Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

Alkali İyonize Su İçmek Vücudunuza Nasıl Bir Fayda Sağlar?

Alkali İyonize Su İçmek Vücudunuza Nasıl Bir Fayda Sağlar?
Alkali Antioksidan Su
Alkali Antioksidan Su

Alkali iyonize su, daha iyi hidrasyondan diyabetik durumların ve diğer hastalıkların iyileştirilmesine kadar bir dizi önemli sağlık yararı sağlar. Bu tür suyun sağlığa faydalarının en önemli nedenlerinden biri antioksidan olmasıdır. Antioksidanların yaşlanmayla savaştığı, kansere yakalanma riskinizi azalttığı ve vücudunuzdaki belirli moleküllerin zararlı etkileriyle savaşabildikleri için diyabetle savaşmaya veya diyabeti önlemeye yardımcı olduğu düşünülmektedir. Alkali iyonize suyun bir antioksidan olarak nasıl çalıştığını anlamak için vücudunuz ve içindeki moleküllerle ilgili birkaç terimi anlamak önemlidir.

Reaktif Oksijen Türleri ROS
Reaktif Oksijen Türleri (ROS)

Reaktif Oksijen Türleri (ROS)

Reaktif oksijen türleri veya ROS, diğer moleküllerle reaksiyona girebilen oksijen içeren pozitif yüklü moleküllerdir. Onları kavga arayan zorbalar olarak düşünebilirsiniz: Başka bir molekülle etkileşime girme fırsatına sahip olduklarında yapacaklardır. Metal üzerinde paslanma veya taze kesilmiş bir elmanın esmerleşmesi gibi hasara yol açan kimyasal bir reaksiyon olan oksidasyona katkıda bulunurlar. Ayrıca, sindirim gibi vücudunuzda meydana gelen birçok hücresel sürecin doğal bir yan ürünüdürler.

Ne yazık ki, ROS ve diğer moleküllerle olan etkileşimleri, özellikle de vücudunuzda aşırı miktarda bulunduğunda, genellikle zararlıdır. Örneğin ROS’un daha sonra Kanser, Parkinson hastalığı, Alzheimer hastalığı, ateroskleroz, kalp yetmezliği, miyokard enfarktüsü, kırılgan X sendromu, Orak Hücre Hastalığı, liken planus, vitiligo, otizm, kronik yorgunluk sendromuna yol açan DNA hasarına katkıda bulunduğu düşünülmektedir. ve Yaşlanma. Hücrelere verilen bu hasara oksidatif stres denir ve alkol içmek, sigara içmek, güneş yanığı almak gibi bazı aktiviteler biyolojik bir organizma üzerindeki oksidatif stres miktarını normal biyolojik süreçler tarafından üretilenin üzerinde artırır.

Hatta bilim adamları, yaşlanmanın serbest radikal teorisinde organizmaların yaşlanmasının nedeninin bu olduğunu varsayıyorlar. Daha da büyüleyici, çünkü bir organizmada her gün meydana gelen Reaktif Oksijen Türlerinin çoğunluğu normal hücre metabolizmasından (hücreler gıdadaki kimyasal enerjiyi yaşamı sürdürmek için kullanılan enerjiye dönüştürdüğünde) bilim adamları, bir organizmanın günlük olarak aldığı oksijeni keşfettiğini keşfetti.

Kaloriler yeterli beslenme ile azaltılır (yetersiz beslenme değil), bu “genç sağlığın daha uzun süre korunması ve hem medyan hem de maksimum yaşam süresinin artmasıyla sonuçlandı” Kalori Kısıtlaması. Bilim adamları, diyetler kısıtlandığında hücre metabolizması tarafından üretilen daha az serbest radikal olduğu için, bunun artan yaşam süresinden sorumlu olan zamanla daha az toplam serbest radikal hasarına yol açtığını varsaymaktadır.

Bu, alkali diyet ve iyonize su ile aynı hipotezdir. Antioksidanları yüksek bir diyet yiyerek, vücut zaman içinde önemli ölçüde daha az net toplam serbest radikal hasarı yaşar, bu da yaşlanma süreci boyunca daha uzun ömür ve daha genç bir vücuda yol açar.

Oksidasyon Azaltma Potansiyeli (ORP)

ORP, oksidasyon azaltma potansiyeli anlamına gelir. Bu, alkali iyonize su gibi maddelerin oksidasyonun neden olduğu hasar miktarını azaltma yeteneğini ifade eden bir terimdir ve alkali su içmenin vücudunuza bu şekilde faydası vardır. Sonuç olarak, -ORP, bir maddenin ROS’un neden olduğu hasarla mücadele etme yeteneğinin bir ölçüsüdür. ORP’yi okuldaki zorbalara karşı durma ve onların hedeflenen kurbanlarını koruma yeteneği olarak düşünebilirsiniz.

Negatif bir ORP, zararlı pozitif yüklü ROS parçacıklarını nötralize etmek için daha büyük bir yeteneği gösterirken, pozitif bir ORP, bunu yapma yeteneğinin olmadığını gösterir. Su elektrolizinde, sudaki alkali ve asidik mineralleri ayrıştırarak daha yüksek ve daha düşük ph iyonize su elde etme işlemidir, bu işlemi görsel olarak bile görebilirsiniz. Alkali su makinenizi kullandığınızda, pH ne kadar yüksek olursa, su ilk çıktığında o kadar bulanık görünecektir.

Bir cam bardakta izlerseniz, suyun içinde sayısız minik hava kabarcığı göreceksiniz, bu da onu bulanık gösteriyor. İzlerseniz, hava kabarcıklarının hepsi bir dakika içinde çıkacaktır, ancak suda hala mikroskobik hava kabarcıkları vardır. Bu, suyun tadını şişelenmiş sudan veya diğer herhangi bir sıradan su kaynağından daha pürüzsüz ve yumuşak yapar. Bu kabarcıklar, iyonizasyon sürecinden suda bol miktarda serbest oksijendir.

