GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Sorular

sırrı
Çok Soru Sorar

Grafen Oksit nasıl arındırılır?

Grafen Oksit sentezi için geliştirilmiş bir yöntem kullanıyorum. Birisi Grafen Oksit’i arındırmak için adım veya prosedürü verebilir mi? Bazı dergiler okumuştum ama HCL kullanarak yıkama konusunda net değildim.HCL kullanarak nasıl yıkamalıyım? ve bazı kağıtlar sonikatör kullanmaktan ve bazı kağıtlar onu kullanmamaktan bahsediyor.

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.

 1. Grafen Oksit (GO) Yıkama

  Gerekli Malzemeler
  Hidroklorik Asit (HCL), Deiyonize Su, Santrifüj Tüpleri ve Santrifüj Makinesi.

  ADIM 1
  Deiyonize suda (900ml) Hidroklorik Asit (100ml) ekleyin ve Grafen Oksit ile 15-20 dakika her biri 5000rpm’de birkaç kez yıkayın

  ADIM 2

  Deiyonize suyla 5-6 kez her biri 6000 rpm’de 30’ar dakika yıkayın.

  SONUÇLAR

  İkinci adımdan itibaren yıkamadan sonra yoğunluğun azalmasıyla Grafen Oksit hacmi artacak ve çömlekçi kiline benzeyecektir.

  Sentezi Etkileyen Faktörler

  HCL Konsantrasyonu: Grafen Oksit (GO) yıkama işleminde Hidroklorik Asit (HCL) kullanılır, çünkü HCL, Hummers yönteminden GO sentezi sırasında herhangi bir metal safsızlığı giderebilir/çözebilir. Konsantre HCL kullanarak GO’nun kısmi azaltılması mümkün olabilir.

  Santrifüj Süresi ve Hızı: Santrifüj süresi ve hızı (rpm), santrifüj tüpünde çöken GO miktarını belirler. Daha yüksek hızda ve daha uzun yıkamada, daha küçük boyutlu GO bile santrifüj tüpüne yerleşebilir.

  Yıkama Sayısı: Bu yıkama işleminde kaç kez yıkadığınız çok önemlidir. GO’yu daha fazla yıkamanız, daha az kirlilikle kaliteli GO’ya yol açar.