Su yumuşatma cihazı endüstriyel alanda kullanılan, çok firmanın ihtiyaç duyduğu cihazlardır. Su yumuşatma cihazları çok farklı sektörlerde farklı amaçlar için kullanılmaktadır. Gıda sanayinden tekstil sektörüne göre çok geniş bir alanı kaplar. Firmalar kullanacakları suyun sertliğinden kurtarıp amaçları doğrultusunda suyu yumuşatmak istemektedir. Suyun yumuşatılması olayı bir takım işlemler sonrasında, su yumuşatma cihazı ile yapılabilmektedir. Firmalar yumuşatılmış suyu amaçları doğrultusunda üretim yaparken ya da başka bir herhangi sebep ile kullanmak istemektedir. Yumuşatma cihazları sayesinde su kirecinden de arındırılır. Ev tipi kullanımda direkt tesisata bağlanan bu sistemler yazlık villa vb. yerlerde ,kirecin yoğun olduğu şebeke sularında vb. çok amaçla kullanılabilmektedir. Su yumuşatma cihazı satın almak istediğiniz zaman ihtiyacınıza göre cihaz üretilir, suyunuz kirecinden ve sertliğinden arındırılarak size sunulur. Su yumuşatma cihazları; endüstriyel veya evsel kullanımda zarar veren Ca ve Mg iyonlarının sudan alınarak suyun yumuşatılması, kirecin giderilmesi işini yaparlar. Su içinde bulunan sertlik yapan iyonlar sudan uzaklaştığında, suyun bu açıdan kireç taşı oluşturma niteliğinde bertaraf edilir.

Suyun sertliği nasıl anlaşılır?

TANIMI 30 fr ve üstü Çok Kireçli  /  15-30 fr Kireçli / 5-15 fr Orta Kireçli / 0-5 fr Çok Yumuşak / Su yumuşatma cihazı tasarımı yapılırken aşağıdaki bilgilerin öğrenilmesi sonucun mükemmel olmasını sağlar.Suyun sertlik derecesi ve diğer analizler, Günlük ve anlık su debisi, Tesisatın ölçüsü, Tesisat basıncı, Depo ve hidrofor altyapısı, Suyun kullanım amacı, Su yumuşatma cihazı çalışması iyon değiştirme prensibi ilkesine göre çalışır. Amaç daha önceden Na iyonu ile yüklenmiş reçinenin Ca ve Mg iyonlarını yakalamasıdır. Cihazın ne kadar kireç yükleneceği tasarımcı tarafından hesap edilmiş olmalıdır. Böylece cihaz kapasitesi dolunca rejenarasyon aşamasına geçilebilir. Reçine miktarı hesaplanırken su sertliği ve su miktarı göz önünde tutulmalıdır. İçinde tortu ve diğer safsızlıklar olmayan su cihazın giriş noktasından basınçla girer. Difizörler sayesinde yüzeye ve reçineye temas eden su sertliğini kaybederek cihazın çıkış noktasından işletmeye verilir. Kapasitesi dolan reçine kolonu, daha önceden hazırlanmış olan rejenarasyon solüsyonuyla (NaCl) kendini temizler. Temizleme esnasında ortaya çıkan atık su uygun şekilde uzaklaştırılır. Bu işlem tamamen otomatiktir. İşletmeci sadece rejenarasyon tankındaki sodyum klorür’ü tamamlamakla görevlidir.Su yumuşatma cihazı, bazı ekipmanların bir araya gelip devreyi tamamlaması ile 5 ana bileşenden oluşur. Bunlar sırasıyla;

 • Reçine Kolonu
 • Otomasyon
 • Reçine Hammaddesi
 • Difizör/dağıtım Sistemi
 • Rejenarasyon Tankıdır.
 • Sistemi oluşturan bileşenler hem kendi kapasitelerine hem de diğer bileşenlere uyumlu olarak seçilmelidir.

Firmamız Tercih Edilmesindeki Hizmet Anlayışımız ?

Çünkü ;Odak noktamız her zaman daha çok iş yapmak değil, daha çok memnuniyet sağlamaktır. İşimizde müşteri memmuniyetini ön planda tutmaktayız. Müşterilerimizin ihtiyaçlarınıza odaklanarak ve hizmetlerimizi nasıl daha iyi hale getirebileceğinizi düşünerek yeni stratejiler geliştirmekteyiz. Kaliteli Hizmet :Müşterilerimize kaliteli hizmet vermek için her zaman daha iyi hizmet verme çalışmaları içerisindeyiz. Kurumsal Yapı: Firmamız kurumsal bir yapı olduğu için tüm geri bildirimleri değerlendirip personel eğitim yapısını tekrar tekrar güncellemektedir. Eğitim ve Belge Çeşitliliği: Müşterimiz tarafından talep edilen hemen hemen bütün belgeleri ve eğitimleri  müşterimize sağlamaktayız. Güven, Tecrübe, Fiyat istikrarı ile Müşterilerimize En Uygun Bütçede Hizmet Vermekteyiz

Neden Su Arıtma Cihazı Kullanmalıyım?

