GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Sorular

eyyamerika
USA

Sadece suyla duş alırsanız ne olur?

Sadece su ile duş almak, cildinizi ve saçınızı temizlemenin etkili bir yolu olabilir. Su doğal bir temizleyicidir ve vücudunuzdaki kir, ter ve diğer safsızlıkları durulamaya yardımcı olabilir.

Ancak, duş almak için sadece su kullanmak herkes için yeterli olmayabilir. Bazı insanlar, tüm kir ve yağı ciltlerinden ve saçlarından etkili bir şekilde çıkarmak için sabun veya başka bir temizleyici türü kullanmaları gerektiğini görebilirler.

Sadece suyla duş alırsanız ve herhangi bir sabun veya başka temizlik ürünleri kullanmazsanız, duştan sonra cildinizin kuru veya kaşıntılı hissettiğini görebilirsiniz. Bunun nedeni, suyun doğal yağları cildinizden sıyırabilmesidir ve bu da kuruluğa neden olabilir. Kuru cildi önlemeye yardımcı olmak için, nemlendirici bir vücut yıkama kullanmayı veya duştan sonra cildinize nemlendirici uygulamayı düşünebilirsiniz.

Ayrıca, sadece suyla duş almanın cildinizden veya saçınızdan belirli kir veya leke türlerini çıkarmak için yeterli olmayabileceğini de belirtmek gerekir. Bu gibi durumlarda, kir veya lekeleri etkili bir şekilde çıkarmak için bir sabun veya başka bir temizlik ürünü kullanmanız gerekebilir.

Genel olarak, sadece suyla duş almanız veya sabun veya diğer temizlik ürünlerini kullanmanız gerekip gerekmediği, bireysel ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize bağlıdır. Cildinize ve saçınıza dikkat etmek ve kendinizi temiz ve rahat hissetmenize yardımcı olacak ürünler kullanmak iyi bir fikirdir.

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.

6 Cevaplar

 1. Buna bir şekilde cevap verebilirim. 2 aydan fazla bir süredir duş almadan gittim. Ayrıca aylardır duş almayan insanların yanındaydım. Kesinlikle koklamaya başlarsınız. Kendimi kırdığımı söylerdim. Arabanızda yaşıyorsanız, arabanız ve içindeki her şey bu kokuyu almaya başlar. Genellikle kendiniz koklayamazsınız ama ben küflü ölü deri kokan diğer insanların arabalarında bulundum.

  Cildiniz, cildinizi çizdiğiniz ve tırnaklarınızda kir ve yağlar aldığınız noktaya kadar çok kirli olmaya başlar. Biliyorum, brüt. Cildiniz tıkanmış gözeneklerden kaynaklanan yaralar gibi küçük sivilce alır. Sonunda giderler. Neredeyse vücudunuz duşa uyum sağlamış gibi.
  Şimdi, eğer saçlarınız varsa, bu başka bir hikaye. Tıkanmış gözenekleri ve hepsini elde edersiniz, ancak saçınızda çok fazla kir ve yağ toplarsınız. Saçlarınız donuk bir görünüm kazanır ve uzunsa matlaşabilir. Sonunda saçlarımı yıkadığımda, köpürtücü bile alamadım. Bunu yaptığımda, 3 yıkamadan sonra, kabarcıklar kir rengindeydi. lol Şizofreni hastası bazı insanlar genellikle duş almamaktan kaynaklanan bu hijyen sorunlarına sahiptir.
  Çok şey yılın zamanına bağlıdır. Yaz aylarında daha da kötüdür. Parmak arası terlik giyerseniz, ayaklarınız oldukça hale gelir. Benimkinin ayak bileklerimin arkasında bir kir tabakası olurdu. Söylemeliyim ki, dünyadaki en iyi duygulardan biri, benzin istasyonundaki lavaboda ayaklarımı yıkamaktı.

  *Birisi benzin istasyonundaki lavaboda ayaklarımı yıkamamın olduğunu söyledi. Hiç benzin istasyonu banyosunda bulundular mı? Her neyse, kendim için bir kuralım var, her zaman yeri bulduğumdan daha iyi bırakıyorum. Buna duşlar için diğer insanların banyoları da dahildir.

  Duş almadığınızda veya kıyafetlerinizi değiştirmediğinizde olan başka bir şey daha eklemeliyim. Bunu yeni öğrendim. Evsiz arkadaşlarımdan birini gördüm ve bana her zaman kaşınan bir adamla takıldığını söylüyordu. Sonra kaşınmaya başladı ve kollarının altında ve karnında küçük kırmızı ısırık izleri vardı. Görünüşe göre BODY LICE! Vücut bitlerini hiç duymamıştım. Duş almadığınızda ve kıyafetlerinizi değiştirmediğinizde olurlar. Geceleri sıcak olduğu yerlerde beslenmeyi severler, bu da kollarınızın altında ve karnınızda kaşıntılı ısırıklarla uyandığınız anlamına gelir. Arkadaşım onları sadece erkeklerin arabasında olmaktan aldı. Çok. Duş almak çok önemlidir.

