Grup kuralları

Kural 1: Reklam sadece 1 adet gönderi de yapılabilir 2. gönderimde silinecektir. Kural 2: Spam Yasaktır kalıcı olarak gruptan atılır ve web sitesinden Devamını gör

Kural 1:


Reklam sadece 1 adet gönderi de yapılabilir 2. gönderimde silinecektir.

Kural 2:


Spam Yasaktır kalıcı olarak gruptan atılır ve web sitesinden tamamen engellenir.

Kural 3:


Sadece arıtma cihazı teknik konuları hakkında paylaşımlar yapılması gereklidir. Konu dışı paylaşımlar silinirDaha Az Gör

En Çok Satan Su Arıtma Cihazları Hangileri

Yaşam kaynağı olarak tükettiğimiz su kaynaklarının her zaman saf ve temiz olması ile birlikte kullanılabilir halde her alanda bulunması gerekir. Özellikle günlük hayatta direkt olarak tükettiğimiz su kaynaklarının her zaman temiz olması gerekir. Fakat günümüzde doğanın kirlenmesi ile birlikte su kaynaklarının saf ve temiz kalması mümkün değildir. Bu konuda firmamız alanında uzman ve başarılı çalışmaları ile birlikte en çok satan su arıtma cihazları adı altında belirli markaları üretir. Ro su arıtma cihazı bu konuda, en çok satan su arıtma cihazları arasında yerini alır. Özel teknolojisi ve kaliteli ürün olanakları ile birlikte üretilen bu cihaz her alanda rahatlıkla kullanılabilir. Tamamen firmamıza ait olarak üretilmiş bu su cihazı belirli belgelerle onaylanmış ve her alanda belirli filtrelerle kullanıma uygun olması ile birlikte oldukça kullanışlıdır.

Su Arıtma Cihazı Tavsiye

Günümüz kaynaklarının her zaman saf ve temiz kullanılması ile birlikte yaşam alanlarında su kaynaklarının her zaman rahat bir şekilde kullanımı sağlanmaktadır. Doğal su kaynaklarını kullanmak günümüzde mümkün olmamakla birlikte çevre kirliliği, hava koşulları ve birçok farklı faktöre bağlı olarak yaşam alanlarında kullanılan ve tüketilen su kaynakları saf ve temiz değildir. Bu durumda insan sağlığının riske atılmaması için birçok alanda su arıtma cihazları kullanılmalıdır. Böylelikle filtreden geçen su saf ve temiz bir şekilde rahatlıkla kullanılabilir. Yaşam alanlarına göre değerlendirilen su arıtma cihazlarına tavsiye edilecek markalardan biri olan galiparduc.com su arıtma cihazı tamamen firmamıza ait olmakla birlikte, üretim koşullarında belirli belgelerle onaylanmış ve 3 yıl garanti ile birlikte, kalitesi ve tasarımıyla kullanıma uygundur.

Su Arıtma Cihazı Markaları

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte saf ve temiz suyun her alanda kullanılmasını sağlayan su arıtma cihazları kendi içerisinde belirli fitre özelliklerine ve belirli markalara göre sınıflandırılmaktadır. Özellikle de saf ve temiz suyun rahat bir şekilde her alanda kullanılması için kişilerin kaliteli markaları tercih etmesi önemlidir. Böylelikle suyun akışkanlığı ve kıvamı daha güzel bir şekilde bütün yaşam alanlarında kullanılabilir halde bulunur. Bu konuda uzun yıllardır hizmet veren firmamız Ro su arıtma cihazlarını üreterek su arıtma cihazları adı altında marka sınıfında yer alır.

Yaşam alanlarının büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre değerlendirilen su arıtma cihazlarında markanın önemli olması kalitenin önünde gelmesi demektir. Böylelikle uzun yıllar boyunca yaşam alanlarınızda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz firmamız bu konuda birçok kişiye yardımcı olmakla birlikte her alanda su arıtma cihazlarının kullanılması için belirli markaları kendi içerisinde barındırır.

Su Arıtma Cihazı Markaları ve Fiyatları

Su insanların yaşam kaynağı olarak bilinmekle birlikte her alanda saf ve temiz su kaynaklarının kullanılabilir olması gerekir. İnsan sağlığı için saf suların kullanımı mikroba bağlı oluşabilecek hastalıkları önler. Suda oluşabilecek kirliliğin tüketilmemesi için su arıtma cihazları kullanılmalıdır. Kentleşme ile birlikte merkezi yerleşim yerlerinde saf ve temiz su kullanımının yüzdesi oldukça düşmektedir. Özellikle büyük şehirlerde içme su kaynakları kullanılmaz. Yaşam alanlarında kullanılan suların sadece lavabo, banyo gibi temel ihtiyaçlar için kullanılması gerekir.

Bu yüzden insanlar kendi evlerinde su arıtma cihazları kullanarak saf ve temiz suyun elde edilmesinde olanak sağlar birçok farklı marka ve firma kendi içerisinde su arıtma cihazı üretir. Fakat yıllardır alanında uzman ve teknik bilgiye sahip olan firmamız Ro su arıtma cihazı üretimi gerçekleştirerek yaşam alanlarında saf ve temiz suyun elde edilmesini sağlar. Kullanılan filtre ebatlarına göre belirli fiyat aralıklarında yaşam alanlarına yerleştirilir. Yaşam alanlarınıza uygun şekilde su arıtma cihazı seçmeniz bütçenizin dostu olur. Firmamız yıllardır bu hizmeti verdiği için uygun fiyatlı bir şekilde bu cihazların temin edilmesi için elinden gelen tüm olanak ve imkanları sağlar.

En İyi Su Arıtma Cihazı

Evde, işyerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz su arıtmaların tercih etmeniz bu alanlarda kolaylıkla kullanım olanağı sağlar. Bu konuda en iyi su arıtma cihazlarının tercih ederek uzun yıllara dayanan kullanım olanağı ile birlikte kaliteli markalarla bütçenizi düşünebilirsiniz bu konuda firmamız özel olarak tasarlanan filtre ve haznesi ile birlikte Ro su arıtma cihazlarını üreterek kişilerin hizmetine sunar. En iyi su arıtma cihazı olarak bilinen markayı firmamız uzun yıllardır üreterek hizmet verir. Özel haznesi ile birlikte belirli su kapasitesine sahip olarak evde, iş yerinde rahatlıkla kullanım olanağı sağlar. Ne kadar kalabalık olursanız olun günlük ihtiyacınıza karşılık su arıtma sistemini devreye sokmaktadır. Böylelikle gün içerisindeki su tüketim olan ağınıza kolaylıkla karşılayabilirsiniz.

En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisi?

Yaşam alanlarında su arıtma cihazları kullanılacağı zaman en iyi su arıtma cihazlarının tercih edilmesi her zaman daha doğru olacaktır. Çünkü su insan sağlığı için oldukça önemlidir ve kullanılabilir durumda saf ve temiz halde kullanılmalıdır. Bu konuda en iyi su arıtma cihazı olarak firmamız uzun yıllardır üretimini gerçekleştirdiği galiparduc.com su arıtma cihazlarının tercih edebilirsiniz. Özel filtresi ve haznesi ile birlikte suyunun saf ve temiz olabilmesi için gerekli enerjinin sarf edilmesi ile birlikte kısa süre içerisinde saf ve temiz olmayan suyu kullanılabilir hale getirir. En iyi su arıtma cihazlarını tercih ederek uzun yıllar boyunca kullanım olanağı sağlamakla birlikte su kalitesinin saf ve temiz bir şekilde oluşmasını sağlayabilirsiniz.