Bu ek serbest oksijen, suya birçok sağlık yararı sağlar ve makinenin yaptığı -ORP’dir. Oksijen kabarcıklarını gerçekten görebildiğiniz için, suyun pH’ı ne kadar yüksekse veya iyonlaşma ne kadar yoğun olursa, su makineden ilk çıktığında o kadar opak veya bulanık görünecektir. Suyu bu şekilde içebilirsiniz veya köpürmesini bekleyebilirsiniz ama ne kadar erken içerseniz su en yüksek düzeyde antioksidan içerir çünkü sudaki -ORP değeri buharlaşır. Bu nedenle, en yüksek antioksidan konsantrasyonunu ve en fazla sağlık yararını elde etmek için suyu makineden tazeyken veya en fazla 6 saat içinde içmeniz gerekir.

Alkali İyonize Suyun Rolü

Normal musluk suyunun ORP’si +200 ila +600 ORP’dir. Bu yüksek ORP’ler, suyun vücudunuzda ROS’un neden olduğu hasarla savaşma kabiliyetine sahip olmadığını gösterir. Bununla birlikte, su iyonlaşma sürecine girdiğinde, diğer moleküllerle daha iyi reaksiyona girebilen daha küçük moleküllere parçalanır. Sonuç olarak, bu moleküller ROS ile reaksiyona girebilir ve bunları nötralize edebilir, bkz. bilimsel çalışma http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17159237. Bu nedenle her gün alkali su içmek vücudunuz için çok faydalıdır.

Alkali İyonize Suyun Etkileri
Alkali İyonize Suyun Etkileri

Alkali İyonize Suyun Etkileri

Elektrolize indirgenmiş su (ERW) olarak da adlandırılan alkali iyonize su, ROS ile savaşma yeteneğinin bir sonucu olarak, bir antioksidan olarak sağlığınıza katkıda bulunur. İyonize suyun sağlığınızı olumlu yönde etkileme yeteneği iyi belgelenmiştir. Örneğin, Ulusal Biyoteknoloji Bilgi Merkezi’nin web sitesinde yayınlanan http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19003049 makalesinde, iyonize suyun kanser hücrelerinin büyümesini önleyebildiği bildirildi. Aynı sitede, 2009 tarihli bir makale http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19202298 iyonize suyun lösemi hücrelerinin ölümüne katkıda bulunabileceğine dair kanıtlar bildirdi. Son olarak ve yine 2008 yılında aynı sitede yayınlanan http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18175936 iyonize suyun tümör gelişimini engelleyebileceğini göstermiştir.

Sonuç olarak, iyonize suyun kısa vadede sizi daha iyi nemlendirerek, aynı zamanda uzun vadede daha sağlıklı hale getirerek vücudunuza fayda sağladığı açık görünüyor. Bir antioksidan olarak, vücudunuzdaki tehlikeli ve zararlı molekülleri ortadan kaldırarak yaşlanmayla savaşmaya ve kanseri önlemeye yardımcı olabilir.

“Tüm hastalıkların nedeni, yediğimiz, içtiğimiz, düşündüğümüz ve yaptığımız şeylerden elde edilen asidik kandan gelir.” – Otto Warburg – Nobel Ödülü sahibi

Vücudunuz dengeli bir pH’dan oluşan bir ortamda çalışacak şekilde tasarlanmıştır. pH seviyeleri 0 ila 14 arasındadır. 7.0’dan düşük herhangi bir pH asidik olarak kabul edilir. Vücudunuzun pH’ı sürekli olarak asidik olduğunda sağlık sorunları yaşayabilir ve bu sorunlara daha yatkın olabilirsiniz. 7,0 ila 14 aralığındaki bir pH, alkali olarak kabul edilir. Vücudunuzun pH’ı sürekli olarak alkali olduğunda, asidik bir ortamın neden olduğu birçok koşuldan daha iyi kaçınabilir veya iyileşebilirsiniz.

Vücudunuz doğada hafif alkali olduğunda en iyi şekilde çalışır. Alkalinitenin faydalarını anlamak için vücutta çok fazla asitten kaynaklanan zararlı etkilere bir göz atmalısınız.

Aşırı Asitliğin Sağlığa Etkileri

Vücuttaki asitliğin bir dizi çok ciddi sağlık etkisi olabilir. Örneğin, çok fazla asit pankreası aşırı çalıştırabilir ve bu organın işleyişinde bozulmaya ve kan şekerini düzenleme kabiliyetine müdahale etmesine neden olabilir. Kan şekerini düzenlemedeki bu yetersizlik, sonuç olarak şeker hastalığına yol açabilir. Ek olarak, vücuttaki çok fazla asit, kalsiyumu kemiklerden süzebilir ve sizi osteoporoza daha yatkın hale getirebilir. Vücuttaki aşırı asitliğin diğer sağlık etkileri yorgunluk ve yaşlanmayı içerir.

Alkalinitenin Faydaları

Vücudunuza alkalilik sağlamak bu tür hastalık ve hastalıkları önlemeye yardımcı olur. Örneğin, uygun alkali pH’a sahip bir vücut, pankreas üzerinde daha az stres oluşturur ve bu nedenle diyabetin önlenmesine yardımcı olur. Alkali su içmek, kalsiyumun kemiklerden sızmasını önleyen ve dolayısıyla kalsiyum alımınızı daha etkili hale getiren kolay bir alkalinite kaynağı sağlar. Ayrıca alkalilik, bağışıklık sisteminizin optimal işleyişi için ideal ortamı sağlar. Bağışıklık sisteminiz sizi her türlü sağlık sorunundan korumakla sorumludur. Bu nedenle diyetinizdeki alkalilik, vücudunuzu sağlıklı ve güçlü tutmada çok önemli bir rol oynayabilir.

