Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

Biocera Filtre Fiyat 2024 Güncel 1250₺

Biocera Filtre Fiyat 2024 Güncel 1250₺

Biocera filtre RO ters ozmoz arıtma cihazlarında suyun pH değerini, mineral oranını yüksletmek için tercih edilen bir Antioksidan pH filtresidir. Güney Kore’de üretilip dünyanın 80’den fazla ülkesinde satışa sunulmaktadır. Biocera filtreler inline kartuş şeklinde olup housing tipi olanları da mevcuttur. Günlük su ihtiyacınıza göre Biocera filtrenin boyutunu belirleyebilirsiniz. Evlerde tezgah altında kullanılan Biocera filtresi ise 10 inh uzunluğunda ve 2 inc kalınlığında ufak boylu olan tercih edilmektedir.

Biocera Filtre Fiyatları Birçok Web Sitelerinde Neden Farklı satılıyor?

N11, Gittigidiyor, Trendyol ve Hepsiburada gibi Pazar yerlerinin bir komisyon oranları oldukları için ve gönderici firmanın maliyeti, kargo giderleri her firmada farklı olduğu için satış fiyatları da değişik rakamlarda karşımıza çıkmaktadır. Haliyle son kullanıcılar aynı filtre neden değişik fiyatlara satılıyor sorusu da soruluyor. Değişik fiyatlara satılan Biocera filtre orijinal ya da orijinal olmadığı anlamına gelmez. Biocera filtrenin belli bir görünümü vardır ve üzerinde Made in KOREA diye kabartmalı bir şekilde yazmaktadır. Satın aldığınız filtrenin ambalajı açılmamış ve suya temas etmemiş olmasına dikkat etmeniz yeterli.

Biocera pahalı bir filtre olduğu için ilerde yaşayabileceğiniz sorunlara karşı kurumsal ve güvenilir firmalardan satın almanız sizin açınızdan daha iyi olacaktır.

Biocera Filtrenin Orijinal Görünümü
Biocera Filtrenin Orijinal Görünümü

Biocera Filtre Her Marka Arıtma Cihazına Olur mu?

Biocera filtre her marka su arıtma cihazına takılabilmektedir. Yalnız Biocera filtre giriş ve çıkışları çubuklu bir sisteme sahip olduğu için bağlantı dirsekleri veya T’siyle birlikte satın almanız gerekir.

Biocera Filtre Su Arıtma Cihazında Hangi Aşamaya Takılıyor?

Biocera filtre arıtma cihazlarında en son aşamaya takılması gerekli su arıtma cihazınızın içine ya da üzerine takma olanağınız yoksa Biocera filtreyi arıtma musluğunuzun altına direk serbest şekilde takabilirsiniz.

Biocera Filtre Bağlantı Şekilleri

İlk bağlantı şekli yavaş akım tanktan öncesine bağlamak bu şekilde yapılan bağlantı şekli üretici firma tarafından da onaylanmaktadır. Bu bağlantı şekli arıtılan suyun Biocera’dan daha yavaş geçmesine neden olduğu için En iyi Alkali filtresi daha yüksek pH ve mineral ekler suya ve devamlı aynı oranda alkali su elde edilmesini sağlar ama arıtma cihazı kullanıcıları bu bağlantı şeklinde kullandıklarında su yüksek alkali olduğu için ilk etapta suyun tadı bozuk gibi hissedilir oysa faydalı olanı budur 1-2 hafta bu şekilde kullandıklarında vücut kendini bu suya uyarlar ve suyun tadı zamanla normal hale gelmektedir. İkinci bağlantı şekli ise tank kullanılmayan su arıtma cihazları bağlantısıdır.

Yavaş Akım Biocera Bağlantı Şeması

Güvenli Basınç Dengeleyici Aparatı İle Biocera Bağlantı Şekilleri

Bu bağlantı şekli Türkiye’de çokta uygulanmamaktadır. Tanksız su arıtma cihazlarında güvenli bağlantı şekli yapılması gerekmektedir. Aksi halde filtre hidrojen gazı üretiminden kaynaklı patlama yapar.