En İyi Su Arıtma Cihazları

Suyun kaliteli bir şekilde arıtılması için en iyi su arıtma cihazları tercih edilmelidir bu konuda firmamız uzun yıllardır Ro su arıtma cihazlarının üretimini gerçekleştirerek su arıtma konusunda kaliteli cihazları üretir. Deneyimli elemanları ile birlikte hizmet veren firmamıza gönül rahatlığı ile müracaat edebilir ve özel filtreli geniş hacimli su arıtma cihazlarını tercih edebilirsiniz. Su basıncına göre pompalı ya da pompası olarak üretilen en iyi su arıtma cihazları firmamız tarafından uzun yıllardır üretilerek özel filtresi sayesinde suyun kaliteli bir şekilde tüketilmesini sağlar. Yaşam alanlarının büyüklüğüne göre tercih edilen su arıtma cihazları rahatlıkla kullanıma uygun bir şekilde tercih edilmelidir.

Su Arıtma Markaları

Günümüz teknolojisinin ilerlemesi ile birlikte her alanda tercih edilen su arıtma cihazları özel markalar tarafından üretildiği sürece kullanım olanağı artar. Özel haznesi ve basınçlı sistemi ile birlikte rahatlıkla kullanıma uygun olması sayesinde her alanda kullanılabilir su miktarının arttırılması sağlanabilir. Bu konuda firmamız Ro su arıtma cihazı adı altında hizmet vererek en iyi markayı kullanıma sunar. Özel haznesi ve filtresi ile birlikte kullanılamaz suyu kullanılabilir hale getirerek geri dönüşüm imkânı sağlayıp insanları sağlıklı suyu, bedava bir şekilde kullanılmasını sağlar. Böylelikle sürekli olarak içme suyuna para ödemeden musluk suyunu kullanılabilir hale getirebilirsiniz.

En Sağlıklı Su Arıtma Cihazı Hangisi?

Sağlıklı bir şekilde su tüketiminin her alanda gerçekleştirilebilmesi için kentleşmeye bağlı olarak merkezi yaşam alanlarında da su arıtma cihazlarının kullanılması gerekir. Sağlıklı bir şekilde su tüketimini gerçekleştirilebilmesi için ro su arıtma cihazlarını tercih edebilirsiniz. Su içmek çok önemlidir fakat bunun kadar önemli olan bir başka konu ise içtiğiniz suyun değerleri ve kalitesi olarak karşımıza çıkmaktadır. İçtiğiniz suyun gerçekten işe yaramasını ve sağlığınıza iyi gelmesini istiyorsanız mutlaka güvenilir ve sağlığa uygun su tüketmeniz gerekmektedir. Sizler de en çok satan su arıtma cihazı hangisi bunu öğrenerek kendiniz ve sağlığınız için iyi bir yatırım yapma şansını elde edebilirsiniz. Su arıtma cihazları arasında en çok satanlardan birisi de Ro Su Arıtma firmamıza ait su arıtma cihazları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu su arıtma cihazları sahip oldukları filtre sayısı ve tabii ki su basıncına göre pompalı ya da pompasız olarak farklı kategorilere ayrılmaktadır. Sizler de bulunduğunuz şehre, cihazı kullanacağınız alana göre kendiniz için en doğru tercihi yapabilirsiniz. Firmamız Ro Su Arıtma siz müşterilerimize piyasada yer alan su arıtma cihazı fiyatları arasından en uygun su arıtma cihazı fiyatı ile hizmet sunmaktadır. Sizler de eğer bir su arıtıcı ile evinizde her daim sağlıklı suya erişmek istiyorsanız tamamen onaylı ve 3 yıl garantisi olan su arıtma cihazlarımızı tercih edebilirsiniz.

Üstelik su arıtma cihazları konusunda uzman olan ve sizlere güler yüzlü bir şekilde hizmet sunan uzman ekibimiz sayesinde kendi ihtiyacınıza yönelik olarak su arıtma cihazı tavsiye alma şansını da elde edebilirsiniz. Firmamız her zaman verdiği hizmetin arkasında duran ve çözüm odaklı bir yaklaşıma sahiptir. Sizler de kaliteli suya kolayca ulaşabilirsiniz. Ro Su Arıtma firmamız son derece kaliteli su arıtma cihazı hizmeti sunarak su probleminizi kökünden çözer.

Sizler de su arıtma cihazı için hizmet almak istiyorsanız hızlı bir şekilde bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Birbirinden farklı su arıtma filtreleri içeren cihazlar ile sizler de ihtiyacınıza yönelik olan en uygun cihazı satın alabilir ve böylece suyu arıtma imkânına da sahip olabilirsiniz. Hemen şimdi siz de Ro Su Arıtma firmamızı seçerek kendiniz için en doğru kararı verme şansına kolayca sahip olabilirsiniz.

Hangi Su Arıtma Cihazını Almalıyım?

Günümüzde piyasada birçok farklı su arıtma cihazları bulunmaktadır.  Su arıtma cihazı kullanılacağınız zaman yaşam alanlarına uygun şekilde tasarlanan cihazları tercih etmeniz kullanım kolaylığını arttıracaktır. Özellikle piyasada birçok farklı su arıtma cihazları bulunmaktadır. Ofis veya iş yerine uygun şekilde su arıtma cihazınızı alacağınız zaman kapasite değerini ve filtre özelliklerini göz önünde bulundurmanız gerekir.

Eğer evde çocuk bulunuyorsa bu konuda suyun tüketimine oldukça dikkat etmemiz gerekir. Kapasite ve marka imkânlarını göz önünde bulundururken bütçenizi de düşündürerek kendinize uygun su arıtma cihazlarını tercih etmeniz doğru olacaktır. Yaşam alanlarınızın kalabalıklığına ve kullanılabilecek alanlara göre su arıtma cihazı tercih edilmelidir.

Su Arıtma Cihazı Tavsiye

Yaşam alanlarında rahatlıkla kullanım kolaylığı sağlayan su arıtma cihazları suyun saf ve temiz bir şekilde tüketilmesine olanak sağlar.  Böylelikle musluktan akan suyu kullanma imkanları ile birlikte aylık olarak su tüketimi için para harcanmaz. Evde, iş yerinde, ofiste ve birçok alanda rahatlıkla kullanım kolaylığı sağlayan bu cihazlar alanında uzman firmalar aracılığıyla temin edildiği sürece kullanım kolaylığı ve imkanları oldukça artmaktadır.

Mesela bir cihazın kullanım ömrü kalitesine ve markasına göre değişmektedir. Fakat kullanma kılavuzunda belirtilen garanti ömrü cihazın uzun süreli kullanımını sağlar. Bu konuda, Ro su arıtma cihazı üretimi gerçekleştiren firmamıza müracaat ederek kendinize uygun su arıtma cihazlarını tercih edebilirsiniz. Bu konuda su arıtma cihazları tavsiye edilecek olursa belirli sınıflar içerisinde değerlendirilir.

Ro su arıtma cihazı, günlük kapasite litresi ve aşamalı olarak su arıtma sistemini kullanması ile birlikte kalabalık ortamlarda tercih edilebilen su arıtma cihazları olarak bilinir. Belirli kategorilerde sınıflandırılan su arıtma cihazları belirli boyutlarda üretildiği için yaşam alanlarının büyüklüğüne ve insan sayısının yoğunluğuna göre su arıtma cihazları kişilere tavsiye edilir. Firmamızın bu konuda kişilerin hangi cihaz alması konusunda yönlendirme yapar.

Su Arıtma Cihazı Önerisi

Su arıtma cihazı satın alacağınız zaman cihazın kalitesini, markasını ve özelliklerini göz önünde bulundurarak yaşam alanlarınızda kullanmanız daha doğru olacaktır. Bu konuda ro su arıtma cihazı üretimi yapan firmamıza müracaat ederek yaşam alanlarınıza uygun su arıtma cihazının satın alabilirsiniz.  Firmamız uzun yıllardır bu hizmeti verdiği için hangi yaşam alanında hangi cihazın kullanılabileceğini ve daha iyi verimin elde edilebileceğini bilir.