 • Su arıtma cihazları suda bulunan tüm zararlı maddeleri temizler. Sizlere çok daha sağlıklı bir içme suyu sunar.
 • Şebeke ile gelen ya da aldığınız damacanalar pek çok aşamadan geçerek evinize gelir. Bu sırada su içerisinde istenmeyen bileşenler oluşabilir. Su arıtma cihazı suyunuzun bu bileşenlerden arınmasını sağlar. Su arıtma filtreleri ve su arıtma kimyasalları sayesinde içerisinde arsenik, nitrat, kurşun ya da cıva gibi zararlı bileşenler kalmaz.
 • Temiz olduğundan böbrekler tarafından kolay emilir ve böbreklerinizi yormaz.
 • Suyunuzu arıttıktan sonra içerisinde herhangi bir mikroorganizma kalmaz. Güvenle içebileceğiniz suyunuz kanınızda hızla dolaşarak, daha dinç ve enerjik olmanıza yardımcı olur.
 • Vücudun 3’te 2 gibi büyük bir bölümü sudur. Günlük aktiviteler sırasında terle ve boşaltımla vücuttaki su dışarı atılır. Vücudun işleyişine büyük katkısı olan suyu her gün düzenli tüketmek gerekir. Arıtılmış bir su hücrelerinizdeki zararlı bileşenlerin daha kolay atılmasını sağlayacaktır.
 • Su arıtma cihazının kullanılması son derece pratiktir. İstediğiniz yere kolayca kurulabilir ve çok yer kaplamaz. Arıttığınız su kaynaktan çıkan temiz su gibi olacaktır. Royal Green Su yumuşatma cihazları sayesinde yumuşak ve taze bir hal alan suyunuz damak zevkinize hitap edecektir.
 • Su tek başına içilebildiği gibi çay, kahve gibi içecekler ile yemeklerin yapımında da kullanılır. Kaliteli bir su kullanmanız yemeğin kokusunu ve rengini güzelleştirecektir. Bu nedenle arıtılmış su kullanırsanız içecekleriniz ve yemekleriniz çok daha lezzetli olacaktır.
 • Arıtılmış su, diğer sulara göre daha kısa sürede kaynar. Bu sayede enerjiden de tasarruf edebilirsiniz.
 • Su arıtma cihazı kullanarak içme suyuna ücret ödemekten kurtulabilirsiniz. Su bitti diye sipariş vermenize, marketlerden su taşımakla uğraşmanıza, damacanayı koyacak yerinizin olmasına gerek kalmaz. Plastik şişelerin zararlı etkilerinden korunmuş olursunuz.
 • İş yeriniz varsa su arıtma cihazı satın almanız ciddi oranda kar elde etmenize yardımcı olur.

Kum Filtrasyon Cihazları

Kum Filtresi Kum filtresi ya da multimedya kum filtreleri; sularda bulunan tortu, bulanıklık, askıda katı maddeleri derin yataklı filtre haznesi sayesinde filtreleyen sistemlerdir. Su içinde doğal halde bulunan partiküller filtre yatağından geçerken, uygun özelliklerdeki media sayesinde süzülür ve sudan ayrıştırılır. Suyun tortusu nasıl anlaşılır? Suyun tortusu gözle görülebileceği gibi konvansiyonel test yöntemleriyle de ölçülebilir. Genelde beyaz bir kağıdın üstüne çok şeffaf bir numune kabıyla (kabın dışı buğusuz ve kuru olmalıdır) oturtulup 90 derece dik açıyla üstten bakıldığında suyun rengini görebilirsiniz. Ayrıca bekletme, çöktürme ve kağıt filtre yöntemlerini de uygulayabilir veya analize gönderebilirsiniz. Kum filtreleri, suyun içindeki çözünmeyen, çeşitli büyüklüklerdeki partikülleri, askıda katı maddeleri gidermek amacıyla dizayn edilmiş yüksek verimli ünitelerdir.Oluşturulan bu yapı sayesinde filtrasyon sadece filtre yatağının üst yüzeyinde değil tüm katmanlara yayılarak daha verimli olması sağlanır

Karbon Filtrasyon Cihazları

Aktif karbon filtreleri; sularda bulunan renk, koku, tad, eriyik halde bulunan gazları ve organik maddeleri arıtmakta ve özellikle klor gideriminde kullanılan su arıtma ekipmanıdır. Filtre ihtiva ettiği aktif karbon maddesinin adsorbe yeteneği ve geniş yüzey alanını kullanır. 3 gr karbon yaklaşık 1 futbol sahasından fazla yüzey alanına sahiptir. Suyunuzda bulunan klor miktarını öğrenmek için ROYAL GREEN ARITMA SİSTEMLERİ KLOR ÖLÇÜM SETİNİ kullanabilir veya uzman bir laboratuvarda analiz yaptırabilirsiniz. Aktif karbon filtre; gaz moleküllerini yakalar ve hapseder. Aktif karbon havalandırma sistemlerinin olmazsa olmazlarındandır. Aktif karbon filtrenin yüzeyinde çok sayıda hatta milyonlarca gözenek vardır. Bu gözenekler kötü kokuları ve zararlı gazları yakalar ve içerisine hapseder. Su içerisindeki kloru tutar. Karbon, doğada yaygın bulunan ametal kimyasal elementtir. Evrende bolluk bakımından altıncı sırada yer alan karbon, kızgın yıldızlarda hidrojenin termonükleer yanmasında temel rol oynar. Dünyada hem doğal halde, hem de başka elementlerle bileşik halinde bulunan karbon, ağırlık olarak Dünya’nın yerkabuğunun yaklaşık %0,2’sini oluşturur. En arı (katışıksız) biçimleri elmas ve grafittir; daha düşük arılık derecelerinde maden kömürünün, kok kömürünün ve odun kömürünün bileşeni olarak bulunur. Atmosferin yaklaşık % 0,05’ini oluşturan ve bütün doğal sularda erimiş olarak bulunan karbon dioksit, kireç taşı ve mermer gibi karbonat mineralleri, kömürün, petrolün ve doğalgazın başlıca yapıtaşları olan hidrokarbonlar, en bol bulunan bileşikleridir. Karbon, bilinen elementlerin en çok yönlü olanıdır. Bileşiklerin %94’ü (4 milyondan çoğu) karbon içerir. Yaşamın dayandığı temel işlevleri yerine getirmek için yeterli çeşitlilikte ve karmaşıklıkta düzenlemeler oluşturarak başka elementlerle birleşme yeteneği, yalnızca karbonda vardır. Belirli karbon bileşikleri, canlılardaki maddenin yaklaşık %18’ini oluşturur (geri kalanı çoğunlukla sudur). Bu bileşikler, canlı hücrelerin planı olarak, hücre yapımında kullanılan yapıtaşları olarak işlev görürler.

