Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

İngiltere’nin Gelecekteki Su Kaynakları “Ciddi Risk” Altında

Dokunmak

İngiltere’nin bazı bölgelerinde “acil önlem” alınmadığı takdirde önümüzdeki 20 yıl içinde su bitecek.

Kamu Hesapları Komitesi’nin (PAC) su kaynaklarının durumuna ilişkin bir rapordaki görüşü budur.

Hükümeti, su şirketlerine sızıntılarla başa çıkmaları için baskı yapmaları için bir lig tablosu oluşturmaya çağırıyor.

Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi evsel ürünler üzerindeki verimlilik etiketlerinin de zorunlu hale getirilmesini istiyor.

Hükümet, su endüstrisindeki performansı artırmak için zaten bir program başlattığını söyleyerek yanıt verdi.

“Günlük Arzımızın Beşte Biri Boşa Gidiyor”

PAC, bakanları ve düzenleyicileri altyapıyı iyileştirme konusunda “fazla ağır” bir yaklaşım benimsemekle suçluyor.

Milletvekilleri raporlarında Çevre Gıda ve Köy İşleri Dairesinin (DEFRA) konu hakkında “liderlik eksikliği” gösterdiğini söylüyorlar.

Komite başkanı Meg Hillier MP “Defra liderlik edemedi ve su şirketleri harekete geçmedi” dedi.

“Şimdi adım atmak, kaybedilen zamanı telafi etmek ve çok geç olmadan harekete geçtiğimizi görmek için departmana bakıyoruz.”

Rapora göre, İngiltere ve Galler’deki insanlar günde yaklaşık 14 milyar litre su kullanıyor ve bunun beşte biri sızdıran borularla boşa gidiyor.

1989 yılında özelleştirilen su şirketlerinin performanslarına göre sıralanması ve insanları suyu israf etmemeye teşvik edecek “koordineli bir ulusal mesaj” çağrısı yapıyor.

Milletvekilleri, İngiltere’de satılan çamaşır ve bulaşık makineleri gibi su kullanan her yerli ürünün ne kadar verimli olduğunu göstermek için üzerinde bir etiket olması gerektiğini söyledi. Ayrıca, yeni evler inşa ederken, hükümet su verimliliğini enerji verimliliği ve düşük karbonlu ısıtma kadar öncelikli hale getirmelidir.

“Ölümün Çeneleri”

Geçen yıl, Çevre Ajansı’nın (EA) başkanı Sir James Bevan, önümüzdeki yirmi yıl içinde İngiltere’nin “ölümün çenesiyle” karşı karşıya kalacağını söyledi.

“Bir şeyleri değiştirmek için harekete geçmezsek, ihtiyaçlarımızı karşılayacak kadar suyumuz olmayacak” nokta budur.

Mayıs ayındaki eşi benzeri görülmemiş kuru ve güneşli hava, Covid-19 kilitlenmesiyle birleştiğinde rekor düzeyde su talebine yol açtı.

Patlama suyu

Ticaret birliği Water UK’e göre, ortalama talep% 20 arttı. Yorkshire Water, rezervuar seviyelerinin normalden düşük olduğu konusunda uyardı ve diğer şirketler, müşterileri çimlerin sulanmasını ve araba yıkamayı sınırlandırmaya çağırdı.

PAC, geçen yılki “Suyu Sevin” kampanyasının şimdiye kadar çok az etkisi olduğunu, çünkü merkezi bir fon bulunmadığını ve henüz hiçbirinin su şirketlerinden sağlanmadığını söyledi.

Rapora yanıt olarak Defra, Mart ayında başlatılan Ulusal Su Kaynakları Çerçevesine atıfta bulundu. Dedi ki: “Su endüstrisindeki zayıf performans ve israfa karşı daha sert bir yaklaşım sergilerken, aynı zamanda arzı artırmanın yollarını buluyoruz.”

İnsanları “kullanımlarına dikkat etmeye” teşvik etti.

Sheffield Üniversitesi’nde entegre su sistemleri profesörü Vanessa Speight, BBC News’e şunları söyledi: “Birleşik Krallık, dünyadaki en eski su altyapısına sahip ve bize iyi hizmet etmiş olsa da, şimdi önemli miktarda suyla geleceğe bakma zamanı. kaçağın yanı sıra ilgili güvenilirlik ve su kalitesi sorunlarını ele alacak altyapı yatırımı.

“Arzu edilen su verimliliği hedeflerine ulaşmak için altyapı yatırımı, bina yönetmelikleri ve ilgili uygulamaların bütünsel bir incelemesini gerektirecek.”

Bölgedeki çeşitli su şirketlerine göre, İngiltere’nin belirli bölgelerindeki, özellikle Güney Doğu’daki insanlar, Fas gibi ülkelere göre daha az suya sahipler.

Talep için en şiddetli baskıyla karşılaşacak olan su şirketleri – çok kurak bir yıl olacaksa şunlardır: 7.98 milyon insana su sağlayan Thames Water; 3,2 milyon insanı besleyen Affinity Water ve 2,5 milyon insanı besleyen Southern Water.

Bu şirketler tarafından BBC’ye sağlanan bilgilerden, hepsi zaten sözde “ölüm çenesini” geçti. Bu çok sınırlı rezervleri olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, yağışların son derece düşük olduğu bir dönemde hortum borusu yasakları gibi acil durum önlemleri almaları gerekebilir.

Şirketler hazırlamak için ellerinden geleni yaptıklarını iddia ediyorlar.

Yasal olarak, her beş yılda bir, önümüzdeki 25 yıl içinde arz ve talep ile nasıl başa çıkacaklarına dair planlar yapmalıdırlar.

Thames Water, müşterilerin su izmaritleri satın almalarına yardımcı olacak bir plana sahiptir.

EA Çarşamba günü yayınlanan beş yıllık planında “ülkenin sel, kıyı değişikliği ve kuraklığa hazırlıklı olmasını sağlayarak” iklim direncine yatırım yapmayı taahhüt ettiğini söyledi.

Ancak “ihtiyaç duyulan gelir ve yatırımı güvence altına alması gerektiğini” söyledi.

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.