Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

Sirkeli Su ile Temizlik Yapmak İçin Güvenilir ve Bilimsel İpuçları

Sirkeli Su ile Temizlik Yapmak İçin Güvenilir ve Bilimsel İpuçları

Sirke, ev temizleyicisi olarak sıklıkla tavsiye edilir ve bazı lekeler ve yüzeyler üzerinde etkili olabilir. Sirke ucuz, elde edilmesi kolay ve çevre dostudur. Elma sirkesi veya şarap sirkesi değil, sirke veya beyaz sirke temizlemek temizlik için en çok tercih edilen yöntemdir.

Bununla birlikte, sirke bir dereceye kadar dezenfektan olarak işe yarasa da, mikropları öldürmek söz konusu olduğunda ağartıcı veya ticari temizleyiciler kadar etkili olmadığını hatırlamak önemlidir. Temizleyici olarak sirke kullanacaksanız, amacınızın temizlemek mi yoksa dezenfekte etmek mi olduğuna karar vermeniz önemlidir. Dezenfekte etmek – yani çoğu bakteriyi etkili bir şekilde öldürmek istiyorsanız – mikropları öldürmek için talimatlara sahip bir dezenfektan sprey veya temizleyici veya bir çamaşır suyu ve su solüsyonu (galon başına 5 yemek kaşığı (1/3 fincan) çamaşır suyu kullanmak isteyebilirsiniz. su veya litre su başına 4 çay kaşığı ağartıcı). Çamaşır suyu solüsyonunu ürün üzerinde bir dakika bıraktığınızdan emin olun, ardından iyice durulayın ve kurumaya bırakın.

Sirke yaklaşık yüzde beş asetik asittir ve bazı kirlerin, yağların, filmlerin, lekelerin ve bakterilerin yapısını parçalamasına yardımcı olur. Ancak bu asidik madde bazı yüzeylere de zarar verebilir, bu nedenle göze çarpmayan bir alanda test edin. Doğal taş, mumlu ahşap, dökme demir veya alüminyum üzerinde sirke kullanılması tavsiye edilmez. Etkili bir şekilde çalışması için bir dezenfektanın bir yüzeyde durması gereken zamanı veya zamanı ayarlamak da önemlidir. Sirke için ayarlanan süre 30 dakikaya kadar olabilir. Örneğin, yiyecek lekeli tencere ve tavaların içlerini temizlemek için, bunları bir galon su ile seyreltilmiş yarım bardak beyaz sirke karışımına 30 dakika boyunca batırın. Ardından sıcak sabunlu suyla durulayın.

Evde kullanım için, birçok yüzeyi temizlemek ve tazelemek için sirkeyi suyla 1: 1 solüsyonda karıştırın. Bu çözümü camlar, pencereler, duvarlar, dolaplar, zeminler, lavabolar, set üstü ocaklar ve kahve makinelerinde kullanın. Kesme tahtaları ve buzdolabı rafları / çekmeceleri gibi yüksek gıda kontaminasyonu riski olan yüzeyleri temizlemek için sirke kullanırken dikkatli olun. Bu alanları dezenfekte etmek için yukarıda açıklandığı gibi bakteri öldürücü bir ağartıcı / su solüsyonu veya dezenfektan kullanılması önerilir.

ASLA sirkeyi ağartıcı veya hidrojen peroksit ile birleştirmeyin. Zehirli buharlar ortaya çıkabilir.

Ek olarak, sirkenin çok belirgin bir kokusu vardır. Koku genellikle sirke tamamen buharlaştıktan sonra dağılır, ancak siz veya evinizdeki biri güçlü kokulara duyarlıysa bunu aklınızda bulundurun.

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.