Bu yüzden firmamız ile yapacağınız ön görüşme sırasında yaşam alanlarınıza uygun şekilde birçok farklı cihaz modellerini tercih ederek satın alabilirsiniz. Cihazın günlük olarak kapasitesini göz önünde bulundurulmalı ve günlük ihtiyacınızı hesaplayarak bu boyutta filtreleri tercih etmeniz gün içerisinde su imkanlarınızı kesintisiz bir şekilde karşılamanızı sağlayacaktır. Bu konuda hangi su arıtma cihazı almalıyım gibi sorunlarla karşılaştığını zaman firmamıza müracaat ederek aşağıdaki su arıtma cihazlarını satın alabilirsiniz bu su arıtma cihazları;

  • Ro su arıtma
  • Ro su arıtma
  • Ro su arıtma
  • galiparduc.com su arıtma
  • Vip su arıtma
  • Royal Green su arıtma

Cihazlarını satın alarak yaşam alanlarında suyun kaliteli bir şekilde kullanılmasını tüketilmesini ve her alanda gerekli ihtiyaçların karşılanmasını sağlayabilirsiniz. Gün içerisinde direkt olarak tüketim veyahut çay, kahve, yemek gibi alanlarda rahatlıkla arıtılmış suyu kullanarak sevdiklerinizin sağlığını ve kendi sağlığınızı göz önünde bulundurabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazının Seçimi

Su arıtma cihazı satın alabileceğiniz zaman belirli firmaların önerisini göz önünde bulundurmalı ve yaşam alanlarınıza uygun olabilecek su arıtma cihazlarının tercih etmeniz gerekir. Bu konuda galiparduc.com su arıtma cihazı firmamız uzun yıllardır bu hizmeti verdiği için hangi yaşam alanında hangi su arıtma cihazlarının rahatlıkla kullanılabileceğini bilir. Su arıtma cihazları kendi içerisinde belirli sistemler ile birlikte sınıflandırılmaktadır pompalı ya da pompasız olarak kullanılabilen bu sistemlerde basınç gücü ve suyun kaç kez arıttırıldığı oldukça önemlidir.

Su Arıtma Cihazının Modelleri

Basınçlı sistemler ile birlikte su arıtma cihazı alacağınız zaman yaşam alanlarında insan yoğunluğunun ve günlük su tüketiminin göz önünde bulundurulması gerekir. Böylelikle belirli hazneleri ve farklı filtrelere sahip olan su arıtma cihazlarını satın alabilirsiniz bu konuda en çok önerilen su arıtma cihazları kendi içerisinde sınıflandırılır. Bu cihazlar ro su arıtma cihazları ve alt sınıfları, ro su arıtma cihazları, Royal Green su arıtma, ro su arıtma olmak üzere kendi içerisinde sınıflandırılır. Bu cihazlar kendi içerisinde belirli garanti süreleri ve farklı kapasite oranları ile birlikte satışı yapılır.

galiparduc.com su arıtma firmamıza müracaat ederek bu cihazların teminini sağlayabilirsiniz. Yaşam alanlarınıza göre önerilen su cihazlarının belirli fiyat aralıklarında satın alma imkânlarını firmamız sizlere sunmaktadır. Firmamız tarafından önerilen su arıtma cihazlarının tercih etmeniz yaşam alanlarınızda verimin güvenilir ve kaliteli bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayacaktır.

Su Arıtma Tavsiye

Günümüzde birçok firma kendin içerisinde su arıtma cihazları üretir. Belirli firmalardan alabileceğiniz cihazların markası ve kalitesi oldukça önemlidir. Çünkü bu cihazlar belirli fiyat aralıklarına satışa sunulduğu için kaliteli cihazların alınması uzun kullanım olanağı sağlar. Bu konuda tavsiye edilen su arıtma cihazlarını satın almanız daha doğru olacaktır.

galiparduc.com su arıtma firmamız tavsiye edilen su arıtma cihazlarının satışa sunar. Böylelikle müşteri memnuniyeti göz önünde bulundurularak gerçekleştirilen satış hizmetinde müşterilerin her zaman memnun kalması sağlanır. Güler yüzlü personelleriyle birlikte hizmet veren firmamıza müracaat ettiğiniz zaman size tavsiye edilen cihazları inceleyerek kısa süre içerisinde sahip olmanız gerçekleştirilir. Firmamız uzun yıllardır bu cihazların üretimini gerçekleştirdiği için hangi yaşam alanlarında hangi cihazların kullanılabileceğini belirler ve böylelikle müşterilerine tavsiye edebileceği belirli cihazlar bulunur.

Rahat Kullanım

Yaşam alanlarında veyahut günlük hayatta rahatlıkla kullanılabilecek ro su arıtma cihazları oldukça kullanışlı olmakla birlikte, görüntüsü ile birlikte oldukça şık bir tasarıma sahiptir suyun belirli mikroorganizmalardan ayrıştırılmasını sağlayan bu cihaz her alanda rahatlıkla kullanılabilir.

Filtre sistemi ile birlikte çelik tanka sahip olması ve günlük su tüketiminin 300 litre kapasiteye olanak sağlaması ile birlikte günlük ihtiyaçların giderilmesi sağlanır. Siyah görünümü ile birlikte yaşam alanlarına şıklık katmaktadır.

Ev İçin Su Arıtma Cihazı Tavsiye

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte günlük hayatta kullanılan birçok farklı teknolojik cihazlar bulunmaktadır. Yaşam alanlarında suyun saflığını ve doğallığının korunabilmesi için belirli cihazlar kullanılır. Bu cihazlar su arıtma cihazları olarak adlandırılır ve bütün yaşam alanlarında rahatlık ve kullanım kolaylığı sağlanabilir. galiparduc.com su arıtma cihazı hizmeti veren firmamız bu konuda bütün yaşam alanlarına uygun cihazların üretimini gerçekleştirilir. Ev için su arıtma cihazı tavsiye edileceği zaman firmamıza müracaat ederek hangi cihazı satın alacağınız tesviye edilir. Evde genellikle insan yoğunluğu az sayıda olduğu için az kapasiteli su cihazları tercih edilmelidir.

Sanayi tipi su arıtma cihazları evde kullanılmamalıdır. Tavsiye edilen markaları tercih ettiğiniz zaman yaşam alanlarında su arıtma cihazlarını rahatlıkla kullanılarak saf ve temiz suyun elde edilmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle çocuklu evlerde çeşme suyunun kullanılmaması gerekir farklı organizmalara sahip olan arıtılmış su bazı hastalıklara ve bakterileri sebebiyet verebilir. Bu yüzden arıtılan suların kullanılması ve tüketilmesi gerekir.

Piyasa da su arıtma cihazı satışı yapan birbirinden farklı firma bulunmaktadır. Bu firmalar birbirinden farklı ihtiyaca hizmet edebilmek için farklı türlerde su arıtma cihazları satışa sunmaktadır. Eğer sizler de hangi su arıtma cihazını satın alacağınıza karar veremiyorsanız mutlaka galiparduc.com Su Arıtma firmamızın kaliteli ve profesyonel ekibine danışarak hizmet alabilirsiniz.

Seçeceğiniz su arıtma cihazı kullanım amacınıza ve ihtiyacınıza göre değişiklik göstermektedir. Evde kullanacağınız ya da bir ofiste birden fazla kişi için kullanacağınız su arıtma cihazları birbirinden farklılık göstermektedir. Eğer sizler de evinizde çocuk ya da hamile varsa buna göre bir cihaz tercih etmeniz gerekir.

Sizler de en uygun su arıtma cihazı fiyatı ile hizmet almak istiyorsanız gönül rahatlığı ile galiparduc.com Su Arıtma firmamızı tercih edebilirsiniz. Firmamız siz müşterilerimize piyasadaki su arıtma cihazı fiyatları arasında en uygun fiyatlar ile hizmet sunmaktadır. Sizler de kendi amacınıza yönelik olarak bir su arıtıcı satın alarak evinizde her an sağlıklı suya ulaşabilirsiniz.