Diyette Alkalinite ve Asitlik

Diyetinizle ilgili olarak kullanıldığında alkalilik, vücudun asidik bir pH yerine alkali bir pH elde etmesine yardımcı olan gıdaları ifade eder. Vücuttaki asitliğe katkıda bulunduğu bilinen içecekler arasında gazlı içecekler, meyve suları, spor içecekleri, kahve ve her gün tükettiğimiz diğer birçok popüler içecek bulunur. Vücuttaki asitliğe katkıda bulunan gıdalar arasında etler, işlenmiş gıdalar, şeker ve un bulunur.

Alkalinitesi yüksek gıdalar arasında muz, yeşillik, marul, yeşil lahana, tatlı patates, ıspanak, pazı, lahana, şifalı otlar ve daha pek çok harika tada sahip gıdalar bulunur, ancak bunlarla sınırlı değildir.

Bu nedenle pH’ınızı yükselten gıdalar sağlıklıdır ve vücudunuzun sağlıklı kalması için ihtiyaç duyduğu temel vitaminleri ve besinleri size sağlayacaktır.

Yanlış Gıda Rehberi Piramidinin Tabanında Tahıllar Vardır
Yanlış Gıda Rehberi Piramidinin Tabanında Tahıllar Vardır

Alkali Diyete Geçiş

Vücutta asidik bir ortamı teşvik eden bir yaşam tarzı yaşamanın birçok tehlikesi olmasına rağmen, alkali bir diyete geçiş söz konusu olduğunda iyi haberler var. Daha alkali bir diyete geçiş, daha fazla meyve ve sebze tüketmekle başlar. Daha az et yemek ve işlenmiş gıdaları ve şekeri sınırlamak. Daha sağlıklı bir yaşam tarzı yaşamaya başlamak için belirli gıda türlerini kademeli olarak azaltabilirsiniz, her seferinde bir yiyeceği veya yeme alışkanlığını değiştirebilirsiniz. Bir gecede her şeyi değiştirerek vücudunuzda ve zihninizde stres yaratmanıza gerek yok. Araştırmalar, kademeli yaşam tarzı değişikliklerinin tipik olarak kişide kaldığını, şiddetli değişikliklerin ise birkaç ay sonra kolayca bırakıldığını gösteriyor. Daha fazla taze sebze ve meyve satın almak ve daha fazla organik gıdayı tercih etmek gibi basit şeylerle başlayın.

lezzetli yiyecekler

Fındık, zeytinyağı ve hindistancevizi yağı gibi çoğunlukla iyi yağlar yemeye çalışın, çay ve kahveyi bitki çayları ile değiştirin ve fast food yemeyi ve gazlı içecekleri azaltın veya bırakın.

Alkali Suyun Faydaları

Birçok insan pH’larını dengelemelerine yardımcı olmak için alkali su içiyor. İyonizasyon kullanımı ile musluk suyuna alkalilik verilebilir. Vücudunuzun yaklaşık dörtte üçü su olduğundan, vücudunuzun kullandığı suyu mevcut en saf, en sağlıklı suyla doldurmanız önemlidir.

Seçim Size kalmış! Kendinizi iyi hissetmiyorsanız ve bazı değişiklikler yapmanız gerektiğini düşünüyorsanız, bugün başlamak için iyi bir zaman. Geçiş yapmaya başlamanın en kolay yolu, içme suyunuzdur, bir alkali su filtresi kullanın ve ardından asitli yiyecekleri azaltarak daha fazla meyve ve sebze tüketmeye başlayın. Ayrıca çocuklarınızın ve gelecek nesillerin sağlığını da düşünün. Şimdi birkaç değişiklik yapmak ve iyi beslenme alışkanlıklarını aşılamak gelecekte büyük kazançlar sağlayabilir.

Alkali İyonize Suyun Diyetteki Önemi

Tüm insanların su içmesi gerekir. Vücudunuzun neredeyse dörtte üçü sudan oluştuğu için su sizin için çok sağlıklıdır. Vücudunuzun kullandığı suyun her gün değiştirilmesi gerekir. Bu suyun kalitesi çok önemlidir.

İçme suyunuza arıtmak için kimyasallar eklemek çelişkili görünüyor, ancak Amerika kamu su kaynaklarını bu şekilde arıtıyor. Normal musluk suyunda çevreden ve ayrıca suyu arıtmak için kullanılan kimyasallardan kirleticiler bulunur. Klorun çok sağlıksız olduğu ve küçük çocuklarda birçok üst solunum yolu hastalığının nedeni olduğu kanıtlanmıştır. Böylece, ya uygun şekilde alkalize edilmiş ve iyonize edilmiş arıtılmış su içebilirsiniz ya da vücudunuzun su filtresi olmasına ve içme suyunuzdan çıkardığı toksinleri kaslarınıza ve dokularınıza yerleştirmesine izin verebilirsiniz. Bu toksin birikimi, belirli mirasınıza, zayıflıklarınıza ve çevresel maruziyetlerinize bağlı olarak, sonunda vücuttaki bir tür hastalıkta kendini gösterir.

Alkali iyonize su, normal musluk suyundan bile daha iyi olan özel bir su türüdür. İyonize edilmiş ve alkalize edilmiş su, sisteminizi bu toksin birikintilerinden temizlemeye yardımcı olur. Birçok insan yeterince su içmez, hatta doğru türde su bile içmez. Ne yazık ki, birçok insan soda, kafein içeriği yüksek sporcu içecekleri ve sağlıkları için kötü olan diğer aşırı asitli yiyecek ve içecekleri içmeyi tercih ediyor. Diyabet ve obeziteye katkıda bulunmaya ek olarak, bu içeceklerin hepsi çok düşük veya asidik pH’a (pH 7’den az) sahiptir. Düşük pH sağlığınıza zarar verebilir, çünkü vücudunuzdaki alkali pH dengesini (7’den fazla pH) atar ve vücudunuzdaki hastalıklara, hasara ve hastalıklara yol açar.

