Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

Alkali su Tavsiye Eden Doktorlar ve Uzmanlar

Alkali su Tavsiye Eden Doktorlar ve Uzmanlar

Dr. Ray Kurzweil (yazar ve mucit; 12 fahri doktora ve 3 ADB Başkanı tarafından onursal ödül almıştır) “alkali iyonizerlerin ürettiği alkali suyun en önemli özelliği oksitleme indirgeme potansiyelidir (ORP). Yüksek negatif ORP değerli su, serbest radikalleri nötralize etme gücüne sahiptir.”

Dr. Theodore Baroody (Alkalize or Die (Alkali ol ya da Öl) kitabının yazarı) “yaklaşık 19 m3 suda akla gelebilecek her sağlık durum için bu suyu uyguladım. Tekrar yapılandırılmış alkali sudan herkesin faydalanabileceğini düşünüyorum”.

Dr. Fereydoon Batmanghelidj “vücudumuzun %75’i sudan oluşmuştur. Katı kısma su enerji verir ve aktive eder. Eğer yeterli su almazsanız, vücudunuzdaki bazı fonksiyonlar zarar görecektir. Dehidrasyon sistemde bozukluklara neden olur. “Su tedavisi” dediğimde “su ile dehidrasyonu tedavi etmek” demek istiyorum. Dünya’ya mesajım: hasta değilsiniz, susuzsunuz; susuzluğunuzu ilaç ile tedavi etmeyiniz.”

Dr. Henri Coanda (Romanya asıllı akışkanlar dinamiğinin babası; 78 yaşında Nobel Ödülü kazanmış) Dr. Coanda’nın vücuda faydalı etkileri nedeni ile Hunza suyunda (Hunza Himalaya’da bulunur, oradaki insanlar 120-140 yaşında kadar yaşar) neler olduğunu anlamak için yerel çalışmalar yapmıştır. Hunza suyunu tekrar yapmak için harcanan çabalarda Japon bilim insanları elektriği kullanarak suyu tekrar yapılandırabileceklerini ve Hunza suyunun özelliklerine benzer suyu verebileceklerini bulmuştur.

Dr. Sherry Rogers (Tıp doktoru; yazar; eğitmen) “Alkali (iyonize) su vücudun asidini temizler… tavsiyelerimi yüzlerce kişinin sonuçlarını dikkatli bir şekilde inceledikten sonra, asidik atık formundaki toksin dejeneratif hastalıkların birinci sebebi olduğuna kanaat getirdim. “

Susan Lark M.D. (Eğitmen; ‘Başarının Kimyası (The Chemistry of Success) kitabının Yazarı) “günde 4 ila 6 bardak alkali (iyonize) su içmek fazla asidi nötralize edecek ve zamanla tamponlama yeteneğinizi düzenleyecektir. C, E Vitamini ve Beta Karoten gibi alkali (iyonize) su fazla elektron temin ettiği için antioksidan olarak görev yapar. Bu vücudun kalp hastalıklarına, inmelere, bağışıklık sistemi zayıflaması ve diğer ortak belirtilerinin gelişmesine karşı vücudu destekler.”

Dr. Helmut G. Flasch (Tıp Doktoru) “İçtiğiniz suyun size ihtiyacınız olan tüm besinleri sunması ve serbest radikalleri silip atması gerekir. Vücudunuzdaki tek asidik yer mideniz ve üreniz olmalıdır! Vücudunuzu alkali tutun, asidik değil. Birçok bilim insanında göre alkali (iyonize) vücuda sahip olmak asıldır. Yaşamın tüm yolları alkali (iyonize) vücuda ulaşmaktan geçer.!”