Firmamız Ro Su Arıtma siz müşterilerimize alanında uzman ve tecrübeli satış destek ekibimiz ile en iyi şekilde hizmet sunmaktadır. Sizler de hemen satış destek ekibimize danışarak bu alanda su arıtma cihazı tavsiye alarak en uygun cihazı seçebilirsiniz. Firmamız sizlere son derece hızlı ve aynı zamanda da kaliteli bir hizmet sunar. Eğer sizler de çözüm odaklı ve her zaman malının ve hizmetinin arkasında olan profesyonel bir firma arıyorsanız gönül rahatlığı ile Ro Su Arıtma firmamızı tercih edebilirsiniz.

Ro Su Arıtma firmamız sizlere hizmeti en uygun fiyatlarla en kaliteli şekilde sunar. Sizler de amacınıza yönelik ihtiyacınızı karşılayacak su arıtma filtreleri içeren kaliteli bir cihaz tercih ederek son derece güvenilir bir deneyimi yaşama şansını elde edebilirsiniz. Yıllardır bu alanda hizmet sunan ve son teknolojiye uyumlu cihazlar geliştirerek zamanla kendini her zaman geliştirmeye çabalayan bir firma olarak her zaman siz müşterilerimize garantili ve iyi performansa sahip cihazlarla hizmet sunduk. Sizler de en kaliteli sonuçlara ulaşmak için bizi tercih edebilirsiniz.

Neden Su Arıtma Cihazı Kullanmalıyım?

İnsan vücudunun büyük bir bölümü sudan oluşmaktadır. Su insanların sağlıklı olması için mutlaka her gün belirli bir miktar tüketmesi gereken çok önemli bir madde olarak karşımıza çıkmaktadır.

Su arıtma cihazı kullanmak suda bulanan her türlü zararlı maddeleri arıttığı için oldukça önemlidir ve bu sayede en sağlıklı içme suyunu sizlere sunar. Su arıtma cihazının arıttığı su hem potasyum hem de sodyum oranı sayesinde hipertansiyon hastaları için de oldukça ideal bir sudur. Sizler de su arıtma cihazı sayesinde oldukça lezzetli, içimi yumuşak ve keyifli bir su içme şansını elde edebilirsiniz.

Ro Su Arıtma teknolojileri hizmeti sunan firmamız sayesinde sizler de uygun su arıtma cihazı fiyatı sayesinde oldukça ekonomik bir hizmet alabilirsiniz. Piyasada yer alan su arıtma cihazı fiyatları arasında kendiniz için en uygun olanı ve ihtiyacınıza yönelik su arıtıcı bulabilirsiniz.

Sizler de Ro Su Arıtma firmamız sayesinde hem satış öncesi hem de sonrası için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçerek su arıtma cihazı tavsiye alabilirsiniz. Piyasada yer alan su arıtma firmaların kendiniz için en güvenilir olanı tercih etmek istiyorsanız gönül rahatlığı ile galiparduc.com Su Arıtma cihazı hizmeti alabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz sayesinde hemen şimdi su arıtma cihazı izmir için sizler de gönül rahatlığı ile hizmet alabilirsiniz. Kendi ihtiyacınıza yönelik olarak sizler de hemen şimdi uygun fiyatlı ve kaliteli bir şekilde galiparduc.com Su Arıtma cihazı için güvenilir bir hizmet alabilirsiniz. Birbirinden farklı amaçlara hizmet eden su arıtma filtreleri sayesinde sizler de evde güvenilir bir şekilde su içme şansını elde edebilirsiniz.

Ro Su Arıtma firmamız evinize en kaliteli ve sağlıklı suyu ulaştırabilmek için son teknoloji ile donatılmış olan kaliteli su arıtma cihazları ile hizmet vermektedir. Sizler de ofisinize, evinize ya da fabrikanıza uygun olan su arıtma cihazını alabilirsiniz. Cihazlarımızın tümü uluslararası kalite belgesine sahiptir ve bu sayede sizler için en sağlıklı suyu garantiler. Sizler de gönül rahatlığı ile firmamızdan tamamen garantili su arıtma cihazlarını alabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Alınırken Nelere Dikkat Edilir ?

Günümüzde su arıtma cihazı satışı yapan birbirinden farklı yüzlerce firma bulunmaktadır. Fakat bu konuda su arıtma cihazı satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Örneğin satın alacağınız cihazın mutlaka su kalitesi hakkında bilgi veren uluslar arası bazı belgelere sahip olması gerekir. Bunun yanı sıra cihazın sahip olduğu su arıtma filtreleri ve kaç kademeli olduğu da göz önünde bulundurulması gereken bir konudur. Su arıtıcı satın alacağınız firmanın sizlere garanti sunup sunmadığına da dikkat etmeniz gerekir. Tercih edeceğiniz firmanın hem satış öncesi hem de satış sonrası desteği olması son derece önemlidir çünkü bu cihazların sağlıklı bir sonuç vermesi için belirli aralıklar dâhilinde bakımı yapılması gerekir.

Sizler de en uygun su arıtma cihazı fiyatları ile hizmet almak istiyorsanız size en uygun olan su arıtma cihazı fiyatı tercih ederek oldukça kaliteli bir hizmet alabilirsiniz. Firmamızın alanında uzman ve profesyonel olan müşteri danışmanları ile iletişime geçerek sizler de oldukça kolay bir şekilde su arıtma cihazı tavsiye alma şansını elde edebilirsiniz. Firmamız galiparduc.com Su Arıtma siz müşterilerimize hizmetini oldukça hızlı ve kaliteli bir şekilde sunmaktadır.

Hemen şimdi sizler de gönül rahatlığı ile güvenilir bir su arıtma cihazı hizmeti alabilmek için Ro Su Arıtma firmamızı tercih edebilirsiniz. Su arıtma cihazı ihtiyacınızı kendi eviniz ya da ofisiniz için en iyi şekilde gidermek için hemen şimdi su arıtma cihazı hizmetini rahat bir şekilde alabilirsiniz.

Sizler de hemen şimdi galiparduc.com Su Arıtma ürün fırsatları ile oldukça uygun fiyatlara son derece profesyonel ve kaliteli bir şekilde alma şansını elde edebilirsiniz. Böylece sizler de artık damacana için hazır su almak yerine su arıtma cihazı ile oldukça sağlıklı ve kaliteli bir suya ulaşma fırsatını kolayca elde edebilirsiniz.

Sağlığınız için mutlaka vücuda zararlı olan maddelerden arındırılmış kaliteli ve ph değeri uygun sular tüketmelisiniz. galiparduc.com Su Arıtma firmamızın satışa sunduğu cihazlar uluslararası belgeye sahiptir ve sizin sağlığınıza en uygun olan kaliteli suyu sizlere oldukça uygun fiyatlara sunmaktadır.

En İyi Su Arıtma Cihazı

Su vücudumuzun sağlıklı bir şekilde çalışmaya devam edebilmesi için oldukça önemli bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Her gün kilonuza ve yaşınıza uygun bir şekilde su tüketmek hem vücudunuz işleyişini sağlayacak hem de böbreklerinizin sağlıklı olması ve zayıflamanız için size yardım edecektir. Fakat su içerken de seçici olmak gerekir ve temiz su tüketmek elzemdir.

Evde her an sağlıklı su tüketebilmek için su arıtma yöntemine başvurarak sizler de su arıtma cihazı satın alabilir ve böylece elinizin altında sürekli temiz su bulma fırsatını elde edebilirsiniz. Su arıtma cihazları ihtiyacınıza göre farklı filtreler ve kapasitelere sahip olarak karşımıza çıkmaktadır. Ofisiniz, eviniz ya da fabrika için alacağınız birbirinden farklı su arıtıcı bulunmaktadır. Sizler de Galiparduc.com Su Arıtma firmamızı tercih ederek en uygun su arıtma cihazı fiyatı ile oldukça kaliteli cihazlar satın alabilirsiniz.

