Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

En iyi su arıtma cihazı kaç filtreli olmalıdır?

En iyi su arıtma cihazı kaç filtreli olmalıdır?

En iyi su arıtma cihazı kaç filtreli olmalıdır esasında yanlış bir sorudur, en iyi su arıtma cihazı nasıl olmalıdır dersek soru biraz daha anlam kazanır. Çünkü su arıtma cihazında kaliteyi yada en iyi olgusunu aşama sayısı belirlemez. Üç filtreli bir arıtma sistemi ile de gerekirse en iyi su arıtma cihazı yapılabilir.

8 Aşama 11 Aşama Su Arıtma Cihazı Nedir?

Piyasada 8 Aşama, 9 aşama hatta 11 aşama su arıtma cihazları dahi vardır bunlar birazcık pazarlama taktikleri olup sizleri yanlış yönde bilgilendirmektedirler. asla ve asla şu anki satılan 8-11 aşama gibi su arıtma cihazlarını satın almayınız.

Su Arıtma Cihazında Minimum Olması Gereken Filtreler ve Aşamalar Nelerdir?

Türkiye’de de dünyada olduğu gibi genelde yer çekimi arıtmadan çok ters ozmos su arıtma cihazları kullanılır. Bu ters ozmos su arıtma cihazları 5-6-7-8-9-10-11-12… aşama sıralaması ile ilerliyor maşallah ülkemizde ama gerçekte durum böyle değildir.

Ters ozmos membranı düzgün çalışması için membrana gelmeden önce su iyileştirilir, genelde bu işlemlerde ön aşama diye tabir ettiğimiz sediment yani tortu filtresi ve kloru tutması için karbon filtreleri kullanılır. Bu aşamalarda membrana zarar verecek maddeler bu filtre üzerinde tutulur. Esasında suyu arıtan membran filtresidir. Membrana gelen su saflaştırılır ve su tankına gönderilir. daha sonrada suda tekrar koku oluşmasın diye tatlandırıcı diye tabir ettiğimiz post karbon filtreden geçerek su içime hazır hale gelir.

Şimdi bu saydığımız filtrelere bakarsak toplamda 5 adet filtre kullanarak saf suyu elde ettik bu şekilde içebilirsiniz ama suyun mineral ve pH dengeleri düşük olduğu için buna birde isteğe bağlı olarak Mineral pH filtresi eklemek gerekiyor işte burada FDA gereksinimleri ve NSF standartları devreye giriyor.

Neden Mineral pH Filtresi NSF sertifikalı Olması Gerekiyor?

Önceki kullandığımız filtreler sudan hep bir şeyler aldı götürdüğü için suyu kirletecek bir madde suya bırakmadığı için (mikrobiyolojik hariç) sertifikasını hadi çokta önemsemedik diyelim ama mineral yada pH seçiminde NSF koşullarını ve FDA koşullarını aramak gerekiyor çünkü suya eklenecek olan minerallerin neyden yapıldığını bilmemiz açısından ve sağlığa zararı var mı yok mu bu iki sertifika kuruluşu onaylı filtreleri test eder ve sağlık açısından bir zararı varsa bu filtreye onay vermez. Her zaman bu aşamada kaliteli ve onaylı filtreler tercih etmemiz gerekiyor aksi halde kesinlikle kullanmayın.

Ucuz Kalitesiz PH ve Mineral Filtresi Neden Zararlı?

Ucuz PH filtrelerin içinde kalsit kullanılır ve bu kalsit mermer, granit türü bir maden gibidir ve ağır kanserojen madde bulundurur bir nevi kalsiyum karbonattır yani pH bu şekil de yükselir ucuz onaysız filtrelerde bu yüzden piyasada bol miktarda bulunan sertifikasız sarı, yeşil, mavi. turuncu renkli oluyor genelde bu filtreleri kullanmayın arıtma cihazınızda varsa da sökün atın.

Detox Filtre Nedir?

Detox filtre alkali suyun Oxidation-Reduction Potential (ORP) değerini düşürmek için kullanılır suyu antioksidan hale çevirende filtrede budur genelde cam bir tüp içinde beyaz taşları olan filtrelerdir. Bu filtreyi kullanmak zararlı değildir ama bu filtre düzgün çalışabilmesi için suyun önceden alkali hale getirilmesi de gerekiyor. NSF Sertifikası ve FDA gereklilikleri varsa bu tür filtreyi kullanın, aksi takdirde kullanmayın. Doğrudan nsf.org sitesinden var olduğunu söyleyen marka modeli hakkında araştırma yapın.

11 Aşama Su Arıtma Cihazı Yalanı?

Bazı satıcı firmalar bir filtre içinde 5 ayrı bölme olan mineral filtresi kullanıyor esasında bu bir filtredir ama size bunu 5 aşama gibi lanse edip size 6 aşamalı su arıtma cihazlarını 11 aşama olarak satmaktadır. Bu tür cihazları gerçek anlamda alıp kullanmayın 5 aşamalı su arıtma cihazı o tür cihazlardan daha kalitedir inanın.

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.