Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

Obezite ve Hastalık – Alkali Gıdalar ve Alkali İyonize Sudan yoksun bir vücut

Obezite ve Hastalık – Alkali Gıdalar ve Alkali İyonize Sudan yoksun bir vücut

Obezite İstatistikleri

Obezite, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde, salgın oranlarında tanınan ve iyi belgelenmiş bir sorundur. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), obezite ve sağlık üzerindeki etkisi ile ilgili olarak aşağıdaki ayık istatistikleri sağlar:

  • ABD’li yetişkinlerin üçte birinden fazlası (72 milyondan fazla insan) ve ABD’li çocukların %17’si obezdir.
  • 1980-2008 döneminde obezite oranları yetişkinlerde iki katına, çocuklarda ise üçe katlandı.
  • Geçtiğimiz birkaç on yıl boyunca, yaş, cinsiyet, ırk, etnik köken, sosyoekonomik durum, eğitim düzeyi veya coğrafi bölge ne olursa olsun tüm nüfus grupları için obezite oranları önemli ölçüde artmıştır.
    Yukarıdaki gerçekler doğrudan CDC web sitesinden alınmıştır. CDC Obezite Gerçekleri hakkında daha fazlasını okumak için tıklayın

Rapor, son yıllarda obezite oranlarında ciddi bir artış olduğunu göstermiştir.

1995 yılında, rapor obezite oranlarının %15’in altında olduğu 23 eyalet olduğunu ortaya koydu. Kalan 27 eyalette obezite oranları %20’den azdı. Ancak sadece 5 yıl sonra yayınlanan bir raporda, Colorado obezite oranı %15’in altında olan tek eyaletti. Yirmi iki eyalette, %20 işaretinin üzerine çıkan obezite oranları vardı. Daha sonra, 2005 yılında, rapor Louisiana, Mississippi ve Batı Virginia’nın yüzde 30 obezite seviyesini aştığını ortaya koydu.

Son olarak, 2009’da, 1995 raporundan sadece 14 yıl sonra, rapor 9 eyalette %30 seviyesinin üzerinde kayıt olduğunu gösterdi. Diğer 24 eyalet ise %25 işaretinin üzerindeydi. Colorado şu anda ülkedeki en düşük obezite oranına sahip, ancak bu oranlar artıyor. Alabama’nın 15 yıl önceki obezite oranı, Colorado’nun geçen yılki obezite oranından daha düşüktü.

Obezitenin Sağlık Etkileri

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki obezite oranlarındaki artış son derece endişe verici çünkü obezite sağlığınız için tehlikeli. Obezite birçok önlenebilir hastalıkla bağlantılıdır. Bunlara CDC’ye göre kalp hastalığı, felç ve Tip 2 diyabet dahildir. Obezite kansere bile yol açabilir. Obez kişilerde daha sık ortaya çıkan, daha az önemli ancak eşit derecede ilgili diğer tıbbi problemler arasında, hastanın uyurken nefesinin kısa süreliğine durduğu uyku apnesi; ve inme, böbrek sorunları ve hatta kalp krizi gibi sorunlara yol açabilen yüksek tansiyon. CDC’ye göre, obez olanlar, sağlık faturalarına sağlıklı kilolu olanlara göre yılda yaklaşık 1.400 dolar daha fazla harcıyor.

Overweight in America

Obezite ve Asitlik

Vücuttaki çok fazla asit, obeziteye katkıda bulunabilir. Asitlik, vücudun doğal sindirim ve diğer hücresel süreçleri nedeniyle kademeli olarak birikebilir. Ne yazık ki, kontrolsüz bırakılırsa, bu asitlik vücutta hasara yol açarak kansere, yaşlanmaya, diyabete ve diğer sorunlara katkıda bulunabilir.

pH Mucize Yaşam Merkezi Araştırma Direktörü Dr. Robert O. Young’a göre, obezitede bulunan yağ aslında vücutta çok fazla asitliğe karşı bir koruma görevi görüyor olabilir. Yağ, vücuda zarar vermesini önlemek için fazla asiditeyi emmeye hizmet eder. Sonuç olarak, obezite, kişinin vücudunda çok fazla asit olduğunun ve kalın koruyucu yağ katmanları oluşturarak bunu telafi etmeye çalıştığının bir işareti olabilir.

Dr. Young sorunu şu şekilde açıklıyor:

“Trigliserit seviyeleri, doku asidoz seviyesinin dolaylı bir göstergesidir. Yüksek trigliserit seviyeleri, asidik bir yaşam tarzı ve diyete ve obezite, diyabet, hipertansiyon ve hiperkolesterolemi gibi metabolik bozukluklar için daha yüksek bir riske işaret eder. Düşük trigliserit seviyeleri genellikle daha alkali bir yaşam tarzı ve diyet ile bağırsaklardan, idrar yollarından, solunum sisteminden ve deriden daha iyi asit eliminasyonuna işaret eder.