Biocera Bağlantı Şeması
Biocera Bağlantı Şeması

Biocera Filtre Fiyatı Ne Kadar?

Güncel Biocera filtre fiyatı 01.03.2024 tarihi itibariyle 1250₺ satılmaktadır. (Hesaplama tarihindeki dolar kuru: 31,32₺)

Biocera filtre 27-08-2021 itibariyle 250₺ ile 300₺ aralığında satılmaktadır. Dolar ve ithalat giderleri yükseldikçe Biocera filtre fiyatları da yükselmektedir. (Hesaplama tarihindeki dolar kuru: 8,38₺)

Biocera Filtrenin Kullanım Ömrü Ne Kadar?

Diğer su arıtma filtreleri gibi Biocera filtrenin de bir kullanım ömrü vardır. Üretici fabrikanın önerdiği kullanım değerleri 5000 Litre su kullanımı veya 1 Yıl hangisi erken gelirse onu uyguluyoruz. Örnek 6 ay içinde 5000 litre su kullanırsanız 6. Ayda değişim yapmanız gerekiyor, 1 yılda 3000 litre su kullanırsanız filtrenin dolum süresi beklenmeden 1 yıl içerisinde değişim yapılmalı. Bu değerler fabrikanın önerdiği değerlerdir. Biocera filtrenin ömrünü TDS, pH ve Orp ölçümü ile kendiniz de kontrol edebilirsiniz. Değerler düştüğünde değişim yapmanız gerekiyor.

Biocera takmadan önce 6,5pH aldığınız su değeriniz Biocera takınca 9,5pH değerlerine kadar çıkar. Filtreyi kullandıkça bu değerler düşer ve pH 7’nin altına düştüğünde değişim yapmanız gerekiyor.

Biocera Filtreyi ORP değeri için satın aldıysanız Biocera’dan önce +100mv ve üzeri çıkan arıtma suyunuz Biocera takıldıktan sonra -200mv’lere kadar düşecektir. Eksi (-) değerler suyun antioksidan olduğunu gösterir ve suyunuz +50mv ve üzerine çıktığında Biocera filtrenizi değişim yamanız gerekmektedir. Bu değişim suyun ORP değeri için kullanan kullanıcılar için geçerlidir. Biocera filtre ph, tds ve orp test videosu için bakınız diğer makaleye.

Biocera Kullanmaya Başladığımda Su da Beyaz Kabarcıklar Olmaya Başladı

Biocera’lı Su Görünümü

Biocera filtre suya hidrohen iyonu verdiğinden dolayı bardak da bekleyen su resimde görüldüğü gibi kabarcıklı olur, bu durum tamamen normal olup suyun canlı olduğunu gösterir. Biocera kullanıyorsanız artık gazoz şeklinde görünen bir suyunuz olaçak.

Biocera Filtre İçerisinde Ne Var?

İçi Açılmış ve Dökülmüş Bir Biocera Filtre İçeriği

Biocera filtrenin dış yüzeyi mat beyaz olduğu için içerisi görünmez, haliyle kullanıcılar Biocera filtre içerisi nasıl diye merak ederlerse diye bir Biocera filtre içerisini keserek açtık ve iç malzemeyi resimledik. resimde görünen taşlar Biocera toplarıdır. 4 çeşit mineral topları mevcuttur ve bu toplar FDA tarafından onaylanmıştır. Aynı zaman da bu topların NSF listesinde de adı geçmektedir.

Biocera Filtre En Güvenli Nerden Satın Alınır

Biocera filtreyi garantili ve bağlantı parçaları ile birlikte ne güvenli alabileceğiniz bir link bırakıyorum ilk piyasaya süren firmadır. Biocera satın al

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.