Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

Su Sertliği Nasıl Kontrol Edilir – Su Sertliği Testinin 3 Kolay Yolu

Su Sertliği Nasıl Kontrol Edilir – Su Sertliği Testinin 3 Kolay Yolu

Sert su ne evlerde ne de endüstriyel ortamda bir nedenle tercih edilmiyor. Sert su , mineraller içerir. Sert suda genellikle magnezyum ve kalsiyum iyonlarının içeriği yüksektir. Bu da sabunun daha az etkili olmasını sağlar. Sert su, pullu ve kaşıntılı bir saç derisine , giysilerde beyaz lekelere, bulaşıklarda pul pul dökülmeye ve çeşitli cihazların kullanım ömrünün kısalmasına neden olur.

Kullandığınız suyun sert olup olmadığından şüphe ediyorsanız su sertliği testi yapabilirsiniz. Su sertliğini kontrol ederek kullandığınız suyun sert mi yoksa yumuşak mı olduğundan emin olabilirsiniz. Ve buna göre sert suyu yumuşak suya dönüştürmek için önlemler almanız gerekecektir . Su sertliğini nasıl kontrol edeceğinizi merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

Bu yazıda, su sertliğini kontrol etmenin üç yolunu tartışacağız. Size uygun olan süreçlerden herhangi birini seçebilirsiniz.

1. Evde Hızlı Test

Hızlı ev içi test için berrak, şeffaf bir şişeye, sıvı sabuna ve suya ihtiyacınız olacaktır. Şeffaf su şişesini yaklaşık 360 ml musluk suyu ile doldurun. Şimdi şişeye on damla sıvı sabun ekleyin. Şişeyi şimdi kapatırsanız en iyisi, ardından şiddetle sallamanız gerekir. Sabunun su ile iyice karışmasını sağlayın.

su-sertligi

Sonraki beş dakika boyunca suyun oturmasına izin verin. Şimdi suyu gözlemleyin. Suda uygun sabun köpüğü varsa, su yumuşaktır. Bununla birlikte, bol miktarda sabun köpüğü bulursanız, su zordur.

Bu yöntem size yalnızca kullandığınız suyun sert mi yoksa yumuşak mı olduğu konusunda bir fikir verecektir. Suyun sertlik derecesini belirleyemezsiniz. Ancak suyun sert mi yoksa yumuşak mı olduğunu kolayca tespit etmek için ilk yöntem olmalıdır.

2. Su Sertliği Test Şeritlerinin Kullanılması

Test şeridi, birinin sert su mu yoksa yumuşak su mu kullandığını kontrol etmek için başka bir yaygın yöntemdir.Test şeridini herhangi bir çevrimiçi mağazadan kolayca satın alabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken test şeridini daldırmak ve içindeki renk değişimini kontrol etmektir. Su sertlik şeridi ile birlikte gelen kılavuz, suyun sertlik seviyesini bilmeniz için size rehberlik edecektir.

3. Su Sertliği Test Kitinin Kullanılması

Suyun sertlik seviyesini doğru bir şekilde ölçmek istiyorsanız, bir su sertliği test kiti kullanmayı düşünebilirsiniz. Su sertliği kiti, sertlik seviyesini kontrol etmek için gereken tüm temel aksesuarlar ve çözümlerle birlikte gelir.

Genel olarak, kit bir şişe ile birlikte gelir ve işarete kadar suyla doldurmanız gerekir. O zaman suya damla damla farklı kimyasallar bırakmanız gerekir. Bu, suyun rengini değiştirecek ve son renge bağlı olarak su sertlik seviyesini belirleyebilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi ve Arıtma Cihazı Tavsiyesi İçin Tıklayın.

İlgili Makale: Su Kalitesini İyileştirme Stratejileri

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.