GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Sorular

beytullah mutlu

şişelenmiş suyun tarihi

Şişelenmiş su; PET Şişe veya Cam Su Şişeleri içinde paketlenmiş içme suyu (örn. su kuyusu, arıtılmış su, maden suyu veya kaynak suyu). Şişelenmiş su da ise karbonatlanabilir veya olmayabilir.

Boyutları is;  küçük tek servis damacanalardan, su soğutucu veya su pınarına kadar çeşitlilik gösterir.  1973 yılında ise, DuPont mühendisi olan Nathaniel Wyeth, karbonatlı sıvıların basıncına dayanabilecek ilk olan plastik şişe olan Polietilen tereftalat (PET) şişelerini patentlenmiştir.

Günümüzde PET plastik, hafif ve kırılmaya karşı dayanıklılığı nedeniyle tek kullanımlık şişelenmiş su kapları için tercih edilen cam şişenin yerini almıştır.  Dünya çapında olduğu bilinen  bir dizi şehir ve şirket, arıtılmış suyu müşterinin kendi konteynırlarına dağıtan satış makinesine sahiptir.

Kuzey Amerika’da ise, bu makineler tipik olarak süpermarketlerin dışında yer almaktadır. Tüm su satış şirketlerinden Glacier Water ise en büyüğüdür. 1983’teki kuruluşundan bu yana, Glacier Water makine yerleşimlerinde önemli bir artış yaşanmıştır. buna göre şişelenmiş suyun arıtma su ile aynı tesiri gösterecek mi? şimdi ise yaygın olan bu arıtma suyun bize yararı ne kadar ileri ki düşünceler de bulabilirsiniz.

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.