Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

10 Adımda Arıtma Cihazı Nasıl Toplanır – Kendi Arıtma Cihazını Yap

10 Adımda Arıtma Cihazı Nasıl Toplanır – Kendi Arıtma Cihazını Yap

Kendi arıtma cihazını yap, Kaliteli NSF bileşenlerden ve filtrelerden basit ama profosyenel şekilde arıtma cihazı yapımını anlatıyoruz, bu sayede arıtma sistemi mutfak tezgahı altında daha az yer kaplayacak hem de kendimize bir uğraş açmış olacağız. İsterseniz bu sistemi daha basite indirebilirsiniz ihtiyaçlarınıza göre. Resimli olarak tarif edeceğim, sayfanın en altında bu bileşenleri nereden tercih edeçeğiniz hakkında linkleri ekledim. Sizler daha uygun satış yapan yerler varsa bu filtre ve parçaları tedarik edebilirsiniz. ben size güvenilir olan, orjinalliği kanıtlanmış yerin web sitesinden link paylaştım.

Bu ürünleri nereden tedarik ediyoruz linkler eksiksiz ve adet belirterek ekliyorum.

İsteğe bağlı arıtma cihazı toplamasında kullanılmak üzere alınması gerekli diğer parçalar.

1 adet 70 psi basınç düşürücü swun marka(bu ürün cihaza giren şebeke basıncını 35,-4 bara otomatik ayarlar yüksek tazyikli su basıncı olan evlerde kullanılmasını tavsiye ederim İstanbul’da örnek https://www.royalgreen.com.tr/urun/basinc-dusurucu/

1 adet 1/4 inc swun marka kaliteli plastik ara vana NSF’li membrandan saf su alıp çeşitli ölçümler yapmak için https://www.royalgreen.com.tr/urun/pvc-1-4-inch-ara-vana/

Vermiş olduğumuz referans linkler en kaliteli filtre ve ekipmanları tavsiye olarak verdim resimlerde kullandığım malzemelerin birebir aynılarının fiyatları yüksek gelebilir nedeni tamamının parçaları NSF li (NSF Nedir bkz) olmasıdır. Başka marka filtre ve ekipmanlardan toplayabilirsiniz bu makale sadece bir örnek olarak verilmiştir.

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.

8 Yorumları

 1. Galip bey merhaba, öncelikle bu bilgilendirici site için teşekkürler. Anladığım kadarı ile yukarıda belirttiğiniz montaj ile kaliteli bir su arıtma cihazına sahip olabiliyoruz. Bundan dolayı kendim bir sistem yapmayı düşünüyorum. Lakin parçaları yanlış sipariş vermemek adına bir parça listesi varmı. Mesela şebekeye bağlantı için gerekli parça yukarıda yok gibi şimdiden teşekkürler.

 2. Galip Bey verdiğiniz faydalı bilgiler için teşekkür ederim.
  Verdiğiniz tarife göre arıtma cihazını kendimiz yaptığımız takdirde sizce lavabo altı kullanımda ebatlardan ötürü sorun yaşar mıyız?
  Ölçü bilgisi de paylaşabilir misiniz? Montaj esnasında yapacağımız ufak değişikliklerle boyutu değiştirme şansımız olabilir mi?

  • hocam kendi yaptığımız cihazda şöyle bir ölçülendirme yapabiliriz kullanılan filtre kalınlıkları maksimum 7 cm dir uzunlukları ise maksimum 35 cm dir. buna göre şekillendirme çıkar tank ebatları ise
   6 litrenin ölçüsü Boy: 30 cm Genişlik: 20 cm
   8 litrenin ölçüsü Boy: 35 cm Genişlik: 24 cm
   12 litrenin ölçüsü Boy: 35 cm Genişlik: 28 cm

   kendi yatığımız arıtma hazır arıtma cihazlarından her zaman daha az yer kaplar nedeni ise dış gövdesi olmaması

   örnek ben kendi evimde kullanıyorum tezgah altında sadece tank yer kaplıyor filtreleri karşı duvar tarafa sabitledim genelde ev ye altında musluk bağlantılarının olduğu yerde 10-15 cm bir boşluk oluyor oraya sabitledim ben ayrıca filtreleri birbirine yakın sabitlemen de gerekmiyor boş olan heryer de tezgah altında bağlantı yapabilirsin duruma göre

 3. Böyle anlatımı yeminle işin uzmanı geçinen 10 yıllık adam yapamıyor.

 4. Galip bey ayrıntılı bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Anlatımını yaptığınız arıtma cihazını kurdum 10 litre su arıttım su baloncuklu ve ilk başlarda bulanık ancak bekledikçe berraklaşıyor fakat suyun tadını kontrol ettiğimde sanki plastik gibi bir tat alıyorum bu bir sorun mudur yoksa ilerleyen zamanlarda düzelecek midir?