Elbette her su arıtma cihazı fiyatları sahip olduğu özellikler bakımından birbirinden farklıdır ama sizler de kendi ihtiyacınıza yönelik su arıtma filtreleri içeren kaliteli bir cihaz bulabilirsiniz. galiparduc.com Su Arıtıcı teknolojiler sunan firmamızın müşteri temsilcileri ile görüşerek sizler de en uygun su arıtma cihazı tavsiye alabilir ve buna göre doğru bir tercih yapabilirsiniz. Sizler de dilerseniz galiparduc.com Su Arıtma hizmeti almak için bizlere ulaşabilir ve en kısa sürede su arıtma cihazınızı satın alabilirsiniz.

Galiparduc.com Su Arıtma firmamız sizlere satış öncesi ve sonrası sunduğu destekler ile en güvenilir su arıtma cihazı İzmir hizmetini profesyonel bir ekip ile sunmaktadır. En iyi su arıtma cihazına sahip olabilmek için cihazınızı mutlaka garanti fırsatı sunan bir yerden almanız gerekir. Sizler de su arıtma cihazı için oldukça kaliteli ve profesyonel bir hizmet almak istiyorsanız gönül rahatlığı ile galiparduc.com Su Arıtma firmamızı tercih edebilir ve en sağlıklı suya evde ulaşma şansını elde edebilirsiniz.

En Kaliteli Su Arıtma Cihazı ile Sağlıklı Su Tüketiminiz

Su tüketiminiz yetersiz olursa; Kan hacmi azalır, kan dolaşımı yavaşlar, kan koyulaşır, aritmi gelişir, tansiyon düşer, tansiyon düşmesine bağlı bayılmalar görülebilir. Bu da kalbe giden kan miktarını azaltır, koyulaşan kan damarların tıkanmasına neden olabilir, kalp krizi ve felç gibi hastalıkların ortaya çıkmasını kolaylaştırır.

Galiparduc.com Su Arıtma Cihazlarıyla günde 2 litre çeşmenizden akan suyu güvenle için, sağlığı seçin. Kalite ve uygun su arıtma cihazı ile farklı fiyatlar ve ürün çeşitleriyle sizleri düşünüyoruz. Piyasada su arıtma cihazları ile ilgili çok fazla fiyat teklifleri ile de karşılaşabilirsiniz. Bu nokta da tercih yaparken maliyetin de önemli olduğunun unutulmamasında yarar vardır.

Güvenli Ve Sağlıklı Su İçin Su Arıtma Cihazı Nasıl Olmalıdır?

Cihaz içeriğinde kullanılan malzeme ve filtreler kaliteli olmalı. Bunlar gerçekleştiğinde uzun ömürlü kullanım sağlarken sağlıklı su içmemize olanak sağlar.

Amerika Ulusal Alerji ve Enfeksiyon Hastalıkları Enstitüsü’nden uzmanlar Corona salgınına neden olan COVID-19 virüsünün dış yüzeylerdeki yaşama süresine ilişkin bir araştırma yaptı.

Araştırmada, virüsün havada ve çeşitli zeminler üzerinde ne kadar süre etkili olmaya devam ettiğini incelendi ve New England Journal of Medicine adlı bilimsel yayına göre Corona Virüsü havada 3 saat kalırken; PLASTİK YÜZEYDE 3 GÜN KALDIĞI yer aldı.

Güvenli ve sağlıklı su için, Galiparduc.com Su Arıtma Cihazlarını seçin.

Motorlu Motorsuz Su Arıtma Cihazları

Günlük hayatınızın vazgeçilmezi olan suyu artıma amacıyla kullandığınız su arıtma cihazlarının motorlu yani pompalı ve motorsuz yani pompasız olmak üzere iki farklı çeşidi bulunmaktadır. Peki nedir bu motorlu ve motorsuz su arıtma cihazları? Motorlu su arıtma cihazları genellikle 8 ve 10 litre arasında değişen su depolama haznesi bulundurur. Bu cihazlar basıncın az olduğu yerlerde tercih edilir. Bunlar suyun daha fazla ve daha basınçlı çıkmasını sağlar. Motorsuz cihazlar ise 5 aşamalı olanlardır. Daha az basınçla çalışır ve kalabalık aileler için tavsiye edilmeyen bir türdür.

Motorlu ve Motorsuz Su Arıtma Cihazının Farkları

Bu iki su arıtma cihazı arasında ki fark nedir diye soracak olursanız, aslında ikisinin de görevi ve yaptıkları işlem aynıdır. Fakat tek farkı birinin basınçla çalışıyor olması iken diğerinin basınçsız çalışıyor oluşudur. Motorlu olanlardan daha sık ve daha fazla su alabilirsiniz gün içerisinde.

Su arıtma cihazlarında bulunan tüm özellikler temel olarak aynı noktaya çıksa da kullanış açısından kalabalık bir aileniz var ise tercih etmeniz gereken cihaz motorlu olması gerekirken yalnız veya daha az kişi ile yaşıyorsanız motorsuz olanlardan tercih etmeniz önerilir. Suyunuzu her ikisi de aynı şekilde filtre ederek size sunarken bir tanesi daha efektiftir ki o da motorlu su artıma cihazlarıdır. Bir su arıtma cihazı almak istediğiniz de mutlaka motorlu mu motorsuz mu olmasını istediğinize karar verin.

En Çok Hangi Su Arıtma Cihazı Tercih Ediliyor?

Aslında en çok hangisi tercih edilir noktasında hangisinin daha kaliteli daha güvenli olduğu tartışılamaz. Burada tek önemli nokta tüketicinin isteği ve yaşam şartları göz önünde bulundurulur ve buna uygun olan bir cihaz önerilir.

İkisinin de yaptığı görev teorikte aynıdır. Fakat motorlu olan daha çok verim almanızı sağladığı için daha çok tercih alanında bulunuyor.

Motorsuz olanlar da aynı görevi görür ama daha yavaş görür. Bundan dolayı evde o suyu kullanan kişi sayısı önemli bir etken oluyor tercih aşamasında. Birey sayısını baz alırsak ikisinin de farklı avantajları bulunur.

Damacanada su bekletmeyin

Pet şişedeki kanser riskine çare: Bekletmeyin, güneşte tutmayın!

Uzmanlara göre, özellikle direkt güneş ışığı alan yerlerde, büfelerde bekletilen pet şişeler, plajlarda gün boyu kullanılan ambalajlar son derece sağlıksız.

ABD Toksikoloji Enstitüsü’nün yaptığı araştırmaya göre, pet şişelerde bulunan BPA maddesi sıcak sıvılarla temas ettiği zaman açığa çıkıyor. Sıvıya karışarak vücuda giren BPA, özellikle prostat ve göğüs kanseri riskini artırıyor.

GÜNEŞTE DURMAMALI

Kanser hastalıkları konusunda uzman olan Prof. Dr. Erkan Topuz, “Biz senelerdir bu tehlikeye dikkat çekiyoruz. Eve damacanayla alınan su hemen cam bir kaba ya da testiye boşaltılmalı, günlerce bekletilmemeli. Bu pet şişeler, kesinlikle güneşte durmamalı. Ancak adam bu şişeleri büfenin arkasına koyuyor, burada şişeler güneş görüyor, plastikteki maddeler suya geçiyor. Ekonomik nedenlerle bunlar plastikten yapılıyor, yoksa en sağlıklısı cam” dedi.