 2. Sabun kullanmadan duşta olduğu gibi? Gerçekten hiçbir şey. Ilık suyla durulamak, ter ve kirin çoğunu olmasa da bir kısmını temizleyecektir. Kendinizi temiz hissetmeyebilirsiniz ve üzerinizde gres, yağ ve birkaç başka madde varsa, bunları sadece su kullanarak çıkarmak zor olabilir.

 3. Üzerinizde çok fazla yağlı kurum yoksa, hiçbir şey olmaz. Haydi, sağduyunuzu kullanın.
  Üç saatlik bir yürüyüşten yeni döndüm ve yüzümdeki yağlı kiri almak için çok, çok az sabun kullandım ve durulamak
  için vücudumun geri kalanında çok ılık su kullandım.

  Kış aylarında duş almıyorum. Kesinlikle gerek yok.

  • Islanıyorsunuz.
  • Kirin çoğu dışarı çıkmaz.
  • Daha fazla kir ovalanır ve havlunuzun üzerinde kalır.

  Sabun bir yüzey aktif maddedir – azaltılmış yüzey gerilimi ile suyu ıslatır. Bu azalan yüzey gerilimi, diğer sıvılar ve katılarla etkileşimini, onları çözeltiye toplamak ve hareket ettirmek açısından daha üretken hale getirir.

  Onsuz, bu olmaz ve kiri ve vücut sıvılarını drenajdan aşağı hareket ettiremezsiniz. Böylece sizin üzerinizde kalırlar. Duşları tamamen atlayın ve sadece yağmurda (veya başkasının fıskiyesinde) durun … sabun kullanmayacaksanız daha ucuz ve yaklaşık olarak etkilidir.

 4. Sadece suyla duş alırsanız, vücudunuzu temizleyebilir ve cildinizdeki kir, ter ve yağları temizleyebilirsiniz. Tek başına su, yüzey safsızlıklarını etkili bir şekilde durulayabilir ve cildinizin genel sağlığını ve temizliğini korumaya yardımcı olabilir. Bununla birlikte, sadece su kullanmak cildinizi iyice temizlemek veya kuruluk veya sivilce gibi belirli cilt endişelerini gidermek için yeterli olmayabilir.

  Suya ek olarak, birçok insan cildindeki kir ve yağları temizlemeye yardımcı olmak için sabun veya vücut yıkama kullanır. Bu ürünler ayrıca cildi nemlendirmeye ve beslemeye yardımcı olabilir ve belirli cilt endişelerini gidermek için tasarlanmış bileşenlerle formüle edilebilir.

  Cildin hassas bir organ olduğunu ve aşırı yıkamanın veya sert ürünler kullanmanın doğal yağlarını sıyırarak kuruluğa ve tahrişe yol açabileceğini hatırlamak önemlidir. Genellikle ılık su ve yumuşak, nemlendirici bir sabun veya vücut yıkama kullanarak her gün veya her gün duş almanız önerilir. Cildinizi nemli ve sağlıklı tutmaya yardımcı olmak için bir nemlendirici ile takip etmek de iyi bir fikirdir.

 5. Bir ay boyunca sadece suyla duş alırsam ne olur?

  On sekiz yaşımdan beri duş almak için sadece sade su kullandım. Bu elli yıl önceydi. Kol altı deodorantı kullanıyorum, genellikle sadece birkaç tutam kabartma tozu yani sodyum bikarbonat kullanıyorum ve saçlarımı ucuz şampuanla yıkıyorum ve saç kremi yok. Cildin doğal bir koruyucu yağı ve mantar gibi bizim için doğal olmayan mikropları öldürmeye yardımcı olan bizim için doğal olan mikropları vardır. İnsanların kendi üzerlerinde kullandıkları tüm bu ovma ve anti-mikrobiyal sabunlar ve dezenfektan saçmalıkları, kötü vücut kokusuna ve daha fazla fırçalama ve anti-mikrobiyal koku giderici saçmalığa yol açabilir ve bu da aynı şeyin daha fazlasına yol açar – kısır bir olumlu geri bildirim döngüsü. Çok fazla kötü vücut kokusu diyette çok fazla etten kaynaklanabilir – ben vejetaryen DEĞİLİM – ve kötü vücut kokum yok. Giysilerini değiştirmeden veya bir yıl veya daha uzun süre banyo yapmadan giden Kuzey Kutbu ve Antarktika kaşiflerini okudum, çünkü bunu yapmak sıfır F’nin altında 80 derecede ölümcül olurdu, bu yüzden bir yıl boyunca banyo yapmadan gittim ve yaklaşık iki hafta sonra vücut bakterilerim ayarlandıkça kötü kokmayı bıraktım! Ve HAYIR, buna alıştığımdan değildi, konuyu “yeni deodorantımın” ne kadar iyi çalıştığı ya da bana koklama testi yapmaları için böyle bir bahane hakkında gizlice başkalarıyla tartıştım. Ayrıca, bazı insanlar sadece kokuşmuş olarak doğarlar ve sanırım ben onlardan biri değilim, tıpkı bazı insanların kendi hataları olmadan bir yük trenini raydan çıkarabilecek nefesleri olduğu gibi.