Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

Biocera Premium A.A Antioksidan Filtresinin pH ve TDS Testi

Biocera Premium A.A Antioksidan Filtresinin pH ve TDS Testi

İstanbul şehir şebeke suyu TDS değeri an itibari ile 31/07/2019 TDS değeri 150, pH değeri 7,2 ve bu suyu ters ozmoz sistemine bağladık. Çıkış değerleri 5,0pH, TDS 007 PPM olarak ölçüm yaptık, arıtılan suyu Biocera Premium A.A Antioksidan alkali mineral filtresine bağladık ve çıkış değerleri 8,9pH TDS 055 PPM olarak testimizi gerçekleştirdik.

Biocera çıkış değerleri şebeke suyu PPM değerine göre farklılık gösterir. Örneğin şebeke suyu TDS değeri 450 PPM ise membran çıkış değeri ortalama 20-40 PPM arasında olur. Biocera’dan çıkış ise 70 -120 PPM arası olur, vermiş olduğum değerler yaklaşık değerlerdir.

Biocera Premium A.A Antioksidan Filtre Siparişi İçin Tıklayın

Not** bu link de ki web sitesinde Biocera filtre, bağlantı parçaları ile birlikte gönderilir, ek parça almanıza gerek yoktur.

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.

6 Yorumları

 1. Merhaba. Bende 1 ay ince istanbul royal greenden aldim biocerali 5li filtre seti. Baglantilari da t boru tanka gidiyor sonra tatlandirici enson biocera. Ama hic ph 9 u gormedim gerek ph kagiti ile gerekse videodaki cihazla olctugumdede hep 6-7 arasi çıkıyor. Bir yerde hata mi var. yardimci olabiliriseniz sevinirim

 2. Dediklerinizi yaptim. Sebeke basinci iyi. Tekrar baglantilari söküp taktım değişen birsey olmadı . Tank musluğunu kapatıp çeşmeden damla damla aktı gidere bakinca 1 bardak suya 4 bardak atık verdi. Sonra musluğu kapatip atık su kesiyor mu diye baktım 3 dakika bekledim atık su akmaya devam ediyordu. Eger memran bozuk ise bunun garantisi varmidir? 3 ay oldu alalı royalgreen pendikten degisim olur mu?

  • Suyun damla damla arıtmasının bir kaç sebebi vardır.
   1. Şebeke suyu basıncınız düşük olabilir şebeke suyu basıncı en az 3 ortalama 4 bar basınç olduğunda arıtma cihazları düzgün su arıtımı sağlar
   2. Giriş ön filtreleriniz tıkalı olabilir ve suyun membrana iletilmesini zorlaştırır ev membranın yavaş arıtmasını sağlar deneme yapmak için şebeke giriş hortumunu direk membrana takıp deneyin arıtmada yükselme oluyorsa ön filtreler sorunludur.
   3. Membran sonrası Biocera yada tatlandırıcı filtresi tıkalı olabilir ve suyun geçişini zorlayabilir (düşük bir ihtimal) çek valf den sonraki hortumu söküp kontrol edin yine damla damlamı
   4. Membran filtreniz zarar görmüştür ve artık suyu düzgün arıtmayabilir tıkanmadan kaynaklı çözümü ise yeni membran ile değişim yapmanız gerekli.

   başkalarının da sorunlarını çözmesi için mesaja cevap verdim hocam ürününüz bir firma garantisi kapsamındaysa firma ile iletişim sağlamanız en doğrusu.