Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

İngiltere’nin Nehirleri Ne Kadar Temiz ? En Son Rapor Okumayı Rahatsız Ediyor

Bu yaz vahşi yüzmeye gittiyseniz, tüm su kütlelerinin yasal sınırların ötesinde kirlendiğini keşfetmek endişe vericidir.

Thames at Limehouse'da atık ve kirlilik, Londra, 2018

England, 2020. Her nehir ve göl yasal sınırların ötesinde kirleniyor . Hiç kimse geçmiş ve günümüz endüstrilerindeki toksik kimyasallardan arınmış değildir. Su şirketleri anlatılmamış hacimlerde işlenmemiş insan kanalizasyonunu bunlara dağıtırken, çiftlik gübreleri ve böcek ilaçları sinsi bir şekilde bulamaçlarla birlikte nehirlere sızıyor.

Bu arada, şehirlerden ve yollardan gelen yüzey akışı polisiklik aromatik hidrokarbonlar gibi tehlikeli maddeler taşır ve su yollarımıza yol açar. Ve sinsi eski çöplükler, madenler ve sanayi siteleri – mutlu bir şekilde unutulmuş – uzun zamandır yasaklanmış maddelerini sessizce derelere ve yeraltı sularına sızdırıyor.

Ve bunlar sadece bildiğimiz şeyler. Nanomalzemeler, mikroplastikler ve farmasötikler de nehirlerimizden geçerek bilinmeyen sonuçlara yol açıyor.

Biraz paranoyak olduğumu düşünüyorsan, haklısın. Ama aynı zamanda yanlış. Çevre Ajansı tarafından yürütülen ve geçen hafta hükümet tarafından yayınlanan en son nehir sağlığı değerlendirmeleri seti, su kütlelerimizin korkunç durumunu ortaya koydu ve çevre bakanı Rebecca Pow’un da kabul ettiği gibi “rahatsız edici okumalar” için yaptı.

Değerlendirmeler, İngiltere’nin tüm nehir ve göllerinin, ülkeleri ekolojik ve kimyasal durumları hakkında rapor vermeye zorlayan AB hukukunda belirtildiği gibi yasal sınırların ötesinde kirletildiğini gösterdi .

Çevre Ajansı için utanç verici bir şekilde, su kütlelerinin ekolojik sağlığında, nehirlerin sadece % 14’ünün nota çıktığı 2016’da son araştırılmalarından bu yana hiçbir iyileşme olmamıştır. Yıllardır düşüşteydiler 2014’te iyi nickteki nehirlerin oranı % 17’ye sabitlendi, ancak bu 2015’te % 15’e ve ardından 2016’da % 14’e düştü.

Değerlendirmeler, birisi frekansın üç yılda bir değiştirilmesinin daha iyi olacağına karar verene kadar yıllık olarak yapıldı. Bunun neden olabileceğini tahmin etmenin ödülü yok.

Ancak sonuçların belki de en şok edici yönü, tüm su yollarının kimyasal durumlarında başarısız olmasıdır. 2016’da, geçen yılki % 0 ile karşılaştırıldığında % 97’si kimyasal sağlığı iyi olarak sınıflandırıldı. Ajans, bunun basitçe sanki herhangi bir rahatlık sağlayacakmış gibi bu sefer daha geniş bir kimyasal yelpazesini tanımlamanın daha iyi yollarına sahip olmasından kaynaklandığını açıkladı.

Bazı kimyasallar ajans tarafından rahatsız edici bir şekilde “her yerde” olarak tanımlanıyor. Bunlar, biyolojik olarak biriken ve martılar ve foklar gibi yırtıcı hayvanlarda bulunan alev geciktiricileri (muhtemelen koltuğunuzda gizlenen) içerir. İnsanlarda bunlardan bazıları, üreme ve nörogelişim toksisitesinden bahsetmeden potansiyel endokrin bozucu özelliklere sahip tiroid sistemi üzerindeki etkilerle ilişkilendirilmiştir.

Sonra romantik olarak “sonsuza dek kimyasallar” olarak bilinen sentetik maddeler ailesinden PFOS var çünkü pes etmiyorlar. PFOS, tüketici ve endüstriyel ürünlerde ve yangın söndürme köpüklerinde yapışmaz özellikleri nedeniyle kullanılmıştır. Bu oldu bağlantılı tiroid hastalığı, artan kolesterol, düşük doğum oranları, aşılar, karaciğer hasarı ve böbrek ve testis kanserini azaltılmış yanıta.

Merkür her yerde bulunan başka bir kimyasaldır ancak çok fazla tanıtıma ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Nehirlerimiz ve düzenleyicilerimiz için belirli sorunlara neden olan diğer maddeler, elektrikli ve hidrolik ekipmanların yanı sıra yağlayıcılarda bileşen olarak kullanılan insektisit sipermetrin ve PCB’leri içerir.

Öyleyse, Çevre Ajansı CEO’su James Bevan’ın, mevcut su kalitesi kurallarının daha fazla nehrin sağlıklı olarak sınıflandırıldığını görecek şekilde değiştirilmesini istediğini söylemesi ve mevcut düzeneğin herhangi bir iyileştirmeyi önemsemediğini iddia etmesi şaşırtıcı değil.

Şimdilik kurallar güvenlidir. AB çevre hukuku büyük ölçüde İngiltere hukukuna aktarılmıştır, bu nedenle kısa vadede herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır. Ancak Brexit geçiş dönemi sona erdiğinde çevre bakanı, parlamento onayını alırsa yeşil kuralları değiştirme yetkisine sahip olacak.

Öyle olsa bile, Defra düzenlemelerle uğraşmaya başlamadan önce evini düzene sokmak isteyebilir. Çevre Ajansı’nın bütçesini kesti, bu da ajans görevlilerinin bana neden nehir noktası örnekleme rejiminin ” yararsız “, “bilim dışı” ve “para israfı” olduğunu defalarca söylediğini açıklamanın bir yolunu bulup soruyu gündeme getirdi : Değerlendirmeler her halükarda ne kadar sağlam? Gerçek resim daha da kötü olabilir mi?

Dayanabileceğinden daha fazlasına sahip olan bir kişi, eski Undertones solisti, ömür boyu fener ve şimdi nehir kampanyacısı Feargal Sharkey, Defra ve Çevre Ajansı’na karşı bir adli inceleme başlatmayı planlıyor. 

Yukarıdakilerin hiçbiri , yazın sıcak dalgalarını yerel nehirde sıçrayanlar için hoş bir okuma yapmaz ancak hepsi kötü değil. Standup Paddleboard’ların büyük bir satış değeri olduğunu duydum.

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.