Obezite ve Alkalinite

Obezite vücuttaki asitlikle ilişkili olabileceğinden, obeziteyi önlemenin ve onunla savaşmanın bir yolu bu asitliği azaltmaktır. Bunu yaparak, vücudunuzun asidi emmek için yağ katmanları oluşturma ihtiyacını ortadan kaldırırsınız. Vücuttaki asitliği azaltmanın en iyi yolu, vücudunuza alkalinite (asitliğin zıttı) kazandırmaya yardımcı olan şeyleri yiyip içmektir. Dr. Young bunu şöyle ifade ediyor:

“Kilo alımını, diyabeti, hipertansiyonu, hiperkolesterolemi ve hipertrigliseritleri önlemek istiyorsanız, alkali bir yaşam tarzı ve diyet yoluyla yaşam tarzını ve diyet asidini en aza indirin. Bu kadar basit.”

Obezite ve buna bağlı hastalıklar, çeşitli nedenlerle karmaşık sorunlar olsa da, günümüzün birçok sorunu diyet ve yaşam tarzına kadar takip edilebilir. Aslında, alkali iyonize su içeren alkali bir diyet, belirli gıdaları ve katkı maddelerini ortadan kaldırmakla birleştiğinde, kendinizi daha iyi hissetmeniz ve daha iyi görünmeniz için uzun bir yol kat edebilir.

Sen Gerçekten Ne Yiyorsun

Yiyeceklere ve diyete bakarsak, herhangi bir mantıklı varlık Amerika’nın obezite salgınının nedenini anlayabilir. Neyin gün gibi açık olduğunu görmek için bir bilim insanına ya da yıllarca klinik deneylere gerek yok.

Yüksek Kolesterollü Yüksek Yağlı Asidik İşlenmiş Steroid ve Hormon Enjekte Edilmiş İnek Dana Burger Köftesi GDO’lu Beyaz Ekmek Çöreği ve Hormonlu İneklerden Sütten Yapılan Peynir
Çiğ pişmemiş organik meyve ve sebzelerin suyunu sıkmak, serbest radikalleri ve yüksek miktarda lifi nötralize etmek için -ORP değerlerine sahip antioksidanlar açısından zengin alkali bir içecek sağlar.

Aşırı Asidik Yiyen misiniz?

Bir olmak için fast food yemek zorunda değilsin. Bir kutuda gelen işlem ve uygun yiyecekleri yiyorsanız, o zaman öylesiniz. İçindekiler listesine bir göz atın, mısır, soya ve yüksek fruktozlu mısır şurubu gibi şeylerin yanı sıra telaffuz bile edemediğim diğer insan yapımı kimyasalların ve bileşenlerin çok uzun bir listesini bulabilirsiniz. Araştırma devam ediyor ancak Standart Amerikan Diyetine veya S.A.D.’ye işaret ediyor. Amerika’nın sağlık salgınının nedeni olarak diyet. Amerikalıların tüm nesilleri, fast food restoranlarında ve yerel marketlerde tüm kutulu ve işlenmiş gıdalarımızda işlenmiş et ve işlenmiş tahıllarla dolup taşarak, kelimenin tam anlamıyla kendilerini ölesiye yiyorlar. Üzücü olan şu ki, 1950’lerde uygun kutulu yiyecekler ve fast food restoranları ilk ortaya çıktığında, kullanılan malzemeler doğal ve organikti, sığır eti çok daha yüksek kalite ve standartlardaydı ve dolayısıyla tahıllar neredeydi. O zamanlar genetiği değiştirilmiş gıdalar yoktu, fabrika çiftlikleri henüz yoktu. Böylece gıdanın kalitesi çok daha yüksekti ve tüketilen miktarlar aşırı olmadığı için sağlık sonuçları daha az şiddetli veya çok azdı.

Aileme veya yaşlılara fast food ve işlenmiş gıdaları yememelerini her söylediğimde aynı şeyi duyuyorum, “Hayatım boyunca bunu yedim, bunda bir sakınca yok” diye cevap veriyorlar. Ne yazık ki, gerçekten ne yediklerini bilmiyorlar. Yemekler aynı görünse de, malzemeler değişmiş, üretim yöntemleri değişmiş, her şey farklı, 50’li, 60’lı, 70’li yıllarda yiyerek büyüdükleri yemek değil. Netflix’iniz varsa, izlemenizi şiddetle tavsiye ettiğim harika belgeseller var. Bunlardan biri, büyük işletmelerin çiftçiliği nasıl ele geçirdiğini, bağımsız çiftlikleri satın aldığını, maliyeti mümkün olduğunca azaltmak için üretimi düzene koyduğunu ve sağlıksız bir gıda tedarikine nasıl son verdiğimizi ve bu ürpertici fabrika çiftliği gerçeklerini anlatan Frankeensteer.

