GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Sorular

tersosmos

saf Su İçilir mi?

saf su içilir mi, içilirse ne olur, saf suyun zararları nelerdir, saf su nerelerde kullanılır, saf su nasıl elde edilir.

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.

 1. İçeriğine bakıldığında hiçbir kimyasal madde ve zararlı atık bulunmadığını görebilirsiniz ancak tüketildiği takdirde midenize büyük ölçüde zarar verecek olan sulardır. Saf su içilir mi sorusunun yanıtını kesinlikle hayır olarak verebiliriz. Akülerde kullanılan ve kesinlikle tüketilmemesi gereken saf su, kendi içinde sahip olduğu güçlü bileşenler ile birlikte etkili bir sıvı maddesidir ancak insan bedeni için ne yazık ki faydalı değildir.

  Saf su olarak tanıtımı yapılan ve reklamları dönen suların gerçek saf su olmadığını da belirtmek gerekiyor. Buradaki kelime oyunu yalnızca suyun temiz olduğunu belirtmek adına kullanıyor çünkü gerçek saf suyun içilmesi gibi bir durum söz konusu değildir.

  Saf Su Zararlı mıdır?

  Saf su içilir mi sorusu ile birlikte zararlı olup olmadığına da göz atalım. İçinde herhangi bir şekilde zararlı organizma ya da atık olmamasına rağmen saf suyun insan bedenine zararlı olduğunu bir kez daha belirtmek gerekiyor. Güçlü bir yapıya sahip olduğu için insan vücudu bu suyu kabul etmiyor, bu yüzden uzmanlar tarafından tüketilmemesi daha doğru kabul ediliyor.

  1 bardak saf su içtiyseniz bir anda size birşey yapmaz saf su içildiği zaman her gangi bir işlem yapmanıza da gerek yoktur. Uzun süre saf suya maruz kalındığında iç organlarımıza v ecücudumuzun bir çok alanına zamanla zarar verecektir.

  Kısaca: Bir seferlik saf su içmekten zarar gelmez fakat sürekli içildiğinde mineral eksikliğine bağlı elektrolit dengesizleşmesine sebep olur. Ölümle bile sonuçlanabilir.

  Her zaman mineralli su içmeye özen gösterin.