Dr. Keiichi Morishita Ph.D. (Kanserde Saklı Gerçekler (The Hidden Truth of Cancer) kitabının yazarı) “eğer kan daha asidik bir duruma gelirse, bu asidin vücutta bir yerde depolanması gerekir. Bu sağlıklı durum yıllarca sürerse bu alanlardaki asit düzenli olarak artar ve hücreler ölmeye başlar. Etkilenen bölgede hayatta kalan hücreler anormal hale gelir; bu durumdakiler habis denir. Habis hücreler beyinin emirlerine karşılık veremezler. Kontrol dışı bölünmeye başlarlar. Bu da kanserin başlangıcıdır.”

Harald Tietze (Youthing (Gençlik) Kitabının yazarı) “alkali içerek (iyonize) su ile yaşlanma süreci terse çevrilebilir ve atıklar uzun dönemde daha genç bireylerdeki kadar azaltılır. Organların fonksiyonlarını canlandırabilir.”

Dr. Ingfreid Hobert “sağlığınızı geri kazanmak için olumsuz etkileri olan pahalı ilaçlara ihtiyacınız yok… Alkali (iyonize) su uzun dönem etkileri yoğundur çünkü vücuda etkili bir antioksidan temin eder.”

Robert O. Young Ph.D., N.D. (pH Mucizesi (The pH Miracle) kitabının yazarı) “daimi sağlık sırları ile ödüllendirilenler sağlıklı gözler ile tekrar bakacaktır. Vücudumuzun iç ortamını değiştirerek kendimizi iyileştirebiliriz. Potansiyel işgalciler bundan sonra hiçbir yerde gelişemeyecek ve zararlı olamayacaktır. Yüksek pH’lı su, tıpkı iyi iyonizelerrden gelen, tüm vücuttaki asitleri nötralize eder. Asit tüm hastalıkların başlamasının altında yatan neden olduğundan, bu asitlerin nötralize olmasından daha anlamlı bir şey olmaz. En sık kullandığım benzetmelerden biri: bir balık hasta olduğunda suyunu değiştirin. Bu balığı ilaç ile tedavi etmeyiniz. Ona temiz su veriniz. Vücudumuzdaki hücreler hasta olduğunda, hücrelerimizin ve dokularımızın yıkandığı suyumuzu ve akışkanlarımızı değiştirmeliyiz. Bir kişi veya aile için su iyonizlerinden daha iyi bir yatırım düşünemiyorum.”

Hidemitsu Hayashi M.D. (Kalp Cerrahı; Japon Su Enstitüsü Başkanı) “iyonize su en iyi antioksidan kaynağıdır. Antioksidan yönünden özellikle zengin C vitamini, E vitamini, beta-karoten gibi ve bizim için iyi olan diğer gıda ağlıklı ve dengeli beslenmenin yerini herhangi bir şey tutamaz. Ancak, bu gıdalar sağlıklı dokuların aktif oksijen tarafından oksitlenmesini bloke edecek serbest elektron yönünden en iyi kaynaklar değildir. İndirgeme potansiyelini arttırmasını sağlayan elektroliz tarafından işlem gören su, normal doku oksidasyonunu engellemek adına serbest radikalleri ortadan kaldırmak için en güvenli yoldur. İnanıyoruz ki, aktif oksijenlerin eksik elektronunun tamamlayabilecek bol miktarda serbest elektron içeren moleküler ağırlığı düşük indirgenmiş su diğer gıdadaki antioksidanlar veya vitamin desteklerinin yanında çok daha yüksektir. Alkali canlı su sağlık profesyonelleri tarafından en iyi içme suyu olarak giderek daha fazla önerilmekte ve Japonya’da dejeneratif hastalıkların tedavisinde medikal cihaz olarak kabul görmektedir.”

Dr. Arthur M. Ecano “eğer dünya antioksidanları yaşlanma sürecini yavaşlattığını kabul ederse, iyonize alkali suyun yaşlanmaya karşı bir ajan olduğunu kabul etmeye hazır demektir. Hem serbest radikallere hem de organik asidik atıklara etkilerinden dolayı rolleri birbirine çok yakın ve birbirine geçmiştir, bu nedenle yaşlanmayı yavaşlatma programı alkali iyonize susuz düşünülemez.”

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.