Plastik kaplardaki gıdanın uzun süre bekletilmemesi gerektiğini bildiren Topuz, “Damacanaların 60-70 kez kullanılma şansı varken biz 700 belki bin kez kullanıyoruz. Belediyelerin kullanım miktarını kontrol etmesi lazım. Su ilk kez piyasaya verildiği zaman birçok kimyasal analizden geçiyor, bu veriler de üzerinde yazıyor. Ancak bu analiz, bir kez yapılıyor. Adam bu suyu aynı markayla satıyor, en iyi marka olsa bile sık kontrolden geçmediği için içinde ne var bilmiyoruz” diye konuştu.

ÜÇ AYDA BİR MARKA DEĞİŞTİRİN

Topuz, şu tavsiyede bulundu: “Tüketicilere tavsiyem, 3 ayda bir kullandıkları su markasını değiştirmeleri. Kronik zehirlenme olmasın hiç değilse. Çeşme suyu da kullanılabilir, ancak çeşme suyunda da aşırı miktarda klor var, aşırı miktardaki klor da kanserojen. Ayrıca yollardaki borulardan sızma şekilde toksit maddeler alınabilir. Eve su filtreleri de konulabilir. Ancak su filtreleri de magnezyumu tutuyor. Oysa magnezyum vücuda faydalı.”

ÖNEMLİ OLAN GÜVENLİ KULLANIM

Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Aziz Ekşi de, “Tüm gıda ambalajları gibi, içme suyu ambalajları da Tarım Bakanlığı’ndan izin almak zorunda. İznin aradığı koşullardan birisi de gıdanın muhafaza koşullarında ambalajdan gıdaya geçen maddelerin miktarının belirlenmesi. Buna ‘migrasyon testi’ diyoruz. AB’de de geçerli olan bu testin desimetrekarede 10 miligram’ı geçmemesi gerekiyor” dedi. Buna karşın testlerin normal depolama koşullarında yapıldığını soğuk ve sıcak koşulların migrasyonu artırdığını belirten belirten Prof. Ekşi, sözlerini şöyle sürdürdü

BİRLİKTE YAŞAMAK ZORUNDAYIZ

“Savunmamız gereken, güvenli kullanım. Örneğin pet şişe, arabada uzun süre bekletilmemeli, buzluğa konulmamalı. Donma sırasında da göçme nedeniyle plastik doku zedelenir, her zedelenme plastikten gıdaya geçişi artırır. Pet şişelerle yaşamak zorundayız, ancak bunun güvenli kullanım koşullarını belirlemeli ve bunun kontrol edilmesini sağlamalıyız. Tüm dünyada tüketimi en çok artan gıda, ambalajlı su. Bunu camla karşılayamazsınız. Ambalajın güvenliğini sağlamak önemli.”

KALINTILARI GİDERMEK GÜÇ

Ankara Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü eski öğretim üyesi Prof. Dr. Muammer Kayahan da, “1990 yılı öncesi, Sağlık Bakanlığı’nın ilgili yönetmeliği hazırlanırken gıdayla ve suyla temasta olacak plastik kökenli ambalaj materyallerinin taşıması gereken nitelikler hakkında detaylı bir çalışma yapıldı.

Özel bir yönetmelik hazırlandı. PVC (Polivinil klorür), en tehlikeli madde olarak bilinir. Bunun taşıdığı gıdaya veya sıvıya geçme oranı yüksek olduğu için limitler konuldu. Pet şişenin hammaddesinin suyla tepki vermeyen bileşikleri içermesi gerekir. Temel maddenin dışında kullanılan katkılar itibarıyla özellikleri önemli.

Polietilenler, PVC’ler kadar tehlikeli değil. Büyük moleküllü maddeler küçük moleküllüleri fazlaca içeriyor ve bunu suya veriyorsa tehlikeli tabii. Damacanalarda deterjan kalıntısını gidermek son derece güç bir hadisedir. Daracık bir ağızdan iyi bir yıkama şekli gerçekleştirilebilir mi, ondan kuşkuluyum” dedi.

GIDA MÜHENDİSLERİ KONUŞMALI

Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) Başkanı Mehmet Uysal ise pet şişelerin kanserojen olmadığını öne sürdü. Uysal, “Hacettepe Üniversitesi’nden Yaşar Kemal Erdem’in araştırmasına göre, ‘BPA’ adında kanserojen bir madde vardır ki bu havada dahi vardır. Bu maddenin insan vücuduna kanser yapan madde olarak bulaşabilmesi için bir insanın günde 60 damacana su içmesi gereklidir. Çocuklarda bu etkiyi yapabilmesi için 6 damacana su içilmesi lazımdır. Polikarbonat biberonlara savaş açıldı. Bunlar Avrupa’da dahi yasaklanmadı. Pet şişeler, polyester esaslı oldukları için polikarbonatlara göre çok daha sağlıklı. Bu konuda tıp doktorlarına değil gıda mühendislerine başvurulmalı. Bugün camın avantajları olduğu gibi pek çok dezavantajları da var” diye konuştu.

‘ARITMA CİHAZLARINA TALEP ARTTI’

İçme Suyu makineleri üreticisi Ekrem Sözer ise, “Pet şişe ya da plastik damacanaların yeterince sağlıklı olmadığını aslında tüm dünya biliyor. Tek kullanımlık olursa daha az sakıncalı olur. Bir ambalaj, 20-30 ya da 50 kez kullanılabilir, ancak yüzlerce kez doldur boşalt yapıldığı bir gerçek. Bu sıkıntılar nedeniyle son dönemde bize yönelen talep arttı. İnsanlar içme suyunu arıtma kararı veriyor. Üstelik bu su, insan sağlığı açısından yeterli mineraller içeriyor. Artık öyle bir noktaya gelindi ki, birçok uzman ‘Arıtma cihazı alamıyorsanız çeşme suyu için, daha iyi’ diyor” açıklamasını yaptı.

İSTANBUL- İZMİR’DE MUSLUK SUYU İÇİLİR

UZMANLAR İstanbul İzmir ve Ankara’da musluktan akan suyun içilebileceğini belirtiyor. Adana, Samsun, Trabzon, Bursa, İzmir, Diyarbakır, Ordu, Şanlıurfa, Malatya, Konya, Kocaeli, Hatay, Balıkesir’de içme suyu olarak şebeke suyu yani musluk suyu kullanılıyor. Antalya, Zonguldak, Eskişehir, Edirne ve Erzurum’da ise genelde damacana suyu, içme suyu olarak tüketiliyor.

Eski İSKİ Genel Müdürü Dursun Ali Çodur, 2006’da, bazı su firmalarının İSKİ suyunu şişeleyip sattığını iddia edip musluk suyunun içilebileceğini belirtmişti. Çodur, “Bir kaç dakika dinlendirilmesi halinde su içerisindeki klor uçacaktır. Sonra güvenle içebilirsiniz” açıklamasını yapmıştı. İSKİ’nin şu anki Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Demir ise, basın müşaviri aracılığıyla yaptığı açıklamada, bu konuda görüş bildirmeyeceğini ifade etti.

SU STANDARTLARA UYGUN

Klorun organik maddelerle reaksiyona girmesiyle oluşan kanser yapıcı “trihalometan” ile bulanıklık oranı İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde dünya standartlarına uygun. Türk Standartları’na göre, “trihalometan” oranı en çok 100, Dünya Sağlık Örgütü’ne (DSÖ) göre 150, ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA)’ya göre 80, Avrupa Birliği’ne (EC) göre 100 olmalı. İstanbul’da trihalometan oranı Büyükçekmece’de 74.5, İkitelli’de 34.6, Ömerli ve Elmalı’da 44. Ankara’da trihalometal oranı ise 69.07. İzmir’deki Ağostos 2011 verilerine göre “trihalometan” oranı Tahtalı Barajı’nda 69.7, Balçova Barajı’nda 65, Ürkmez Barajı’nda yüzde 95.7’de kalıyor.