Alkali iyonize su ise sadece hidrasyon sağlamakla kalmaz, aynı zamanda vücudunuzun gelişmesi için ihtiyaç duyduğu alkali pH’ı da sağlar. Su, elektroliz adı verilen bir süreçten geçtiğinde daha asidik veya alkali hale gelebilir. Bu işlem, suyu iyonize etmek ve su moleküllerini parçalamak için pozitif ve negatif yüklü elektrotların kullanılmasından oluşur, böylece hidrasyon için hücrelere daha kolay erişilebilir olurlar. Bu elektroliz işlemiyle alkali pH verilen elektrolize iyonize su.

Su iyonlaştırıcılar, özellikle asidik olduğunuzda vücudunuzun pH’ını dengeleyerek sağlığınıza birçok yönden yardımcı olabilir. Vücudunuzun asitliğinin, hastalığın temel bir nedeni olduğu kanıtlanmıştır. Örneğin, vücuttaki asitliğin diyabet, yaşlanma, yorgunluk ve osteoporoza katkıda bulunduğu düşünülmektedir. Alkali su iyonlaştırıcılar, vücudunuzdaki asitliği gidermeye yardımcı olur ve böylece vücudunuzdaki bu tür sağlık sorunlarının ilerlemesini yavaşlatır veya tersine çevirir.

Alkali suyun vücudunuza fayda sağlamasının özellikle değerli bir yolu, yüksek pH’ı ve kalsiyum ve magnezyum gibi kolayca bulunabilen iyonize mineraller nedeniyle kemik kaybını azaltmaya yardımcı olmasıdır. Alkali iyonize su içerek vücudunuzdaki pH seviyelerini stabilize ettiğinizde, gıdalardan veya takviyelerden aldığınız kalsiyum pH’ınızı dengelemeye yardımcı olmak zorunda kalmayacak ve bunun yerine kemiklerinizi güçlendirmek için kullanılabilir. Bilim adamları, alkali içme suyunun insan vücudundaki kemiklere fayda sağlama yeteneğini doğruladı.

Makul büyüklükte porsiyonlar, günlük egzersiz ve yeterince saf, alkali su içeren sağlıklı bir diyetin iyi bir karışımı, evcil hayvanlarımızın bile muzdarip olduğu sağlık sorunlarına yardımcı olacaktır.

Alkali Su İyonizeri Bulma

Su kaynağınız hakkında eğitimli ve bilgili olmak, saf su aldığınızı bilmenin tek kesin yoludur. Alkali su iyonlaştırıcıları hakkında en fazla bilgiyi almak için bu web sitesini araştırın ve mümkün olduğunca çok okuyun ve her zaman teyit için bilgileri çapraz kontrol edin. Alkali su makinelerini karşılaştırmanın en iyi yolu çevrimiçi arama yapmaktır. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı iyonlaştırıcı var, bu yüzden bir karar vermeden önce tüm gerçekleri öğrenin.

Musluk Arıtıcı İyi fırsatlar için çevrimiçi su iyonlaştırıcıları karşılaştırmak mükemmel bir fikirdir ve yedek filtreleri satın alırken, yedek filtreleri çevrimiçi satın alırsanız çok paradan tasarruf edebilirsiniz. Suyu iyonize eden makineleri gerçekten satın alan kişilerin puanlarıyla birlikte, derecelendirmeler için her zaman Better Business Bureau’yu kontrol edin. Baktığınız makinede su iyonlaştırıcı incelemesi yoksa piyasada yeni olabilir. Ayrıca, makinenin kaliteli olduğundan emin olmanız için yeterince uzun süren bir garanti olduğundan emin olun. Ömür boyu garanti en iyisidir. Diyetinize alkali su eklemekten faydalandığınız için, su iyonlaştırıcılarla ilgili tüketici raporlarını okumak için zaman ayırmanız uzun vadede işe yarayacaktır.

Vücudumuz sürekli neme ihtiyaç duyar. Gün boyunca yeterince su içmenin en yaygın yöntemlerinden biri şişelenmiş su kullanmaktır. Şişelenmiş su, sözde daha temiz, daha taze tadı ve taze su kaynaklarından şişelenmiş olduğu iddiası nedeniyle çok popülerdir. Bununla birlikte, içmeden önce aşina olmanız gereken şişelenmiş su ile ilgili bir takım sorunlar vardır. Aşağıda, şişelenmiş suyun bu kirli sırlarını özetleyeceğiz.

Alkali Şişelenmiş Su Musluk Suyu İçerebilir

Şişelenmiş su, önde gelen şirketler tarafından musluk suyundan daha saf olarak pazarlanmaktadır. Tüketiciler genellikle musluk suyunun algılanan sağlık risklerinden kaçınmak için şişelenmiş su satın alır ve birçok kişi şişelenmiş suyun geleneksel musluk suyundan daha lezzetli olduğuna ikna olur.

Ancak, tüm şişelenmiş sular musluk suyundan daha taze ve temiz değildir. Bazı şirketlerin musluk suyunu arıtılmış su ile karıştırdığı bilinmektedir. “İçme suyu” olarak etiketlenen şişelenmiş su, genellikle sadece kamu su kaynağından gelen su içerir ve genellikle başka bir filtreleme işleminden geçmez. Bu tür şişelenmiş su satın aldığınızda, sadece şişelenmiş musluk suyu satın alıyor ve tüketiyorsunuz.

Şişelenmiş Su Birçok Kafa Karıştırıcı Seçenek Sunar

Ayrıca, tüm şişelenmiş sular aynı değildir. Aslında, hangi tür şişelenmiş su alacağınıza karar verirken seçebileceğiniz çok sayıda seçenek var. Örneğin, sadece şişelenmiş su değil, arıtılmış su, damıtılmış su, içme suyu, alkali su da var, hepsi şişelenmiş su olarak pazarlanıyor. Birçok tüketici, alkali şişelenmiş suyun normal musluk suyundan farklı olup olmadığı konusunda net olmadıklarını bildirmektedir.

