Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

Yeni Zelanda hükümeti, nehirlerde ve göllerde su kalitesini iyileştirme planında uzman tavsiyelerini görmezden geliyor

Yeni Zelanda hükümeti, nehirlerde ve göllerde su kalitesini iyileştirme planında uzman tavsiyelerini görmezden geliyor
Yeni Zelanda hükümeti, salgına karşı olan mücadelede sağlık uzmanlarını dinlediği için övgüyle karşılandı, ancak ülkenin su yollarının kirliliğiyle uğraşmaya gelince, Yeni Zelanda hükumeti, uzman tavsiyesinden uzaklaşmaya başladı.

Bugün hükümet, tatlı su kirliliğini gidermek için uzun zamandır beklenen 700 milyon Yeni Zelanda doları tutarında bir paket yayınladı. Yeni kurallar, yüzme noktalarının temizliği ile ilgili daha yüksek standartları, bazı tarım uygulamaları için kontrolleri ve ne kadar sentetik gübrenin kullanıldığını ve zorunlu ve uygulanabilir çiftlik ortamı planlarını gerektiriyor.

Ama paket kusurlu. Temel besinler (nitrojen ve fosfor gibi) üzerinde ölçülebilir sınırlar içermiyor ve kuralların uygulanması bölgesel yetkililere bırakılmış. Bu yöneticiler 30 yıldan fazla bir süredir yönetimdeler. Almadıkları önlemler yüzünden göllerin ve nehirlerin sağlığı azalmaya devam ediyor.

Yeni Zelanda Halk Sağlığı Tıbbı Koleji ve Hawkes Bay Bölgesi Sağlık Kurulu, insanların sağlığını korumak için nehirlerde ve akiferlerde nitrat sınırı çağrısında bulunan başvurularda bulundu. Aynı seviyedeki Teknik danışma grubu ise ekosistemleri korumayı önerdi.

Hawkes Bay Bölgesi Sağlık Kurulu: ”Sentetik azotlu gübreye olan bağımlılığımız sürdürülemez ve bu, nitröz oksit emisyonları yoluyla Yeni Zelanda’nın sera gazı salınımlarını da arttırıyor. Çiftçilerin suni gübre kullanımlarını azaltarak daha fazla kar elde edebileceklerine dair artan kanıtlar var. Sürekli kullanım, yalnızca verimli arazilerde toprağı daha da bozacak ve değişen iklimde tarım sektörünün direncini azaltacaktır.”

Bu durumdaki ironi ise, bir yüzyıl boyunca Yeni Zelanda’nın sentetik nitrojen gübre içermeyen süt üretmesi. Bunun yerine çiftçiler, nitrojeni havadan dönüştüren yonca yetiştirdiler. Gelecek nesiller için daha iyi su kalitesi için çabalamak istiyorsak, suni gübrenin sürdürülemez kullanımına bir son vermeli ve daha yenileyici tarım uygulamaları aramalıyız.

Topluluk Tarafından Doğrulandı simgesi

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.