BULANIKLIK ORANI

Bulanıklık oranı ise Türk Standartları’na göre en çok 1.0, DSÖ ’ye göre en çok 5.0, EPA’ya göre 1.0, Avrupa Birliği’ne göre 1.0 olmalı. Vatandaşların, kendi illerinin aylık su kalite raporlarına düzenli olarak bakmaları öneriliyor. İstanbul’da Ağustos 2011 verilerine göre bulanıklık oranı Büyükçekmece, İkitelli, Kağıthane, Ömerli tesislerinden yapılan su çıkışlarında 0.2, Elmalı’da ise 0.4. Ankara’da haziranda duyurulan verilere göre bulanıklık oranı 0.35, İzmir’de ise ağustos verilerine göre 0.30. Temmuz verilerine göre bulanıklık oranı Bursa ’da 0.21, Erzurum’da 0.42, Adana’da 0.13.DiyarbakırSu ve Kanalizasyon İdaresi raporlarına göre ise eylüldeki son güncel verilere göre bulanıklık oranı 0.21. Ankara’nın “İvedik Su Arıtma Tesisleri”nde su kalitesinin Türkiye ve Dünya Sağlık Teşkilatı standartlarının üzerinde yer aldığı bildiriliyor.

NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

* Plastik su şişeleri buzluğa konulmamalı.
* Arabada bırakılan pet şişedeki sular tüketilmemeli.
* Plastik şişeler dondurulmamalı. Bu durum plastik içindeki Dioksin’i açığa çıkartmaktadır. Dioksin denilen kimyasal maddenin kansere neden olduğu, özellikle göğüs kanserine yol açtığı biliniyor.
* Eve alınan damacanalardaki su hemen bir cam kaba ya da plastik dışı bir kaba boşaltılmalı. Su oradan alınıp tüketilmeli.

ŞEBEKEDEN İKİ AYRI SU VERİLEBİLİR

İTÜ Çevre Mühendisliği Bölümü öğretim görevlisi Prof. Dr. İlhan Talınlı, klorun da kansejoren olduğuna dikkat çekerek, şebekeden iki ayrı su verilmesi önerisinde bulundu. Talınlı şu bilgileri verdi: “İçme suyunun birinci standartlarından birisi mikroorganizma içermemesi, yani sizi biyolojik olarak hasta etmemesi.

Şebekeye dezenfekte edilmiş su verilir. Dezenfekte edilmiş madde klor dioksit, klor, ozon ile yapılır. Onun içindir ki bizim şebekelerimizde suya kloru verdiğiniz anda mikroplarını öldürürsünüz. Buna rağmen musluğun ucuna gelinceye kadar tekrar mikrop kapar.

Dolayısıyla bu suya emniyet dezenfektanı olmak için biraz aşırı klor verilir. Onun için musluğumuz buram buram klor kokar. Bu fazla verildiğinde emniyetli sudur. Ama klor zaten yeteri kadar kanserojen ve zehirli. Sonunda bu klor kokusu nedir, çaylarımız iyi olmuyor dedik. Ortaya bir suyu pet şişeye koymak gibi dünyanın en büyük safsatası çıktı. İçi sıfır kuruş su, dışı 50 kuruş bir lira olan bir plastik kullanımına doğru gitti.

Dolayısıyla 20 senedir ortalama çok büyük bir plastik denilen bu şişenin pompalanması kaldı. Yani suyu biz getirdik plastik su şişesinin içine hapsettik. Ve insan hakkının en doğal ihtiyacı olan avucunun içine alıp içebildiği bu suyu, biz bir lira, iki lira gibi damacanalardan plastik şişelerden içmeye başladık. Plastik sanayi bu işten çok büyük kar etti.”

“SİGARA PET ŞİŞEDEN DAHA ZARARLI”

TÜRK Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Hacettepe Onkoloji Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Şuayib Yalçın, pet şişedeki suyun kansere neden olduğuna dair kanıtlanmış bir verinin olmadığını söyledi. Yalçın, pet şişeden önce sigara, obezite ve alkolden uzak durulması gerektiğini belirtti.

Suyun pet şişede uzun süre kalmasının kanserden önce enfeksiyon gibi başka sağlık sorunlarına neden olabileceğini anlatan Yalçın, “Pet şişenin kanser yapan bir etkisi olsaydı pet şişe kullanan ülkelerde mide, yemek borusu ve mesane kanseri oranlarının artmış olması gerekirdi. Ancak böyle bir şey yok” dedi. Pet şişenin kansere neden olduğunu söylemenin doğru olmadığını ifade eden Prof. Dr. Yalçın akılcı kullanımla sağlık sorununa neden olmayacağını söyledi.

Yalçın, “Uygun şekilde üretilmeli ve üretim süreçleri denetlenmeli. Tekrar tekrar kullanmaktan kaçınılmalı. 1 kez kullandıktan sonra atılmalı” dedi. (Deniz BİLİROĞLU/ANKARA)

AVRUPA SUYU MUSLUKTAN İÇİYOR

ALMANYA, Avusturya, Hollanda, İngiltere, Fransagibi ülkelerde su arıtma tesislerinden evlere ulaşan su, çeşmelerden büyük bir güvenle içiliyor. Özellikle Almanya’da sağlık yetkilileri tarafından sürekli kontrol edilen bu tesisler uzun yıllardır kullanılıyor. Pet şişe suları, Türkiye’de satılanlara oranla çok daha pahalı. Bu ülkelerde genellikle çeşme suyu ya da camda satılan sular, maden suları tercih ediliyor.

İLK YASAK BUNDANOOK’TAN

Avustralya’nın 2 bin nüfuslu Bundanook kasabası sakinlerinin isteği üzerine pet şişe kullanımı 2009 Ekim ayında yasaklanmıştı. Bundanook, dünyada pet şişe yasağı getiren ilk yerleşim birimi olarak biliniyor. Her üç plastik şişe suyundan birinde sentetik organik kimyasallar ve bakteriler bulunduğunu açıklayan New York merkezli Doğal Kaynakları Koruma Konseyi (NRDC), pet şişeler yerine insanların daha güvenli ve ucuz içme suyuna sahip olabileceklerini belirtmişti.

Uzmanlar insanların şişe sudan yaklaşık 1000 kat daha ucuz ve çok daha güvenli su içebileceklerini bunu da musluk sularının arıtılarak yapılabileceğini vurguluyor. Geçtiğimiz yıl mayıs ayında ABD’nin Massachusetts Eyaleti’ndeki Concord kentinde, yeniden kullanılamayan pet şişelerde su satışlarının yasaklanması kararı alınmıştı. Çevreyi korumak amacıyla alınan ve 2011 yılı itibarıyla uygulamaya konulan karara göre su, sadece yeniden kullanılabilen şişelerde satılabiliyor.

PET KULLANIMI AZALTILIYOR

Aralarında New York, Illinois ve Virginia’- nın da bulunduğu 10 eyalette ise pet şişe suyu satışlarının azaltılması yönünde karar alınmıştı. Yetkililer halka yaptıkları açıklamalarda, “Diğer içecekleri değil ama suyu çeşmeden içebilirsiniz’’ diyerek, pet şişelerde satılan diğer içeceklerin yasaklanmayacağını söylemişti. Pet şişeleri üretmek için her yıl 17 milyon varil petrol kullanılıyor.

PROF. DR. AHMET RASİM KÜÇÜKUSTA: PLASTİK BİBERONLAR ÇOK DAHA TEHLİKELİ

FATİH Altaylı’nın “Pet şişelerden uzak durun” başlıklı ve çok önemli bir sağlık sorununu gündeme taşıyan yazısını dikkatle okudum. Bu yazıdan herkesin alması gereken pek çok dersler var. Pet şişeler neden zararlı? Pet şişeleri zararlı kılan şişenin plastiğindeki “bisfenol A” veya kısaca “BPA” dediğimiz maddedir. Her gün kullandığımız sayısız üründe bulunan BPA’nın tehlikesi daha çok bardak, şişe, saklama kabı gibi yiyecek ve içeceklerin muhafazasında kullanılan sert plastik kaplardan kaynaklanıyor.

