Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

Pompalı Pompasız Arıtma Atık Su Farkı

Pompalı Pompasız Arıtma Atık Su Farkı

Pompalı ve pompasız su arıtma cihazlarında atık su miktarı ne kadar fark ediyor bu videomuz ile bunu test etmiş olacağız.

Ters ozmoz RO sistem su arıtma cihazları suyu arıtırken suyun bir miktarını atığa atar bu oran ortalama 1 litre temiz su üretmek için 2 litrede atık su oluşturur, videoda pompalı su arıtma cihazının yarı yarıya atık suyu daha az attığı ve arıtma işlemini pompasız arıtma cihazlarına göre daha hızlı yaptığı gözlemlenmiştir.

Pompasız arıtma cihazı 1 su bardağı temiz su elde edilirken 2 bardak atık su attığı gözlemlendi, pompalı arıtma cihazlarında 1 bardak temiz su elde edilirken 1,25 su bardağı atık su oluştuğu gözlemlendi.

Pompasız arıtma cihazı 1 bardak suyu 60 saniye de doldururken pompalı su arıtma cihazı 30 saniye de doldurmuştur.

Sonuç ters ozmoz su arıtma cihazlarında mümkün olduğu kadar pompalı model seçeneklerini tercih etmek en doğru seçim olacaktır. Mümkünse su basıncı 3 bar ve altı olan evlerde %100 pompalı model tercih edilmeli aksi taktirde atık oranı 1’e 7 ye kadar çıkmaktadır.

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.

2 Yorumları

  1. Bir testinizde motorsuz sistemde 1 bardak temiz suya karşılık 2 bardak atık su ölçüyorsunuz. Başka bir testinizde ise 11 bardak temiz suya karşılık 17-18 litre atık su ölçtünüz. Hangisi doğru? Sistemler arasında bu kadar fark oluyor mu?

  2. Tank devrede olmadığı zaman (yani tank kullanmazsak) 1 bardak temiz su için 2 bardak attı tank kullanıldığı vakit bu değerler misliyle artıyor nedeni suyun tanka sıkıştırma esnasında basınç artıyor ve atığın kesilme zamanı da uzamış oluyor. Aradaki ölçüm farkı bundan kaynaklıdır. Tank kullanmazsanız 1 e 2 atar ama temiz su çok ince akar tanksız, örnek 1 su bardağını 1 dakikada doldurursunuz insanlar bir su bardağı suyu doldurmak için 1 dakika beklemezler bu yüzden tank kullanılır ve insanlar tanktaki suyu hızlı bir şekilde bardağa dolum yaparlar.