Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

RO Su Arıtma Cihazlarından Çıkan Atık Suyu Yeniden Kullanmanın 6 Yolu

Çoğu ev RO su arıtıcılarını kullanır ancak çok azı yan etkilerini bilir.

Bu şaşırtıcı değil. RO su arıtıcıları güvenilir su arıtma sağlar ancak genellikle gereksiz su israfına yol açar.

RO su arıtma cihazlarını kullanmayı bırakmalı mısınız?

Yoksa

Su israfı konusunda endişelenmeyi mi bırakmalısınız ?

Tüm su arıtma teknolojilerinden RO su arıtma en güvenilir olanıdır. Ve evinizdeki  / ofisinizdeki suyun TDS değeri yüksekse o zaman bir RO su arıtıcısı kullanmaktan başka seçeneğiniz yoktur.

Su israfı konusunda endişelenmenize gerek kalmadan güvenilir RO arıtmasının keyfini çıkarmanızı sağlayacak şeyler söylesek ne olur?

RO atık suyunu yeniden kullanmanın bazı  yollarını bilmeniz ve ardından harekete geçmeniz yeterlidir.

Bu kılavuzda, su israfını azaltmak için RO atık suyunu yeniden kullanmak için altı kolay yöntemden bahsedeceğiz.

RO Atık Suyunu Yeniden Kullanmanın 6 Kolay Yolu

1.Arabanızı Yıkayın

Tek bir araba yıkama, 14 ila 75 litre  arası su tüketir. Su kıtlığını akılda tutarsak araba yıkamak için çok fazla i su kullanmak mantıksız görünüyor ve suçtan farksız.

2.Bitkilerinizi veya Ev Bahçenizi Sulamak

Bahçeciliği seven biriyseniz veya saksılara bazı bitkiler diktiyseniz atık su, bahçenizi yeşil tutmak için bitkilerinizi sulamak için kullanılabilir. Bu ipucu, TDS seviyesi daha düşük sulara hitap ettiği için özellikle kentsel alanlarda yaşayan insanlar için daha  yararlıdır.

Bahçe

3.Bulaşıklarınızı Yıkayın

RO atık suyu için bir diğer faydalı uygulama, mutfak gereçlerinizi yıkamaktır. Atık suyu bir kova veya depoda saklayın, RO atık suyunu mutfak lavabonuzun yanına koymak için kovayı yerleştirdiğinizden emin olun, böylece mutfak aletlerinizi temizlerken kolayca kullanılabilir.

4. Zemin Paspaslama

Zemini silmek için RO atık suyunu kullanmak kolaydır ve kesinlikle her gün onlarca litre temiz su tasarrufu sağlayacaktır. Daha büyük bir eviniz varsa, tasarruf her gün yüzlerce litre olabilir. TDS seviyesi yüksekse (2000 ppm’nin üzerinde):

  • Atık RO suyunu eşit miktarda musluk suyu ile seyreltin. Çünkü yüksek TDS’li su zeminde leke bırakabilir veya tuz partikülleri bırakabilir.
  • Alternatif günlerde zemin paspaslamak için RO atık suyunu kullanın. Bu, herhangi bir leke veya tuz birikimi olasılığını azaltacaktır.

5. Çamaşırların Ön Durulanması

RO atık suyunu günlük çamaşır yıkama için de kullanabilirsiniz ancak yüksek TDS’li su kullanmanın bazı hassas kumaşlar için uygun olmayabileceğini unutmayın. Evlerin çoğu artık çamaşır makinesi kullanıyor ve çamaşır makineleri hem zamandan hem de emekten tasarruf ediyor ancak aynı zamanda çok fazla su israfına neden oluyor. RO atık suyunu toplayan ve bu tanktan gelen atık suyu doğrudan çamaşır makinenizde kullanan bir tepe tankı yaratabilirsiniz (hassas kumaşlar hakkındaki gerçeği aklınızda bulundurun). 

6. Tuvaletlerin Temizlenmesi ve Yıkanması

Modern evlerde temiz su israfının bir başka büyük kaynağı da sifon kullanımıdır. Her bir sifon, kanalizasyona yaklaşık 5 ila 7 litre arası temiz su gönderir. RO atık su, tuvaletlerinizi yıkamak için bu su israfını azaltmak için etkili bir şekilde kullanılabilir. Başladığınızda, birkaç gün sonra porselen yüzeylerde herhangi bir renk değişikliği olup olmadığını kontrol edin. Genel tuvalet temizleyicileri kullanılarak yapılan periyodik bir temizlik ile renk bozulması ve tuz birikimi olasılığı önlenebilir.

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.