Su Yumuşatma Cihazları

Şebeke suyunun içerisinde sağlığa ve suyun kullanıldığı cihazlara zarar verecek bileşenler bulunur. Su yumuşatma sistemlerinin amacı suyun içerisinde bulunan kalsiyum ve magnezyum elementlerini uzaklaştırmaktadır. İçerisinde bu bileşenleri bulunduran su kireçli ya da sert su olarak adlandırılır. Kireçli su cihazların ömrünü kısaltır, elektrikli cihazların rezistansına zarar verir ve buhar kazanlarına etki ederek enerji kaybına neden olur. Mutfakta kullanılan yağlarla kireçli su birleştiğinde giderlerin daha hızlı tıkanmasına neden olur. Kireçli su kullanılarak yıkanan çamaşırlar için daha fazla sabun gerekir. Suyun yumuşatılmasıyla sabun ve deterjan harcama oranı azalır, suyla temas eden makine parçalarının korozyona uğrama süresi uzar. Suyun tüm bu zararlı etkilerinden kurtulmak için su yumuşatma sistemleri kullanabilirsiniz. Özellikle endüstride muhteşem çözümler sunan bu sistem cihazlarınızı daha uzun süre kullanmanızı sağlar. Cihaz satın alırken ileri teknoloji olmasına dikkat ediniz. Böyle bir cihazı yıllar boyunca güvenle kullanabilirsiniz.

Endüstriyel Ozmoz Sistemler

Endüstriyel ozmoz sistemler Türkiye Kalite Standartlarından özel olarak uygulanan sistemlerdir. Bu nedenle bu profesyonel sistemler 81 ilimiz haricinde yurtdışı üzerinden de yoğun olarak tercih ediliyor. Endüstriyel alanlarda uygulanan ozmoz sistemler beklentilere kusursuz bir şekilde çözümler üretiyor. Pratik bir şekilde uygulanması sebebiyle sizlere zaman açısından da tasarruf olanağı sağlıyor. Endüstriyel işletmeler tarafından tavsiye edilen ozmoz sistemlerde çürüme, deforme olma gibi sorunlar söz konusu değildir. Bu sistemler %100 garanti kapsamında yer aldığından kalitesini uzun yıllar boyunca sürdürüyor. Dolaysıyla bu sistemleri işletmeniz üzerinden güvenle kullanabilirsiniz.

Endüstriyel Ozmoz Sistemler Nedir?

Endüstriyel ozmoz sistemler 2 angström boyutunda meydana gelen filtrasyon yeteneği sayesinde suyun içerisinde yer alan iyon ve mineralleri tutarak suyun deminilarizeni olmasını sağlıyor. Kademeli bir şekilde işlev sunan bu lider sistemler endüstriyel alanlarda saf suya gereksinim duyulması durumunda tercih ediliyor. Bu sistemler üzerinden suyun içerisinde yer alan tüm zararlı öğeler dakikalar içerisinde sudan temizlenerek suyun saf ve tamamen doğal bir içeriğe sahip olması sağlanıyor. Bu etkin su arıtma sistemleri aynı zamanda tuzlu deniz suyunun arındırılarak tatlı su özelliğine sahip olmasında da tercih ediliyor. Dolaysıyla endüstriyel ozmoz uygulamaları geniş kapsamlı bir içeriğe sahiptir. Sıradan su arındırma cihazlarından farklı olarak daha geniş sahalar üzerinden güvenle kullanılıyor.

Endüstriyel Ozmoz Sistemlerin Özellikleri Nelerdir?

Endüstriyel ozmoz sistemler birçok eşsiz özellikleriyle dikkat çekiyor. Bu sistemlerin en önemli özelliklerinden biri hafif bir ağırlığa sahip olmasıdır. Bu nedenle taşınması, nakliye edilmesi, montajı ve söküm işlemi oldukça kolaydır. Endüstriyel ozmoz sistemlerinin ayrıca kurulum ve söküm işlemi doğrudan firma uzmanları tarafından ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Bu nedenle sizlerin ek eylemde bulunmasına gerek bulunmuyor.

