Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

Kış Aylarında Su İçmemizi Sağlayacak 5 Basit İpucu!

Kış Aylarında Su İçmemizi Sağlayacak 5 Basit İpucu!

Hepimizin bildiği gibi, sıcaklık düşmeye başladığında, yaz aylarında olduğu kadar susuz hissetmeyiz. Bununla birlikte, kış ayları vücudumuz için oldukça yorucu olabileceğinden, kuru bir cilt ve susuz bir vücut bıraktığından, susuz kalmak ve su içmeye devam etmek çok önemlidir. Avrupa Hidrasyon Enstitüsüne göre, soğuk iklimlerde vücut sıvısı kayıpları, yüksek enerji harcama oranları, ağır kıyafet kullanımı ve artan idrarda kayıplar nedeniyle sıcak iklimlerdeki kadar yüksek olabilir. Aşağıda, kış aylarında bile kendimizi sulu tutmamız için 5 basit ipucu var

Bir hedef oluşturun

Günlük içme suyu hedefi belirlemek, su tüketimimizi takip etmenin en kolay yollarından biridir. Bedensel ihtiyacınıza göre kendinize bir hedef belirleyebilirsiniz. Bir programı izledikçe ve doğru zamanladıkça, gün boyunca istediğiniz hidrasyon seviyelerini korumayı kolay bulacaksınız. Ayrıca yudumlamaya devam etmeniz için nazik bir hatırlatma görevi görebileceğinden yanınızda bir su şişesi bulundurabilirsiniz.

Isıtın!

Kış aylarında herkes kendini ısıtmak için en sevdiği çay veya kahveyi içmekten hoşlanır. Ancak vücudumuzda bizi susuz bırakabilecek kafein içeriğini artırmak yerine, bir çay kaşığı balla ılık bir bardak su içebiliriz. Bu sadece bizi nemlendirmekle kalmaz aynı zamanda vücudumuzu da ısıtır. Sadece hidrasyon seviyelerini korumakla kalmayıp aynı zamanda vücudumuza antioksidanlar ve diğer vitaminleri sağladıkları için kafeinsiz bitki çayları da içilebilir.

Kis-aylarinda-su

Doğru yemek yiyin!

Brokoli, çilek, kereviz, ıspanak, domates gibi su içeriği yüksek meyve ve sebzeler, kış aylarında bile susuz kalmamıza yardımcı olabilecek harika su kaynaklarıdır. Bunları diyetimize dahil etmek, günlük su ihtiyacımızı yiyeceklerle sürdürmeye yardımcı olur. Vücudumuzu daha kuru hissettirdiği için kızarmış veya işlenmiş yiyecekleri sınırlamaya çalışmalıyız.

Atıştırmalıklar yerine su için

Bazen açlığı susuzlukla karıştırırız ve cips veya yüksek şekerli bisküvi gibi sağlıksız atıştırmalıklar tüketiriz. Aç olup olmadığınıza bakılmaksızın, bir bardak su içmek sadece sizi nemlendirmekle kalmaz, aynı zamanda daha az kalori alımına neden olur.

Aromalı su için

İçme suyu, bazılarımıza nötr bir tadı olduğu için sıkıcı gelebilir. Bununla birlikte, bunu tamamlamanın harika bir yolu, arıtılmış suyumuzda nane veya turunçgiller gibi meyve ve bitkileri demlemek ve düzenli olarak içmektir.

İlgili Makale : Sudan Klor Nasıl Çıkarılır?

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.