Şişelenmiş su satın almak isteyen tüketicilere sunulan çok sayıda markayı sıralamak da zor olabilir. Önde gelen şirketler, saflaştırma ve üretim süreçlerinde, tüketicilerin şişelenmiş alkali su seçeneklerini daraltırken anlamaları için kafa karıştırıcı olabilecek tamamen farklı yöntemler kullanıyor. En iyi şişelenmiş su kararını vermeye çalışırken, çok sayıda şişe boyutu ve kapak seçeneği de zor olabilir.

Şişelenmiş Su Saf Olmayabilir

Şişelenmiş su, hatta önde gelen üreticilerin şişelenmiş suları bile her zaman düşündüğünüz kadar saf değildir. Şişelenmiş su endüstrisi, aslında belediyenin musluk suyu sisteminden daha az düzenlenir ve su şişeleyicileri, şişeledikleri suyu kirletici maddeler için test etmek zorunda değildir. Özünde, şişelenmiş su, Federal yasalardaki boşluklar nedeniyle neredeyse tamamen düzenlemeye tabi olmayan bir üründür. Aslında, şişelenmiş su endüstrisi neredeyse tamamen düzensizse, 2009’da şişelenmiş suyun %50’si belediye şehir musluk suyu kaynaklarından geldi. NRDC, FDA kurallarının, ABD’de satılan şişelenmiş suyun %60 ila %70’ini, şişe üretme ve suyu dağıtma şekli nedeniyle FDA’nın kendi şişelenmiş su saflık standartlarından tamamen muaf tuttuğunu belirtmektedir. En iyi seçeneğiniz, musluk suyunuzu kendiniz arıtmak ve filtrelemek için bir alkali su iyonlaştırıcı kullanmaktır.

Şişelenmiş Su Aslında Daha İyi Tadı Olmayabilir

Şişelenmiş su, musluk suyundan daha taze ve temiz tadıyla ün yapmış olsa da, ikisinin tat profilleri aslında oldukça benzerdir. Tüketiciler arasında, önde gelen sağlayıcılardan bazılarının sunduğu hem geleneksel musluk suyunu hem de şişelenmiş suyu örneklemelerini isteyen tüketiciler arasında önemli sayıda tat testi gerçekleştirilmiştir. Bu tat testleri, çoğu insanın şişelenmiş su ile musluk suyunu net bir şekilde ayırt edemediğini göstermiştir. Örneğin, 2011 yılında Boston Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nden 67 öğrenciyle yapılan bir araştırmada, katılımcıların üçte ikisi hangisinin musluk hangisinin şişe su olduğunu anlayamadı. DC Water tarafından yürütülen 2013 araştırmasında 600’den fazla katılımcının %63’ü aslında musluk suyunun tadını şişelenmiş suya tercih etti. O halde, konu tat olduğunda, şişelenmiş suyun musluk suyuna göre önemli bir avantajı olmadığı açıktır.

Plastik Su Şişeleri Zararlı Kimyasal Salabilir

Plastik su şişeleri bazen 7 numaralı plastikten yapılır. Bu şişeler, zamanla bozuldukları için BPA olarak bilinen bisfenol A’yı serbest bıraktıklarından tüketiciler için sağlık riski oluşturabilir. Amerikan Tabipler Birliği Dergisi’nde yayınlanan 2008 İngiliz araştırması gibi bazı araştırmalar, vücutlarında daha yüksek BPA seviyelerine sahip kişilerde kalp hastalığı gibi hastalıklar için daha büyük bir risk olduğunu bulmuştur. BPA ile kötü sağlık arasındaki bağlantı kesin olarak kurulmamış olsa da, plastik şişelerden salınan BPA’nın sağlık sorunlarına neden olabileceğine dair bazı kanıtlar var gibi görünüyor.

landfill

Kullanılmış Su Şişeleri Kalabalık Depolama Alanları

Depolama sahası yoğunluğu, şişelenmiş su satın almadan önce dikkate alınması gereken ek bir faktördür. ABD’de HER GÜN yaklaşık 60 milyon plastik su şişesi kullanılıyor. Aynı zamanda, tüm plastiklerin sadece yaklaşık %7’si geri dönüştürülüyordu. Bu, her yıl trilyonlarca plastik şişenin dağılmadan önce binlerce yıl kalacakları çöplüklere gittiği anlamına geliyor. Ek olarak, atılan plastik şişeler genellikle bir çöp kutusuna veya geri dönüşüm kutusuna atılmak yerine sokaklarda ve kaldırımlarda bırakılır ve bu da daha fazla kirliliğe yol açar.

bottling machines

Plastik Şişeler Geri Dönüşümü Zorlaştırıyor

Şişe yapımında kullanılan farklı kategorilerdeki plastikler, geri dönüşüm merkezleri için de zorluklara neden oluyor. Şişelerde kullanılan her sınıf ve plastik türü, benzersiz makine ve süreçlerle farklı şekilde işlenir. Birkaç farklı proses ve makine tipine duyulan ihtiyaç, geri dönüşüm masraflarına önemli ölçüde katkıda bulunmuştur. Ayrıca plastiğe eklenen boyalar ve diğer malzemeler geri dönüşüm sürecinde plastikten çıkmaları zor olduğundan geri dönüşümü engellemektedir. Sonuç olarak, şirketler plastik şişelerin geri dönüştürülmesinin maliyetini finanse etmeye ve üstlenmeye daha az isteklidir.

Plastik Şişeler Hayvanları Tehdit Eder

Atılan plastik ambalajlar ve şişeler hayvanlar için ciddi tehlike oluşturuyor. Örneğin, birçok kuş ve diğer evcilleştirilmemiş hayvanlar, plastik parçaları tarafından tuzağa düşürüldü, yaralandı ve öldürüldü. Bu fenomen, genellikle tüketiciler arasında plastik ürünlerin sürekli kullanımıyla artan çöp yığını ve sokak kirliliğinin doğrudan bir sonucudur.

