Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

Su Kalitesini İyileştirme Stratejileri

Su Kalitesini İyileştirme Stratejileri

Illinois Üniversitesi’ndeki tarım ekonomistleri tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, Illinois sakinleri havza kirliliğini azaltma çabalarına değer veriyor ve çevresel iyileştirmeler için ödeme yapmaya hazırlar.

Tarımsal üretimden kaynaklanan besin akışı, Mississippi Nehri Havzasındaki kirliliğin başlıca nedenidir ve Meksika Körfezi’ndeki deniz yaşamını desteklemek için hipoksiye – sınırlı oksijene katkıda bulunur. ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA), 2040 yılında 12 orta batı eyaletindeki kirliliği azaltmak ve nitrat-nitrojen ve fosfor geçişini% 45 azaltmak için eylem planları oluşturdu.

Illinois ajansları, gönüllü çabalara ve eyalet sübvansiyonları gibi politika önlemlerine dayanarak bu sorunları çözmek için Illinois Besin Kaybı Azaltma Stratejisini (INLRS) oluşturmuştur. Yerel halktan destek düzeyini anlamak, besin azaltma girişimlerine bilgi vermeye yardımcı olabilir.

Makalenin baş yazarı Bryan Parthum, “Su kalitesinin önemli olduğunu ve su kirliliğinin hem sağlık hem de ekonomik zararlar açısından maliyetleri olduğunu biliyoruz” diyor. Parthum, çalışma yapıldığında U of I’de Tarım ve Tüketici Ekonomisi Bölümü’nde yüksek lisans öğrencisiydi; şu anda EPA Politika Ofisinde ekonomist olarak çalışıyor.

Parthum, “İnsanların yerel su kalitesi, balık popülasyonları ve alg çiçekleriyle ne kadar ilgilendiklerini ve Meksika Körfezi’ne fayda sağlayan EPA hedeflerine ulaşmayı ne kadar önemsediklerini öğrenmek istedik” diye açıklıyor Parthum.

Araştırmacılar, yüksek nitrat ve fosfor iletim seviyeleri nedeniyle INLRS öncelikli bir havza olan Central Illinois’deki Upper Sangamon Nehri Havzası’ndaki katılımcıları araştırdı.

Katılımcılar, alg patlamasını azaltmak, genel balık popülasyonunu ve balık türlerinin sayısını artırmak ve besin kirliliğini azaltmak için EPA hedeflerini karşılamak gibi su kalitesi iyileştirmelerini tanımlayan farklı senaryolar içeren bir seçim deney anketini tamamladılar.

Senaryolar ayrıca yanıtlayana yakınlık ve bu önlemlerle ilişkili bir dizi potansiyel maliyet hakkında bilgi içeriyordu.

Araştırmacılar daha sonra insanların çeşitli iyileştirmeler için ne kadar para ödemeye istekli olduklarını tahmin edebilirler. Örneğin, havzadaki alg çiçeklerinde% 50 azalma, ortalama olarak hane başına yıllık 32 $ değerinde olacaktır.

Parthum, “Ve azalan alg çiçeklerini, gelişmiş balık popülasyonunu ve çeşitliliğini birleştirirseniz ve besin hedeflerine ulaşırsanız, bu paketin tamamı hane başına 85 dolar değerinde” diyor.

U of I’de tarım ve tüketici ekonomisi profesörü ve makalenin ortak yazarı Amy Ando, ​​Sangamon Nehri’nin bir turizm merkezi olarak bilinmediğini, ancak yine de eğlence amaçlı değer taşıdığını belirtiyor. Ankete katılanların% 50’ye yakını, nehri balık tutmak, kürek çekmek veya yürüyüş yapmak için yılda en az bir kez kullandığını belirtti.

“INLRS tarafından alınan önlemler, başarılı olursa, Meksika Körfezi’ndeki hipoksiyi azaltacak ve Illinois’deki insanlar bunu yapmayı önemsiyor. Ancak stratejiler, balık popülasyonlarındaki gelişmeler ve burada evde yosun çiçeklerinin azalması için de değere sahip. bu nedenle insanlar bazı yerel avantajlar da elde ediyor, “diyor Ando.

Anket, kentsel ve kırsal sakinler arasında yaklaşık olarak eşit şekilde bölünmüş 373 kişiyi içeriyordu. Araştırmacılar, iki grup arasında su politikası önlemlerine yönelik tutumlarda hiçbir farklılık gözlemlemedi.

Ando, ​​”Kent sakinlerinin çevresel iyileştirmeleri daha çok önemsediğine dair bir algı olabilir. Ancak, hem kentsel hem de kırsal grupların, yaşadıkları yerden akan nehirlerdeki gelişmiş balık popülasyonları ve su kalitesi için değer ifade ettiklerini gördük” diyor.

okyanuslar

Tarım ve Tüketici Ekonomisi Bölümü, Illinois Üniversitesi Tarım, Tüketici ve Çevre Bilimleri Koleji’nde (ACES) yer almaktadır.

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.