Bunlar içinde en önemlisi de BPA ihtiva eden biberonlardır. Sayısız araştırma, bebek ve çocuk sağlığının BPA yüzünden ciddi tehlikelerle karşı karşıya olduğunu ortaya koyuyor. Çünkü BPA ihtiva eden plastik biberon, şişe ve yiyecek kaplarına sıcak bir sıvı veya yiyecek konduğunda BPA kaptaki sıvıya geçiyor.

BPA, ayrıca su depolarının iç yüzeyleri, döşemeler, cilalar, elektronik ürünlerin basılı çevrim kartları, tenis raketleri ve sörf tahtası gibi çok tabakalı malzemelerde yapıştırıcılarda da bulunur. Termal kâğıtların kaplanması, PVC plastiklerin üretimi ve fren sıvılarında olduğu gibi bir katkı maddesi olarak da kullanılır. Kompozit diş dolguları ve protezleri de çeşitli BPA bileşiklerinden üretilir. Mobil telefonlar, su ısıtıcıları, kahve makineleri, bilgisayarlar, CD ve DVD’ler, biberonlar, yiyecek-içecek kutuları, bardakları, şişeleri ve saklama kapları, motosiklet kaskları, diyaliz ekipmanı gibi tıbbi malzemelerde de bulunabilir.

İNSAN SAĞLIĞINA ETKİLERİ

BPA’nın insan sağlığı üzerine olumsuz etkileri olduğunu gösteren yüzlerce araştırma var ve bunların sayıları her geçen gün artıyor. BPA hormon sistemini bozan bir maddedir. BPA’nın kadın seks hormonlarının etkilerini artırdığı; erkek seks ve tiroit hormonlarının etkilerini ise azalttıkları gösterilmiştir. BPA işleyen fabrikalarda çalışan erkeklerde sertleşme, erken boşalma ve cinsel isteksizlik problemleri olduğu belirlenmiştir.

BPA’nın öğrenme ve davranış üzerine de olumsuz etkileri olduğu, saldırganlığı artırdığı ve öğrenmeyi güçleştirdiği de bilinmektedir. Farelerde yapılan araştırmalar prostat büyümesi, sperm konsantrasyonunda azalma ve erken ergenliğe yol açtığını da göstermiştir.

BPA, eşcinsellik, obezite, diyabet, astım, kalp-damar hastalıkları ile de ilişkilendirilmekte, kadınlarda meme, erkeklerde prostat kanseri riskini artırdığı da ileri sürülmektedir. En önemlisi de genler üzerine olan etkileri ve olumsuzluklarının sonraki nesilde daha belirgin ortaya çıkması ihtimalidir BPA ile ilişkilendirilen diyabet, obezite, kalp hastalıkları, astım, karaciğer hasarı, meme ve prostat kanseri gibi pek çok hastalık vardır.

Bu maddenin ülkemizde de başta biberonlar olmak üzere tüm yiyecek ve içecek saklama kaplarında acilen yasaklanması gerektiğini bildiren pek çok yazı yazdım. İlgili bakanlıklardan cevap alamayınca da duruma el atması için Başbakanımıza hitaben “Çevreci değilim, insan sağlığını düşünüyorum” başlıklı bir yazı kaleme alarak “Gelin şu BPA’ nın hiç değilse yiyecek kapları ve biberonlarda yasaklanması için siz öncü olun” diye ricada da bulunmuştum. Nihayet haziran ayında BPA’nın biberonlarda kullanımına ülkemizde de yasak getirildi ama pek çok yiyecek ve içecek kabında hâlâ BPA var.

En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisi ? Evde Su Arıtma

Sürekli damacana su alıyorsunuz ve sadece bu suyu içmek için mi kullanıyorsunuz ? Artık yaptığınız yemeklere de damıtılmış su mu kullanmak istiyorsunuz ? Kesinlikle bunu su arıtma cihazları ile yapabilirsiniz.

Sürekli damacana su alıyorsunuz ve sadece bu suyu içmek için mi kullanıyorsunuz ? Artık yaptığınız yemeklere de damıtılmış su mu kullanmak istiyorsunuz ? Kesinlikle bunu su arıtma cihazları ile yapabilirsiniz. Üstelik bunu tek seferlik bir masraf ile yapacak ve düzenli olarak sadece filtresini değiştirerek, cihazınızı bir ömür kullanmaya devam edeceksiniz. Çeşmeyi açar açmaz özel damıtılmış suyun akması ve sağlığınız için bu suyun yüksek değerlere sahip olmasından dolayı, en iyi su arıtma cihazı ile tüm bunları yapabilir ve gönül rahatlığı ile suyunuzu içebilirsiniz. En iyi şekilde kaliteli su arıtma cihazları alarak evlerinizde temiz su kullanmaya başlayabilirsiniz.

Galiparduc.com Su Arıtma Cihazları

Özellikle İstanbul’da yaşayanlar için ne yazık ki çeşmeden akan sular ile yemek yapmak dahi büyük bir sıkıntı olması nedeni ile arıtacağınız su sayesinde artık bu sorunu da ortadan kaldırmış olacaksınız. Burada sizlerde tavsiye edeceğimiz firma sayesinde alkalin cihazlarını dahi alabileceğiniz için, hem içmek ve hem de yemek yapmak için de çeşmenizden akan suyu kullanmış olacaksınız. Eğer çeşmeden akan suyu gönül rahatlığı ile kullanmak istiyorsanız eğer, bunun için su arıtma cihazları kullanmalısınız. Bu konuda yapmış olduğumuz incelemeler sonrasında, galiparduc.com Su Arıtma firmasının her konuda yardımcı olması ve uygun su arıtma cihazı fiyatları ile aradığınız yüksek kalitede cihazı almanızı sağlamasından dolayı, evinizde kullanabileceğiniz cihazı da firmadan alabileceksiniz.

Çeşmeden Akan Suyu Arıtmak

Özellikle su arıtma cihazları ile çeşmeden sadece tadını ya da kokusunu gideren sulara sahip olmayacaksınız. Ph değeri iyi ve alkalin içerikli sularda arıtmış olacaksınız. Çeşitlerine ve özelliklerine göre su arıtma cihazı fiyatları değişiklik gösteriyor olmasından dolayı, özelliklerinin tamamını firma sayesinde öğrenerek, isteklerinize uygun olan cihazı da almış olacaksınız. Türkiye’nin her yerine hizmet veriyor olmaları nedeni ile daha kolay bir şekilde cihaz seçiminizi de yapabileceksiniz.

Su Arıtma İşinizi Şansa Bırakmayın

Çeşitlerine göre en iyi su arıtma cihazı ile suyunuzu arıtmak istiyorsanız eğer, bunu uzman bir firma ile daha kolay hale getirebilirsiniz. Bu kolaylıklar ile birlikte akan suyun şifasını da alacak ve ekstra maliyetlerden kurtulacaksınız. Sürekli damacanaya verdiğiniz fiyatları düşünürsek eğer, bir kaç aylık hazır su parasına su arıtma cihazları almış olacaksınız. Bu sayede evinizde artık akan suyun arıtılmasını sağlayacak ve değerlerini de bilerek suyunuzu güzel bir şekilde tüketmiş olacaksınız.

En uygun su arıtma cihazı fiyatları ile iyi bir cihaz almak için http://www.galiparduc.com adresine girmeniz yeterli olacaktır. Böylelikle firmadan sizlerde hizmet alarak, istediğiniz gibi temiz su kullanımı için uygun su arıtma cihazları arasından seçim yapabileceksiniz. Evlerinizde temiz su kullanmanız ile birlikte yemeklerinizi daha iyi yapabilecek ve lezzetli bir şekilde sizlerde güvenle suyunuzu tüketerek, ekstra su parası vermeyerek de bütçenizi kara geçirmeye başlamış olacaksınız.