Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

Biocera Filtre Nedir? Biocera Filtre Nasıl Bağlanır?

Biocera Filtre Nedir? Biocera Filtre Nasıl Bağlanır?

Biocera filtre eminim duymuşsunuzdur. Biocera su arıtma cihazlarına sonradan bağlanabilen pH ve aynı zamanda mineral filtresidir. Biocera filtrenin çeşitli boyları ve ebatları mevcuttur, kullandığınız suyun kapasitesine göre boyutlar değişiklik gösterebilir. 2021 şimdiye kadar Türkiye’de 2 inc kalınlık ve 10 inc uzunluk olanlar piyasada bol miktarda mevcuttur. Dış filtre gövdesi beyaz renklidir. Biocera 2007 yılların da da satışa sunuluyordu ama o yıllarda satılan modeli 11 inc uzunluk ve 2,5inc kalınlık olan dış gövdesi açık mavi (süt mavisi) olan Biocera satıştaydı. Zamanla müşterilerin filtreyi satın alma gücü ve ekonomik nedenlerden dolayı filtre boyutu küçük olan Türkiye pazarında çok miktarda satılmaktadır.

Biocera Filtre Ne İşe Yarıyor?

Biocera filtre ters ozmoz su arıtma cihazlarında en son aşamaya takılarak arıtılmış say suyun mineralli ve antioksidan yüksek pH’lı suya çevirmek için tercih edilir. Örneğin 6,5pH ve 5PPM plan arıtma suyunu 8,5pH ve üzeri, PPM değerini ise 20-40 aralığına kadar çıkarmaktadır. Biocera filtre içerisinde 4 çeşit mineral mevcuttur. Kalsiyum, Magnezyum, potasyum ve Sodyum minerallerini Biocera filtre içerisindeki 4 çeşit toplar ile suya tekrar kazandırılmaktadır.

Biocera Filtre İçeriği

Biocera Filtre Mineral Test Raporu

Biocera Su Analiz Raporu NMR Testi, Biocera Filtre ORP Test Sonuçları, Biocera Filtre Mineral Test sonuçları

Biocera filtre SP topu WQA, FDA uyumludur. Aynı zamanda NSF International tarafından NSF/ANSI 42 uyumluluğuna sahiptir.

Biocera Filtre Nasıl Bağlanmalı?

Biocera Bağlantı Şeması
Biocera Bağlantı Şeması

Biocera filtreyi bir çok çeşitli şekilde bağlantı yapılabilir ama en doğru bağlantı şekli arıtmacihazında en son aşamaya takmaktır. Çünkü post karbon öncesine takacağınız Biocera filtrenin eklediği mineralleri ve pH değerlerini post karbon düşürebilir, hatta yapılan çalışmalarımızda Omnipure 5633 post filtrenin pH ve TDs değerlerini geri düşürdüğü görülmüştür. Omnipure filtre bir örnek çalışmadır. Bir çok post karbon filtre aynı şekilde düşürebilmektedir. Bu yüzden Biocera filtreyi her zaman en son aşamada kullanmak daha mantıklı.

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.