Endüstriyel ozmoz cihazlarının en önemli özelliklerinden biri de uzun ömürlü olmasıdır. Bu sistemler sıradan su arındırma cihazlarından farklı bir işleve sahiptir. Daha kaliteli olması sebebiyle minimum 5 yıl boyunca güvenle kullanılabilir. Endüstriyel ozmoz sistemlerinin en önemli özelliklerinden biri de sıradan su arındırma cihazlarından farklı olarak profesyonel anlamda hizmet sunmasıdır. Bu cihazlar yılın her dönemlerinde uygulanabilir. Kapalı ve açık sahalar üzerinden kullanılabilir. Endüstriyel ozmoz cihazları yüksek ısıyla karşı son derece dirençlidir. Bu bakımdan güneş ışınlarından etkilenmez.

Endüstriyel Ozmoz Sistemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Endüstriyel ozmoz sistemler mutlaka kurumsal kimlikli firmadan talep edilmeli
 • Bu sistemlerin garantili olmasına dikkat edilmeli
 • Endüstriyel ozmoz cihazlarının beklentilere hitap etmesine özen gösterilmeli
 • Bu cihazların hangi alanlarda kullanılmasına yönelik uzmanlardan teknik destekler alınmalı
 • Cihazların uygun maliyet sunmasına özen gösterilmeli
 • Cihazların yüksek kalite standartlarına sahip olmasına özen gösterilmeli

Bu su arındırıcı cihazlardan ayrıca ihtiyaç duyulması durumunda toplu olarak da talep edilebilir. Özellikle geniş ölçekli endüstriyel alanlarda toplu olarak endüstriyel ozmoz cihazları tercih edilmesi beraberinde bu sistemlerden indirimli fiyatlar üzerinden faydalanmasını sağlıyor. Bu sistemlerin sadece profesyonel firmadan temin edilmesi önemlidir. Piyasada yer alan kalitesiz ve garantisiz işletmelerden uzak durulmalıdır.

Endüstriyel Ozmoz Sistemleri Avantajları Nelerdir?

Endüstriyel ozmoz sistemler birçok yönden avantajlar sunuyor. Amatör su arıtma sistemlerinde kısa süreler içerisinde arızalanma meydana gelebiliyor. Bu da firmaların yeniden ek masraflar yaparak ekonomik yönden zarar etmesine neden oluyor. Ancak endüstriyel ozmoz cihazlarında bu gibi negatif durumlar görülmez.

Cihazı satın aldığınız günden itibaren uzun dönemler boyunca arızalanmadan, teknik sorunlar oluşturmadan işlev görüyor. Bu cihazların en önemli avantajlarından biri de endüstriyel sahalar haricinde sanayi alanlarında, kamusal ve özel sektör alanlarında da uygulanabilmesidir. Dolaysıyla işletmenizin özellikleri fark etmeksizin bu cihazlardan faydalanabilirsiniz. Endüstriyel ozmoz cihazları diğer su arıtma cihazlarına oranla daha düşük maliyetlidir. Bu nedenle de amatör su arıtma sistemlerine ödediğiniz yüksek maliyetleri bu sistemlerde ödemeniz söz konusu değildir.

Endüstriyel Ozmoz Sistemleri Fiyatları Nedir?

Endüstriyel ozmoz sistemi fiyat tarifeleri her dönem farklı olabiliyor. Dolaysıyla bu sistemlerden faydalanmak istediğinizde öncelikle en uygun fiyatlı firmayı tercih etmelisiniz. Bu konuda ayrıca internet üzerinden de kapsamlı olarak araştırmalar yapabilirsiniz. Endüstriyel ozmoz cihazları fiyatları birçok etkenler sonucunda belirleniyor. Piyasa şartları, firmaların genel özellikleri, cihazların uygulanacağı alanların büyüklüğü, cihazların kalitesi ve modelleri gibi faktörler endüstriyel ozmoz sistemlerinin fiyat listesini belirliyor.

Ancak bu cihazlar geçmiş yıllara göre bugün daha cazip fiyat listesine sahiptir. Özellikle profesyonel firmadan bu su arındırma cihazlarını kargo ücretsiz ve indirimli fiyat tarifesinden talep edebilirsiniz. Endüstriyel ozmoz cihazları uygulamasında ayrıca ödemenizi nakit veya tüm kredi kartlarınız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Endüstriyel ozmoz cihazları 2020 yılı güncel fiyat tarifesini firma kurumsal web sitesinden öğrenebilirsiniz. Ya da doğrudan firma yetkilileriyle de iletişim kurarak bu sistemlerin fiyat tarifesi hakkında bilgiler elde edebilirsiniz.

Endüstriyel Ozmoz Sistemler Neden Tercih Ediliyor?

Endüstriyel ozmoz cihazları birçok nedenlerden dolayı tercih ediliyor. Piyasada pek çok amatör türünden su arındırma sistemleri yer alıyor. Bu cihazlardan maksimum faydalar ve sonuçlar elde etmeniz oldukça güçtür. Ayrıca amatör su arındırma cihazlarından %100 garantili olarak faydalanmanız söz konusu değildir.