Büyük Bir Deney

Gıda ve İlaç Dairesi ve ABD Tarım Bakanlığı, Genetiği Değiştirilmiş Gıdaların güvenli olduğunu size söylemek isterken, öyle olmadıklarını kanıtlayan geniş ve büyüyen bir kanıt grubu var. En yaygın 7 Genetiği Değiştirilmiş Gıda, Mısır ve Soya’yı 1., süt ise 7. olarak listeler. Amerikan Diyetinin Temelleri ve Amerika Obezite Salgını. Tartışma devam ederken, asitli işlenmiş gıdalardan ve GDO’lardan kaçınarak daha sağlıklı beslenmek için kendi adımlarını atabilir.

Besin Değerleri Zengin Yeşil Yapraklı Sebzeler, Meyveler, Kuruyemişler, Balık Yağları, Taze Etler ve Alkali İyonize Su ile Dolu Alkali Diyet

Sağlığınızı iyileştirmek için buradasınız veya belki de sadece daha sağlıklı olmak istiyorsunuz. Belki kanser veya diyabet gibi bir hastalığınız var ya da asit reflü hastalığı gibi daha az ciddi ama ağrılı bir hastalığınız var. Belki biraz fazla kilolusunuz ve hayatınızı değiştirmek istiyorsunuz. Uzun yaşamanın ve daha iyi sağlığın sırrı hiç de sır değil. Tüm hayatımız boyunca hepimizin gözünün önünde oldu, ancak sanayileşmiş gıda sistemimizde çok uzaklara savruldu. Süpermarketinize gittiğinizde, tüm meyve ve sebzeler ve taze etler nerede? Pazarın kenarlarında mı yoksa pazarın merkezinde mi? Sadece süpermarketinizin merkezinde ne buluyorsunuz? Üzücü bir gerçek ama en sağlıklı ürünler marketin kenarlarında ve arkalarında, en sağlıksız kutulu ve işlenmiş gıdalar ise tam ortada ve önde ve ortada yer alıyor.

Yüksek miktarda Alkali yeşil yapraklı sebze ve meyve yemek, hastalıkları önlemek için en iyi seçeneğinizdir.
Yüksek miktarda Alkali yeşil yapraklı sebze ve meyve yemek, hastalıkları önlemek için en iyi seçeneğinizdir.

Diyetinize daha fazla meyve ve sebze ekleyerek küçük başlayabilirsiniz. Bu, işlenmiş gıdaların yerini alacaktır. Alkali su makinesi tarafından oluşturulan gibi, vücudunuzu iyonize içme suyuyla da tanıştırabilirsiniz. Suyunuzu daha alkali bir içeceğe dönüştürmek, sağlığınızı iyileştirmenin ve daha alkali bir diyet ve yaşam tarzına geçmenin ilk adımını atmanın en kolay ve en büyük yoludur. Hepimize okulda öğretilen geleneksel Yemek Rehberi Piramidi aslında yanlıştır. Temelinde nişastalı işlenmiş tahıllar var ve bu tahılların çoğu artık bilinmeyen yan etkilere yol açan genetik mühendisliği tarafından kontamine oldu. Gerçek besin rehberi piramidi, atalarımızın biz avcı ve toplayıcıyken yediklerine daha çok benzer bir şey olmalı. Çoğunlukla bitkiler, meyveler ve yeşil yapraklı sebzeler gibi bulabildiğimiz şeyleri ve ayrıca vahşi yakalanmış ve taze öldürülmüş etleri yemek. Sağlıklı beslenme rehberi piramidi şöyle görünmelidir:

Gerçek Gıda Rehberi Piramidi, ana bileşen olarak taze yapraklı sebzelerin yanı sıra ana sıvı kaynağımız olarak su içeren bir Alkali Gıda Rehberi Piramididir.
Gerçek Gıda Rehberi Piramidi, ana bileşen olarak taze yapraklı sebzelerin yanı sıra ana sıvı kaynağımız olarak su içeren bir Alkali Gıda Rehberi Piramididir.

Gördüğünüz gibi, geçmişte alkolsüz içecekler, enerji içecekleri, diğer tüm gazlı içecekler ve konsantreden yapılan birçok farklı şekerli meyve suyu içeren modern endüstriyel gıda sistemini icat etmeden önce, ana seçenek olan bir içecek için gerçekten sadece birkaç seçeneğimiz vardı. alkali su olmasıdır. Daha alkalize edici meyve ve sebzeler yiyerek diyetinizi iyileştirmek için küçük başlayın ve alkali su içmeye başlayın. Yaşam tarzınıza daha fazla alkali element eklemeye başlamanın en kolay yolu budur.

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.