Şişelenmiş Alkali Suyu Saklamak Zor Olabilir

Birçok şişelenmiş alkali su paketi ağırdır ve taşınması zordur. Ayrıca, evde oldukça fazla depolama alanı kaplarlar. Bu nedenle, sınırlı yaşam alanlarıyla uğraşan insanlar, büyük şişe su depolamayı yönetmekte zorlanabilirler.

Şişelenmiş Su Pahalıdır

Son olarak, şişelenmiş su pahalıdır. Alkali şişelenmiş su ürünleri, sadece filtrelenmiş musluk suyu içmekten binlerce kat daha pahalı olabilir. Ayrıca, çoğu yerel pazarda fiyatlar rakipler arasında sürekli olarak yükselir.

Şişelenmiş su, sulu kalma ihtiyacımız için sorunsuz bir çözüm değildir. Saf olmayan sudan saf olmayan plastiklere ve artan kirliliğe kadar, alkali şişelenmiş su, üretim ve tüketimine dahil edilmeyen bir dizi zorluk ve ek maliyetle birlikte gelir. Şişelerin geri dönüşümünün ek maliyeti ve çoğu geri dönüştürülmeyeceği için neden oldukları kirlilik vardır. Suyun pompalanması ve ihraç edilmesinden topluluklara, göllere ve akiferlere verilen zarar. Kurumsal kazanç için içme suyu gibi doğal kaynakların özelleştirilmesi. Üretim, şişeleme ve nakliye yoluyla her yıl salınan milyonlarca ton ek Karbon Dioksit. Tüm bu maliyetler göz önüne alındığında, alkali su iyonlaştırıcılarını şişelenmiş su maliyetiyle karşılaştırmak, uzun vadede onları düşünürken ucuz görünmelerini sağlar.

Evcil hayvanınızın kürkü mat ve kırılgan mı? Evcil hayvanınızın eskisi kadar iyi görünmediğini fark ettiniz mi? Evcil hayvanınızın normalde olduğu kadar mutlu olmadığını fark ettiniz mi? Evcil hayvanınız hava değişikliklerinden kaynaklanan normal dökülmenin ötesinde aşırı derecede tüy döküyor mu? Bu sorunlar, gerekli besinlerden yoksun bir diyet nedeniyle yetersiz beslenmeden kaynaklanabilir. Evcil hayvanınızın mamasında ve suyunda gerçekte ne olduğuna dikkatlice bakın; muhtemelen ne bulduğunuza şaşıracaksınız.

Evcil Hayvanlarınızın Diyetinde Mısır

Gittikçe daha fazla köpek ve kedinin kansere yakalanmasıyla birlikte, sevgili tüylü dostlarımızda hastalık oranı hızla artıyor. Evcil hayvanlarımız insan hastalıklarına yakalanıyor çünkü evcil hayvanlarımız beslenmelerinde ihtiyaç duyduklarını almıyorlar. Aşırı zehirlenme ve bu temel beslenme eksikliği, kanser gibi birçok hastalığın yanı sıra derilerinde ve tüylerinde donukluklara neden oluyor. Aslında, her 5 evcil hayvandan 1’i etkileniyor.

sağlıksız evcil hayvan maması Ayrıca, birçok kuru köpek mamasının yüksek mısır içeriği evcil hayvanlarda gıda alerjilerine neden olur. Bu gıda alerjileri de çeşitli cilt sorunlarına neden olabilir. Sağlıklı evcil hayvanların harika, parlak bir kürkü vardır. Diyetlerinde çok fazla mısır yiyen köpekler daha mat tüylere sahip olma eğilimindedir, çünkü köpek tüyü yüzde 90 proteindir. Köpekler, et yerine ana bileşeni mısır olan yiyecekleri çok fazla yediklerinde, sağlıklı olmaları için ihtiyaç duydukları proteini alamazlar ve tüyleri de bu beslenme eksikliğini yansıtır.

Mısır köpeğinizin beslenmesinde de bir sorundur, çünkü mısırda küf ve mantar bulunur ve mısır evcil hayvanınızda şekerin insanlarda metabolize olduğu gibi metabolize olabilir. Sonuç olarak, sevgili evcil hayvanınız, tıpkı bizim yaptığımız gibi, kendilerini hasta hissettirecek şekilde yüksek ve düşük şekerler alabilir. Mısır, köpeğiniz için neden olabileceği problemler nedeniyle, köpeğinizin mamasından ilk 3 bileşenden biri olmamalıdır.

İnsan maması köpeğiniz için iyi değil

Yediğimiz yiyecekler işlenir ve içinde hormonlar, bazı meyve ve sebzeler, süt ürünleri ve pek çok tahıl gibi evcil hayvanlar için iyi olmayan her türlü şey bulunur. Vahşi doğada köpekler ve kediler her şeyden önce et yerler. Sonuç olarak, başta et olmak üzere kendi doğal diyetlerine uymayan sofralık yiyecekleri yememelidirler.

İşte evcil hayvanınız için kötü olduğu kanıtlanmış birkaç gıda maddesi:

  1. Süt: Küçük kedinizin biraz süt içtiğini görmek sevimli olabilir, ancak bugün sahip olduğumuz aşırı işlenmiş homojenize süt evcil hayvanınızın içmesi için iyi değil. Küçük bedenleri herhangi bir mandıra için tasarlanmamıştır. Sonuç olarak, süt, evcil hayvanınız için sindirim sorunlarına neden olabilir. Onlara süt verecekseniz sadece otla beslenen ineklerden Organik süt alın, kendinize de alın!
  2. Baharatlar: Baharat dolabınızda frenk soğanı, soğan, sarımsak ve daha fazlası gibi, diğer yemeklerde pişirilmiş, çiğ veya kurutulmuş olarak tüketildiğinde evcil hayvanınızın sindirim sisteminde sorunlara neden olabilecek pek çok madde vardır. Bu maddelerden bazıları astım ataklarını tetikleyebilir, kan hücresi hasarına neden olabilir ve hatta karaciğer sorunlarına neden olabilir. İshal, kusma ve idrar rengi değişiklikleri, evcil hayvanınızın bu maddelerden birini yemiş olabileceğine dair bazı işaretlerdir.
  3. Kafeinli içecekler: Evcil hayvanınıza gazoz, çay, enerji içeceği veya kahve vermek, aynı zamanda evcil hayvanınızın kalkıp sizinle birlikte koşması için gereken enerjiyi toplamasına yardımcı olmak için iyi bir yol değildir. Bu içecekler çok tehlikeli olabilir çünkü metilksantinler ve şiddetli nefes nefese, kusmaya ve hatta titremeye neden olabilecek diğer kimyasalları içerirler.
  4. Çikolata: Köpekleriniz asla çikolata yememelidir. tüylü arkadaşlarınız için ölümcül olabilen metilksantin ve teobromin içerir.