Çünkü bu cihazların içeriği kalitesiz olmakla birlikte beklentilerinize yeteri düzeyde çözümler sunmaz. Endüstriyel ozmoz sistemlerinde ise bu gibi durumlar görülmez. Bu sistemler en kaliteli içeriğe sahip olduğundan büyük ölçekli firmalar tarafından da tercih ediliyor. Bu cihazlar amatör su arındırma sistemlerinden daha ucuz fiyatlıdır. Bu da firmaların mali yönden zarar etmemesini sağlıyor. Endüstriyel ozmoz sistemlerinde kötü koku ve çevrede kötü görünüm oluşturma gibi durumlar söz konusu değildir. Bu sistemler bulunduğu ortamla kusursuz bir şekilde uyum sağlar.

Firmanızın Kurumsal Olması Neden Önemlidir?

Endüstriyel ozmoz cihazlarında firmanızın kurumsal olması son derece önemlidir. Firmanızın bu özelliğe sahip olması bu cihazlardan güvenceli olarak faydalanmanızı sağlar. Kurumsal kimlikli endüstriyel ozmoz cihazları firmasından bu sistemleri herhangi ek hizmet bedelleri ödemeden güvenli bir şekilde temin edersiniz. Bu türden firmadan ayrıca bu cihazları daha hızlı bir şekilde temin edebilirsiniz. Çünkü kurumsal kimlikli firma her şeyden önce kaliteli hizmet anlayışına ve müşteri memnuniyetine değer veriyor.

Bu da daha geniş bir müşteri kapasitesine sahip olması anlamına geliyor. Kurumsal kimlikli firmadan bu cihazları toptan olarak da 7/24 kesintisiz bir şekilde talep edebilirsiniz. Bu türden firma kurumsal web sitesinden bu cihazlar hakkında ayrıca teknik destek hizmetleri de sunuyor. Dolaysıyla endüstriyel ozmoz cihazları hakkında firma sitesinden de merak ettiğiniz ayrıntılar hakkında da bilgiler elde edebilirsiniz. Kurumsal firma sıradan firmalardan farklıdır. Bu türden işletmeden geniş referans katalogları bulabilirsiniz. Bu kapsamda kurumsal endüstriyel ozmoz sistemleri firmasını çevrenizdeki endüstriyel işletmelerine de güvenle tavsiye edebilirsiniz.

Endüstriyel Ozmoz Sistemleri Uygulandığı Alanlar Nelerdir?

Bu sistemler suyun arındırılma amacıyla yönelik farklı sahalardan talep edildiğinden geniş bir müşteri tabanına sahiptir. Endüstriyel ozmoz cihazları bugün pek çok endüstri ve sanayi alanlarında, kimya endüstri alanlarında, kamusal alanlarda, uluslararası işletmelerde tercih ediliyor. Endüstriyel ozmoz cihazları soğuğa karşı son derece dayanıklıdır. Bu nedenle tercihe göre açık alanlardan da soğuk hava kütlesinden etkilenmesi söz konusu değildir.

Bu sistemler olası yangınlara karşı son derece dayanıklıdır. Yüksek ısıya karşı dirençli kaliteli bir yüzeye sahiptir. Bu nedenle de olası yangınlardan uzun süreli etkilenmez. Endüstriyel ozmoz cihazları pek çok Avrupa endüstriyel işletmeler üzerinden de uygulanıyor. Bu sistemler firmaların sağlıklı suya kavuşmasını sağlayarak bu bakımdan su arındırılması açısından da tasarruf sağlıyor. Endüstriyel ozmoz cihazları kalitesiz suyun tamamen ve yan etkisiz doğal yöntemle arındırılmasını sağlıyor. Firmamız bu konuda uzman firmamızı güvenle tercih edebilirsiniz. Sizlere özel çözümler üretiyoruz.

Saf su sistemleri isminden de anlaşılacağı üzere suyun tüm minerallerden arındırılmasında tercih edilen kaliteli sistemlerdir. Bu sistemler hakkında bilgiler sunmadan önce saf suyun ne anlama geldiğini belirtelim. Saf su, suyun dionize uygulaması üzerinden minerallerden tamamen arındırılmış durumudur. Saf su pek çok farklı sahalar üzerinden tercih ediliyor. Bu su türüyle işletmeler pek çok gereksinimlerini sağlıklı bir şekilde karşılıyor.

Firmamız tarafından da bu alanda kurumsal firmalara ve özel sektör firmalarına %100 garanti saf su arındıran sistemler sunuluyor. Yılların bilgi birikimlerine sahip olan firmamızdan bu sistemleri ek ücretler ödemeden talep edebilirsiniz. Saf su sistemlerimiz sıradan su arıtma sistemleri değildir. Dolaysıyla diğer saf su arıtma cihazlarına oranla daha uzun ömürlüdür.

Saf Su Sistemleri Neden Tercih Ediliyor?

Saf su sistemleri modellerimiz birçok nedenlerden dolayı yoğun olarak tercih ediliyor. Bu sistemlerimiz yüksek kalite standartlarına sahiptir. Bu nedenle gerek ülkemiz genelinden ve gerekse de yurtdışı üzerinden tercih ediliyor. Saf su sistemlerimizle en zorlu sular dahi dakikalar içerisinde tüm zararlı bileşenlerden kalıcı olarak arındırılıyor.

