Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

Ortaya Çıkan İçme Suyu Kirleticileri

Ortaya Çıkan İçme Suyu Kirleticileri

Son yıllarda içme suyunda ortaya çıkan veya tesadüfi kirletici maddelerin varlığıyla ilgili basında çıkan raporları görmüş olabilirsiniz. Aslında, tüketicilerin yüzde 82’si, bu ortaya çıkan kirletici maddelerin, iz düzeylerde bir halk sağlığı sorunu olmamasına rağmen sağlıkları üzerindeki olumsuz etkilerinden endişe duyduklarını bildiriyor. En çok endişe verici kirleticiler arasında pestisitler ve herbisitler, ardından reçeteli ilaçlar ve deterjanlar bulunur.

Ortaya Çıkan Kirleticiler Nelerdir?

İçme suyunda bulunan kirletici maddelerin çoğu geleneksel olarak iki kategoriden birine girmiştir – içme suyunda bulunduğunda sağlığı olumsuz şekilde etkilediği bilinen kirleticiler için sağlık etkileri; veya estetik etkiler, sağlığı etkilemeyen kirleticiler için daha çok içme suyunun tadı, görünümü veya kokusu için.

Ortaya çıkan kirleticiler, kısmen bu bileşiklerin halihazırda tespit edildiği iz seviyelerine bağlı olarak henüz sağlık etkilerine dair kanıtların oluşturulmadığı yeni bir su kalitesi endişeleri kategorisidir. Bu nedenle NSF ürün test amaçlı ayrı bir test standardı geliştirildi.

Amerikan Ulusal Standardı NSF / ANSI 401

NSF / ANSI 401: Ortaya Çıkan Kirleticiler / Tesadüfi Bileşikler , bir su arıtma cihazının aşağıda gösterilen ortaya çıkan kirleticilerden 15’e kadar azaltma yeteneğini doğrulayan bir Amerikan ulusal standardıdır. Bu liste bazı reçeteli / OTC ilaçları, yeni tür herbisitleri ve böcek ilaçlarını ve içme suyunda eser seviyelerde bulunan ateş geciktirici olarak kullanılan kimyasalları ve deterjanları içerir.

NSF / ANSI 401 kapsamındaki ürünler, sürahi, musluk montajı, tezgah üstü, buzdolabı, lavabo altı, su altı ve spor şişe tipi dahil olmak üzere çeşitli kullanım noktası (POU) ve giriş noktası (POE) sistemlerini içerir. Filtrasyon sistemleri ve POU ters ozmoz sistemleri. NSF-401 standardındaki ürünleri şu anda NSF onaylı olan firmaların bir listesi NSF’nin sitesinde listelenen firmaları bulabilirsiniz.

Sertifikalı ürünleri arayın NSF / ANSI 401 İçme Suyu Arıtma Üniteleri

MADDEORTALAMA ETKİLİ ZORLUK / L *MAKSİMUM ÇIKIŞ SUYU KONSANTRASYONU NG / L *
Meprobamate400 ± 20%60
Phenytoin200 ± 20%30
Atenolol200 ± 20%30
Carbamazepine1,400 ± 20%200
TCEP5,000 ± 20%700
TCPP5,000 ± 20%700
DEET1,400 ± 20%200
Metolachlor1,400 ± 20%200
Trimethoprim140 ± 20%20
Ibuprofen400 ± 20%60
Naproxen140 ± 20%20
Estrone140 ± 20%20
Bisphenol A2,000 ± 20%300
Linuron140 ± 20%20
Nonyl phenol1,400 ± 20%200
15 kirletici madde

* Arsenik ve kurşun gibi düzenlenmiş kirletici maddelerin çoğu miligram veya mikrogram / litre cinsinden ölçülürken, NSF / ANSI 401 kapsamındaki birçok kirletici yalnızca eser miktarlarda bulunur ve bu nedenle litre başına nanogram (ng) olarak bilinen daha küçük bir artışla ölçülür. / L). Bunu bir perspektifle ifade etmek gerekirse, 1 ng / L litre başına mikrogramın 1 / 1000’ine eşdeğerdir, bu da 7,5 milyar galon suda 1 ons ile aynıdır.

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.