Evcil Hayvanlarınızın Diyetindeki Dolgu Maddeleri

Düşük kaliteli evcil hayvan mamalarında mısır, buğday, tahıllar ve evcil hayvanınızı doldurmayan diğer pek çok şey gibi birçok dolgu maddesi bulunur. Evcil hayvanınızın mamasında ilk bileşen olarak et ve ardından ikinci bileşen olarak sebzeler olduğunda, evcil hayvanınız daha az mamasına doyacaktır, çünkü mama onlara arzu ettikleri besini sağlayacaktır. Evcil hayvanınızı ve kendinizi seviyorsanız, iyi sağlık ve iyi beslenmenin bedeli olmadığını bilmelisiniz, bu iyi yemek demektir. Yemek, hepimizin nasıl yaşadığı ve evcil hayvanınızın nasıl yaşadığıdır. Orijen gibi GDO’suz evcil hayvan yiyecekleri arayın.

Aşağıdakiler, evcil hayvan mamalarında sıklıkla bulunan diğer bazı dolgu maddelerinin bir listesidir:

Soya: Kaşıntı, hapşırma, şişme, anafilaktik şok ve olası ölümle sonuçlanabilen evcil hayvan alerjilerinin büyük bir kısmından sorumludur.

Pancar küspesi: Pancar küspesinin bağırsak villusunu tıkadığı bilinmektedir.

Evcil Hayvanınızın Diyetinde Alkali İyonize Su

Evcil hayvanınızın içtiği su, evcil hayvanınızın sağlığında hayati bir rol oynar. Tipik bir Amerikan diyetine çok benzeyen bir diyet yediğinizde, evcil hayvanınız asidoz veya vücutta zararlı asit birikimi yaşamaya başlayacaktır. Evcil hayvanınıza alkali iyonize su vermek, asidoza karşı koymaya ve evcil hayvanınıza sağlıklı içme suyu sağlamaya yardımcı olabilir.

Alkali su, evcil hayvanlarımıza bize yarar sağladığı nedenlerle yarar sağlar: Hem biz hem de evcil hayvanlarımız asidik beslenmeye meyilliyiz ve sürekli olarak toksinlere maruz kalıyoruz. Asidik yerine alkali olduğu için, alkali iyonize su vücudumuzdaki asit birikimine karşı koyabilir ve toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olabilir.

Köpekler ve kediler, musluk suyundaki klorür, klor, böcek ilaçları, ağır metaller ve diğerleri gibi kimyasalları göremeseler bile tanımlayabilirler. Her ikisine de teklif edildiğinde evcil hayvanların iyonize su için musluk suyunu kapattığını gördüm. Musluk suyundaki zehirli kimyasallara karşı onları uyaran muhtemelen yüksek koku alma duyularıdır ve bu yüzden sağlıklı alkali suyu seçerler.

Alkali su makineniz varsa, evcil hayvanınıza alkali iyonize içme suyu vermeye başlamak için kullanın. Evcil hayvanınızın daha fazla enerjiye sahip olacağını, daha mutlu ve sağlıklı olacağını fark edeceksiniz. Evcil hayvanınızın kürkü de değişmeye başlayacak, tüylü arkadaşınız alkali su içtiğinde daha parlak, daha yumuşak, daha kalın ve daha dolgun hale gelecektir. Bu, yaklaşık 2 ila 3 ay içinde gerçekleşecek ve onlara iyonize su vermeye devam ettiğiniz sürece bu faydalar devam edecektir. Onlara bu içme suyunu vermeyi bırakırsanız, tüylerindeki ve sağlığındaki faydalı görünümü yavaş yavaş kaybedersiniz. Bu dönüşüme kendim de dahil olmak üzere birçok arkadaşımın kedi ve köpeğinde bizzat şahit oldum. Palto, aşağıdaki videodaki köpek gibi zamanla çok daha kalın ve kabarık hale gelir, gerçekten kendiniz görmeniz gerekir.

Yakın arkadaşımın yaklaşık 11 insan yaşında olan ve aşırı kaşınması ve ısırması nedeniyle kürkünde lekeler oluşan bir golden retriever’ı vardı. Köpeğine 10.0 civarında PH’da iyonize içme suyu vermeye başladı ve köpeğini yaklaşık 5 ay sonra gördüğümde ceketinde daha fazla yamalar yoktu. Paltosunun tamamı normale döndü ve hiçbir yama olmadan kalındı ​​ve golden retriever görünümüne ve parlaklığına sahipti. Eklem boyası olabilecek yaşlı köpekler için alkali suyun faydaları, ağrıyı hafifleterek genç enerjilerini geri kazanmalarına yardımcı olabilir. Birçok insan suyun eklem ağrılarını hafifletmeye yardımcı olduğunu bildiriyor, bu nedenle evcil hayvanlarınız için de aynı şeyi varsaymak sezgisel olacaktır. Çoğu insan bu tür ifadelerin doğru olmadığını düşünür çünkü bu faydaların mümkün olduğuna inanmazlar. İşin komik yanı, su yaşam için en önemli besindir, ancak gözden kaçan en büyük besinlerden biridir. İnsan vücudunun ağırlığının yaklaşık %70’i sudur, aynı durum birçok hayvan için de geçerlidir. Vücuda, antioksidan görevi görme ve serbest radikalleri nötralize etme yeteneğine sahip gelişmiş içme suyu sağlayabilirseniz, vücuttaki her hücrenin sağlığı iyileşir. İnsanların işlenmiş yiyecek ve içecekleri tüketmeyi bırakması, doğal işlenmemiş yiyecekler yemesi ve mümkün olan en iyi suyu içmesi gerekiyor. Tüylü dostlarımızın günlük hayatımızda olduğu gibi iyi alkali yiyeceklere ve alkali suya ihtiyaçları vardır. Herkesin bugün yapabileceği bazı basit değişiklikler, kendi hayatlarını ve evcil hayvanlarının hayatlarını yarın ve gelecekte değiştirebilir.

