Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

Türkiye’de En İyi Su Arıtma Cihazı Hangi Marka

Türkiye’de En İyi Su Arıtma Cihazı Hangi Marka

Türkiye’nin en iyi su arıtma cihazı markası dendiğinde ilk akla gelen firmalar Royal Green ve İhlas su arıtma cihazları nedeni ise NSF/ANSI 58 sertifikalı olmaları. Dünyanın çeşitli ülkelerinde binlerce su arıtma cihazı üreten firmalar mevcut ama bunların arasında sadece bir kaç tanesi gerçek anlamda sertifikalı ve kaliteli su üretiyor haliyle de bu tür ürünler biraz tuzlu oluyor. Türk malı diye aldığınız ürünlerin bile bir çoğunun ithal olduğunu görebilirsiniz.

Su arıtma cihazı almak istiyorsunuz ve araştırma yapıyorsanız öncelikle ürünün üretim yeri ve şu iki sertifikası mevcut mu ona bakmanız gerekiyor gerisine bakmayın bile derim.

1. Kaliteyi öne çıkaran en büyük özellik NSF sertifikasyonudur. Doğrudan nsf.org sitesinden var olduğunu söyleyen marka modeli hakkında araştırma yapın.

2. Ürün kesinlikle Avrupa standartlarına uyması gerekli ISO, CE, TSE gibi sertifikaları olmalı

3. Ürünün üretim yerinden çok kalite belgelerine odaklanmak en doğrusu elbette mad in USA cihazları daha kalitelidir ama bir çok Amerikan malı su arıtma cihazlarının Çin’de yada başka ülkelerde üretildiğini unutmamak gerek.

4. Ters ozmos arıtma cihazları saf su ürettiği için mutlaka sertifikalı taşlardan oluşan BİOCERA Antioksidan alkali filtresinin kullanılmasını tavsiye ederiz aksi halde 6.5 ph’ın altında saf su içersiniz.

5. Resmi servis yeterlilik belgeleri marka tescilleri ve Türkiye’deki belli standartları TSE, ISO, TSEK vb. gibi sertifikalı Türk satış firmalarını tercih ediniz öyle web de satılan her arıtma cihazına atlamayın sonunda pişman olursunuz. bu tür belgeleri olan satıcılar zaten ciddi satıcı ve kurumsal kimliğe de sahiptir.

6. Su hayatımızda en önemli madde olduğu için ucuz ürünler kesinlikle yönelmeyin en iyisini almaya gayret edin alamıyorsanız da su arıtma cihazını kafanızdan silin musluk suyu yada damacana sağlıksız arıtma cihazlarından iyidir. Türkiye’de bu cihazları denetleyen bir kurum şimdilik yok hatta su arıtmanın TSE de dalı dahi yok diye biliyorum ileriki yıllarda arıtma sektörün büyüdükçe sularımızda sorunlar çıkmaya başladıkça devletin el atacağını umuyorum bir standartlık getirmesi için.

Şimdi burada şu marka nasıl bu nasıl diye sormanıza gerek kalmadı diye düşünüyorum. Yukarıdaki maddeleri karşılayan arıtma firmalarına yönelin Türkiye’nin en iyi su arıtma markasına bu sayede kavuşursunuz. Su arıtma cihazı teknik konu arıza hakkında her türlü soruları yorum bölümünden yada web sitemizin soru sor bölümünden sorabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.