Bu kapsamda suyun tamamen saf ve doğal durumuna dönüştürülmesi sağlanıyor. Bu cihazlarımız amatör saf su arındırma cihazlarından farklı olarak daha pratik bir şekilde işlev görüyor. Suyun maksimum düzeyde saf olmasını sağladığı gibi bu suların daha geniş sahalar üzerinden de tercih edilmesini sağlıyor. Bu cihazlarımızda küflenme, kötü koku gibi sorunlar hâsıl olmaz. Son derece sağlıklı olmakla birlikte çevre dostudur.

Saf Su Sistemleri Özellikleri Nelerdir?

Saf su sistemleri birçok özelliklere sahiptir. Bu sistemlerimiz ergonomik ve son derece estetikli bir yapıya sahiptir. Bu nedenle uygulandığı alanların görkemli ve modern bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. Saf su arındırma sistemlerimizin en belirgin özelliklerinden biri hafif bir ağırlığa sahip olmasıdır. Bu nedenle bu sistemlerimizin nakliyesi, taşınması, kurulumu ve sökümü son derece kolaydır.

Bu sistemlerimizin kurulumunu ve söküm işlemini uzman kadromuz üzerinden hızlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Bu doğrultuda müşterilerimize ayrıca zaman açısından da tasarruf imkânı sunuyoruz. İşletmemiz en iyi saf su arındırma sistemlerine sahip olduğundan sektörde lider bir konumda yer alıyor. Geniş ve eğitimli kadrolarımızla birlikte beklentilerinize kusursuz bir şekilde hitap ediyoruz.

Saf Su Sistemleri Avantajları Nelerdir?

Saf su sistemlerimiz birçok yönden sizlere avantajlar sağlıyor. Bu cihazlarımızda arızalanma gibi durumlar söz konusu değildir. Özel olarak üretildiğinden garanti süresi boyunca arızalanmaz, zahmetler oluşturmaz. Bunun haricinde saf su arındırma sistemlerimiz son derece ergonomik dizayna sahiptir.

Bu nedenle en dar zeminler üzerinden dahi pratik bir şekilde uygulanabiliyor. Saf su cihazlarımızın en önemli avantajlarından biri de sade tasarıma sahip olmasıdır. Piyasada yer alan birçok su arındırma sistemleri karmaşık dizayna sahiptir. Bu sistemlerin kullanımı, kurulumu bu nedenle oldukça zahmetlidir. Bu nedenle de ciddi anlamda zaman kaybına neden olabiliyor. Ancak lider saf su arındırma sistemlerimizde bu gibi olumsuz durumlar söz konusu değildir. Uygulandığı alanlarla kusursuz bir şekilde bütünleşiyor.

Saf Su Sistemlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saf su sistemleri internet üzerinden online olarak talep ediliyor. Ancak bu sistemler bugün itibariyle amatör türünden firmalar tarafından da uygulanıyor. Bu tarz firmalardan garantili olarak saf su arındırıcı sistemler almanız mümkün değildir. Saf su arındırma sistemlerinde garanti durumu müşteri memnuniyeti ve sistemlerin uzun seneler boyunca güvenli bir şekilde kullanılması açısından önemlidir. Garantisiz olarak uygulanan saf su arındırma sistemlerinden istediğiniz başarılı neticeleri elde etmeniz oldukça zordur.

Bu nedenle bu sistemleri mutlaka garanti kapsamında tercih edin. Bunun haricinde saf su arındırma sistemlerinde dikkat etmeniz gereken birçok etkenler söz konusudur. Firmanın kaliteli hizmetler sunması, kurumsal bir kimliğe sahip olması, eğitimli personel üzerinden bu sistemleri sunması önemlidir. İşletmemiz tüm bu özelliklere sahip olduğundan sektörün en geniş müşteri tabanlı saf su arındırma sistemi firmasıdır.

Saf Su Sistemlerinde Kurumsallık Neden Önemlidir?

Saf su sistemleri kurumsallık ilkesi altından alınmalıdır. Çünkü kurumsal firmadan bu sistemleri güvenle alabilir ve ayrıca ödemeleriniz ise nakit veya kredi kartlarınız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu sistemleri kurumsal firmamızdan aldığınızda herhangi ek ücretler ödemeden ve daha uygun fiyatlardan ödemenizi yapabilirsiniz. Saf su arıtma sistemlerinde firmanızın kurumsal olması geniş bir müşteri potansiyeline sahip olduğunu gösterir.

Bu bakımdan firmamız tarafından geniş ve güncel referans kataloğu da sunuluyor. İşletmemiz kuruluş yılından itibaren kurumsallığı ön planda bulundurmuştur. Bu bakımdan da sektörün en çok tavsiye edilen saf su arındırma sistemleri üretici ve satış firmasıyız. İşletmemizden bu alanda kamusal alanlar üzerinden de talep geliyor. 81 ilimizden birçok kamu kurumları saf su arındırma sistemlerimiz tercih ediliyor.

Saf Su Sistemleri Fiyatları

Bu sistemlerimizde fiyat tarifeleri firmalar arasında farklılık gösteriyor. Dolaysıyla saf su arındırma sistemlerimiz geçmiş dönemlere kıyasla bugün her bütçeye hitap eden en cazip fiyatlara sahiptir. Bu cihazlarımızın fiyatları ayrıca pek çok faktörler sonucunda belirleniyor. Piyasa şartları, firma özellikleri, saf su arındırma sistemleri uygulanacağı alanlar gibi birçok etkenler bu sistemlerin güncel fiyatlarını belirliyor. Ancak işletmemiz internet dünyasından yer alan birçok amatör türden firmalardan farklıdır.