Asidik iyonize su, birçok yüzey türünü temizlemek için güvenli, kimyasal içermeyen bir yöntem sağlar. Sonuç olarak, aileniz için daha yaygın kimyasal bazlı temizleyicilerden daha sağlıklı bir temizlik ürünüdür ve yanlışlıkla temizlik çözümlerinize girerlerse çocuklarınızın hastalanması konusunda asla endişelenmenize gerek yoktur. Aslında, Penn State Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, asidik iyonize suyun, sağım ekipmanlarını temizlemede, daha geleneksel ve daha zehirli temizlik ürünleri kadar etkili olduğunu buldu.

Aşağıda, evinizdeki lekeleri gidermek ve yüzeyleri dezenfekte etmek için asidik iyonize su kullanmanın birçok yolundan birkaçı yer almaktadır.

Leke Çıkarma

Alkali su halıdaki lekeleri temizler

Halı temizleme

Halınızdaki lekeleri gidermek için, önce etkilenen bölgeye kimyasal içermeyen bir “yeşil temizleyici” ile karıştırılmış asidik iyonize su püskürtün. Leke suyla ıslandığında, temiz bir bez alın ve leke çıkana kadar bölgeyi ovalayın. Alanın iyice kurumasına izin verin.

Mobilya

Asitli iyonize su ile koltuk ve kanepe gibi döşemeli mobilyalardan lekeleri çıkarmak da kolaydır. Halınızdaki lekeyi çıkarırken uyguladığınız yöntemin aynısını uygulamanız yeterlidir. Solüsyonu uygulayın ve lekeyi temiz bir bezle ovalayın, alanın iyice kurumasını bekleyin.

Bebek kıyafetleri, yemek, tükürme veya bebek bezi arızalarıyla kirlenmesi ve lekelenmesiyle ünlüdür. Ancak asidik iyonize su, bu lekeleri bebek giysilerinizden kolayca çıkarabilir. Giysiyi, temizlik maddesiyle birlikte asidik iyonize su dolu bir küvete koyun ve ıslanmasına izin verin: sadece lekeleri çıkarmakla kalmaz, çamaşır suyu kullanmadan çamaşırları dezenfekte etmeye de yardımcı olur! Güle güle bebek maması!

Çeşitli Leke Çıkarma

Asitli iyonize suyla temizleyebileceğiniz başka birçok yaygın ev eşyası vardır: Örneğin perdeler, paltolar ve masa örtüleri. Tek yapmanız gereken asidik suyu bir sprey şişesine koymak ve hemen hemen her yüzeyde lekelerle savaşmaya hazır olacaksınız.

Asidik İyonize Su ile Dezenfekte etmek için Su İyonizerinizi Kullanma

Temizleme Yüzeyleri

Asidik iyonize su, tezgah üstleri, kapı kolları, masalar, küvetler, lavabolar, tuvaletler, mutfak kesme tahtaları, gümüş eşyalar, paslanmaz çelik vb. yüzeyleri dezenfekte etmek için güvenli ve etkili bir yol sağlar. Dezenfekte etmek istediğiniz yüzeye suyu püskürtün ve ardından temiz, kuru bir bezle silin. Asidik iyonize su tüm mikropları ve bakterileri yok edecektir.

Meyve ve Sebzeleri Yıkama ve Islatma

Bugün yediğimiz meyve ve sebzelerde bakterilerin neden olduğu hastalık salgınları konusunda böyle bir endişe olduğundan, zararlı bakterileri öldürmenizi sağlamak için onları yıkamayı ve asidik iyonize su ile ıslatmayı düşünmelisiniz.

Meyve ve sebzelerinizi temiz bir lavaboda veya asitli suyla dolu büyük bir kapta bekleterek ürünlerinizi dezenfekte etmek için su iyonlaştırıcınızı kullanın. Birkaç dakika suda beklettikten sonra çıkarıp temiz bir havluyla kurulayabilir veya kurumaya bırakabilirsiniz, hatta isterseniz hızlı bir durulama bile yapabilirsiniz, ancak bu gerekli değildir.

Bebek ürünleri

Biberon, emzik ve diş çıkarma oyuncakları gibi plastik veya cam bebek ürünlerinizin çoğunu asidik iyonize suda dezenfekte edebilirsiniz. Dezenfekte etmek istediğiniz ürünleri alın ve bir kase asidik iyonize suda yaklaşık bir saat bekletin. Islattıktan sonra, kuruması için temiz bir havlu veya bezin üzerine koyun.

Alkali su ile temizlik – Diğer Temizlik Fikirleri

Evinizi kimyasallar olmadan doğal olarak temizlemek için su iyonlaştırıcı makinenizi kullanmanın başka birçok yolu vardır. Aşağıda hayal gücünüzü harekete geçirecek birkaç fikir daha var:

  • İç çamaşırlarınızı yıkayın.
  • Lekeleri gidermek ve yepyeni görünmesini sağlamak için gümüş eşyalarınızı yıkayın.
  • Diş fırçalarınızı bir bardak iyonize asidik suda dezenfekte edin.
  • Ferahlatıcı bir his için yüzünüzü zayıf asidik suyla yıkayın.
  • Kepeğe neden olan bakterileri öldürmek için saçınızı asitli suyla durulayın.

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.