Firmamız kuruluş döneminden itibaren kaliteli hizmet anlayışını ve müşteri memnuniyetini ön planda bulunduruyor. Bu nedenle saf su arındırma sistemlerinde beklentileriniz ölçüsünde fiyat teklifi sunuyor. Güncel fiyat teklifimizi öğrenmek için kurumsal web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Saf Su Sistemleri Kullanıldığı Alanlar

Saf su arındırma sistemleri hayatın hemen her alanında tercih ediliyor. Bu cihazlarımız kamu kurumlarından, alışveriş merkezlerinden, eğlence merkezlerinden, özel sektör firmalarından, endüstriyel alanlardan, sanayi alanlarından yoğun olarak tercih ediliyor. Saf su arındırma sistemlerimizde herhangi tıkanmalar, işlev problemleri gibi sorunlar meydana gelmez. Dolaysıyla sistemlerimiz sorunsuz bir şekilde işlev görüyor.

Saf su geçmişten günümüze kadar insan sağlığı açısından en önemli faktördür. Bilimsel olarak da yapılan araştırmalar sonucunda suyun içerisinde çok sayıda mineraller ve iyonlar yer alıyor. Bu öğelerin insan sağlığı açısından riskler teşkil ettiği bilimsel olarak da gözlemlenmiştir. Cihazlarımızla suyu derinlemesine arındırarak saf bir hale kolayca dönüştürüyoruz.

Saf Su Sistemlerimizin İnsan Sağlığı Açısından Önemi Nedir?

Bu sistemlerimizin ayrıca insan sağlığı açısından da büyük bir önemi bulunuyor. Normal su saf duruma dönüştürülmediği takdirde içeriğinde yer alan çeşitli mikro organizmalar sebebiyle çeşitli sağlık problemlerine neden olabiliyor. Bu da fertlerin hastalık geçirmesine ve ayrıca yaşam konforunun düşmesine neden oluyor.

Saf su arındırma sistemlerimiz tam da bu noktadan itibaren suyu saflaştırarak fertlere maksimum düzeyde yaşam konforu sunuyor. Saf suyun normal sudan oldukça farklı olduğunu ve bu suyun daha kaliteli bir içeriğe sahip olduğundan genel sağlık açısından da avantajlar sağladığı bilimsel olarak ispatlanmıştır. Saf su arındırma sistemlerimizle suyunuzu saf bir özelliğe kavuşturabilirsiniz.

Saf Su Sistemlerimizden Nasıl Faydalanabilirsiniz?

Bu sistemlerimizden faydalanmak için kurumsal web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sitemizde yer alan telefon hattımızdan veya 7/24 aktif kalan online müşteri destek hizmetlerimiz üzerinden saf su arındırma cihazlarımızı satın alabilirsiniz. Ayrıca sitemizden bu profesyonel sistemlerimiz hakkında merak ettiğiniz diğer konular hakkında da uzmanlarımızdan bilgiler alabilirsiniz. Saf su arındırma sistemlerimizi tercihiniz doğrultusunda toplu olarak da talep edebilirsiniz.

Toptan su arıtma cihazı satın alımlarınızda indirimli fiyat tarifelerimizden faydalanabilirsiniz. İşletmemiz hizmet sunduğu bölge genelinden saf su arındırma sistemleri konusunda ayrıca ücretsiz olarak teknik servis olanağı da sunuyor. Bu bakımdan hizmet bölgelerimizden cihazlarımızı talep ettiğinizde profesyonel kadrolarımızla birlikle sistemlerimizin kurulumunu gerçekleştiriyoruz. Firmamız bu konuda uzman güvenle firmamızı tercih edebilirsiniz. Size özel çözümler sunuyoruz.

Alkali Su Nedir? Alkali Suyun Faydaları Nelerdir?

Alkali Su Nedir? Alkali Suyun Faydaları Nelerdir? Bu makalemizde sizler için bu sorularınızı temel düzeyde açıklamaya çalışacağız. Bu makalemizde sizler için bunları derlemeye çalıştık. Suda bulunan hidrojen ve hidroksit iyonları miktarı, suyun asidik ya da alkali özelliğini ortaya koyar. Örneğin; sudaki hidrojen iyonu fazlaysa su asidik, hidroksit iyonu fazlaysa alkali su olarak bilinmelidir. Bununla birlikte bilinmesi gereken diğer bir bilgi ise suyun pH değeri 7 seviyesinin altındaysa aynı şekilde su asidik, 7 seviyesindeyse nötr ve 7’nin üzerindeki değerlerdeyse alkali su olarak bilinir.

su içen kadın

Alkali su içmek ne işe yarar?

Hepimiz vücudumuz hayatta kalabilmek için hafif alkali yapısını koruması gerektiğini biliriz. Kanımızın pH seviyesi 7.4 ve hücresel sıvı seviyesi ise yaklaşık pH 7.2 dir. Buna göre; hücrelerimiz sürekli olarak asidik atık üretmekte ve vücut sıvılarımız da hayatta kalabilmemiz için vücudun pH seviyesini korumaya çalışmaktadırlar. Vücudumuz asidik atıklardan kurtulmak için oldukça ağır bir çalışma yapar. Asidik atıklar ter ve idrar ile çıkar, buna bağlı olarak her ikisi de düşük pH seviyesine sahip. Asidik cilt yüzeyi kendisi ile temas eden birçok mikrop ve virüsü öldürür.

Alkali Suyun Faydaları

 • Vücudu toksinlerden arındırır.
 • Güçlü bir antioksidan olarak bilinir.
 • Vücudun pH dengesini sağlar.
 • Vücudu ödem oluşmasına karşı korur.
 • Böbreklerin çalışma kapasitesini artırır.
 • Böbrek taşlarının oluşumunu engeller.
 • Vücudu nemlendirir.
 • Cildi besler aynı zamanda güzelleştirir.
 • Yüksek enerji verir.
 • Kemik hastalıklarından korur.
 • Diyabeti önler.
 • Kanserle mücadelede destek verir.
 • Yaşlanmayı geciktirir.
 • Alerjenlere karşı dayanıklılığı artırır.
 • Kalbi korur.
 • Sindirim sistemini düzenler.
 • Bağırsak sağlığını korur.
 • Hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur.
 • Bağışıklık sistemini aynı zamanda da vücut direncini güçlendirir.
 • Diyet veya sporla birlikte zayıflamayı destekler.
 • Asidik beslenmenin tetikleyebildiği rahatsızlıklara karşı koruma sağlar.

Alkali Suyun pH Değeri

Suyun ideal olan pH değerini ve saflığını koruması için alkali olması gerekir. Buna bağlı olarak; vücutta temizliğe yaradığı, zayıflattığı ve vücuttaki pH değerini koruduğu gibi pek çok faydasından bahsediliyor.

Alkali su yağları yakar mı?

Kandaki asitlenme kanın oksijen taşıma kapasitesini azaltır. Kandaki oksijen azalınca dokularda da oksijen azalır. Yağ asitlerini enerjiye çevirecek organlarda, örneğin kaslarımızda yağlar yanamaz. Yağın yakılması için çok fazla oksijene ihtiyaç vardır.

Su Arıtma Cihazı mı Damacana mı Daha Sağlıklı?

Su arıtma sektörü bu nedenle her yönüyle temiz su konusuna çok başka bir bakış açısı getirmiştir. İnsanlar temiz suyu nasıl temin edeceğini düşünmekten çok, temiz suyu sağlayacak hangi cihazı almalıyım diye düşünmeye başlamıştır. Gelişen teknoloji sayesinde günümüzde kullanılan su arıtma cihazları oldukça etkili bir şekilde temiz su sağlamaktadır. Aynı zamanda piyasada temiz su alternetifi olarak damacana su satıcıları vardır. Su arıtma cihazı ve damacana suyu karşılaştırarak ikisinin de olumlu ve olumsuz yönlerini ortaya koyacağız.

Damacana Suyumu Arıtma Cihazımı

Su Arıtma Cihazının Faydaları Nelerdir ?

 • Tam etkili temiz suyu anında size sunar.
 • Temiz su elde etmek için sipariş,bekleme vs. durumlar yoktur. Temiz su için musluğunuzu açmanız yeterlidir.
 • Mineralleri arıtılmadan, yüksek verimli su elde edebilirsiniz.
 • Sürekli temiz su tüketmek için para ödemezsiniz.
 • Cihazının yılda bir kez çok düşük maliyetli filtre bakımını yapmanız yeterlidir.
 • Size uzun seneler sorunsuzca hizmet eder.
 • Suda bulunan bakteriler, kimyasallar tamamen arındırılır.

Damacana Suyun Özellikleri Nelerdir?

 • Damacana su markadan markaya farklılık gösterse de temiz su olanları da vardır.
 • Temiz su olsa bile, uzun süre güneş ışınlarına maruz kaldığı için bakteri üremesi ve plastikte kimyasalların suya geçmesi mümkündür.
 • Su bittikçe sipariş vermek, beklemek zorundasınız.
 • İkamet ettiğiniz yere su bayisi uzaksa, oldukça zorlanırsınız.
 • Zaman zaman su bayisine ulaşamayabilirsiniz.
 • Her firmanı ph değeri ve su temizliği ihtilaflı bir konudur.

Elde Edilen Suyun Özellikleri

Su arıtma cihazı kullandığınız zaman içme suyunuzu vücudunuz için uygun pH aralığına getirmiş olursunuz. Sağlıklı bir vücut için içilen suyun pH değeri son derece önem taşır. Ayrıca yine cihaz sayesinde suyun içinde bulunan kimyasallar süzülür. Aynı zamanda, musluk suyu her ne kadar temiz gibi görünse de içinde sağlığınız için zararlı olabilecek kimyasallar vardır. Cihazının özellikli filtresi kimyasalların süzülmesini sağlar.

İçtiğiniz suyun lezzetini belirleyen faktörlerden birisi de suyun yumuşaklığıdır. Sert suyun içini zordur. Hem içerken hem de içtikten sonra sizi rahatsız eder. Lezzetli ve yumuşak içimli suya ulaşmanın yolu, su arıtma cihazı kullanmaktan geçer.