Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

Nsf Sertifikasyonu Nedir?

Nsf Sertifikasyonu Nedir?

Üreticiler, düzenleyiciler ve tüketiciler, dünyanın gıda, su, tüketici ürünleri ve çevrenin korunmasına yardımcı olan halk sağlığı standartlarının ve sertifikasyon programlarının geliştirilmesi için NSF International’a güveniyor.

1944’ten beri küresel insan sağlığını korumaya ve geliştirmeye kendini adayan NSF. Küresel, bağımsız bir kuruluş olarak hizmet vererek halk sağlığı standartlarının geliştirilmesini kolaylaştırır ve hizmet ekipleri ürün ve hizmetleri test eder, denetler ve sertifikalandırır. NSF işareti tüketicilere, perakendecilere ve düzenleyicilere, sertifikalı ürünlerin tüm standart gereksinimlere uyması için titizlikle test edildiğini garanti eder. Ayrı olarak, özelleştirilmiş eğitim ve öğretim, risk yönetimi ve danışmanlık çözümleri sunar.

Mühendisler, mikrobiyologlar, toksikologlar, kimyagerler ve halk sağlığı uzmanlarından oluşan profesyonel kadrosu ile, tüm ana endüstrilerde 180 ülkede hizmet vermektedir. ISO/IEC 17025 onaylı, son teknoloji ürünü küresel laboratuvarları, insan sağlığı risk değerlendirmelerinin yanı sıra çok çeşitli test, belgelendirme ve teknik hizmetler sunmaktadır.

NSF İşareti

NSF işareti, ürünün bugün var olan en saygın bağımsız sertifikasyon kuruluşlarından biri tarafından test edildiğine dair güvencenizdir. Dünya çapında tüketiciler, üreticiler, perakendeciler ve düzenleyici kurumlar tarafından değerlidir.

NSF işareti, besin takviyelerinden su filtrelerine ve bulaşık makinelerinden sıhhi tesisat bileşenlerine, havuz ekipmanlarına ve daha fazlasına kadar üzerinde göründüğü ürün türüne özeldir.

NSF sertifika işareti taşıyan ürünler, ürün testleri ve ürünlerin standarda uymaya devam ettiğini doğrulamak için düzenli denetimler de dahil olmak üzere tüm standart gereksinimleri karşılar.

NSF işareti:

  • Bir ürünün yerleşik standartlara veya yönergelere göre tarafsız bir şekilde gözden geçirildiğine dair güvence sağlar
  • Ürün etiketlemesinin ve iddialarının güvenilir bir üçüncü tarafça objektif olarak doğrulandığını onaylar
  • Bir ürünü rakiplerinden farklılaştırarak pazar avantajı sunar
  • Bir kuruluşun kalite, uyumluluk ve güvenlik konusundaki taahhüdünü gösterir
  • 180’den fazla ülkede faaliyet gösteren halk sağlığı ve güvenliğine adanmış profesyonellerden oluşan bir ekip tarafından desteklenmektedir.

Akreditasyonlar

Akreditasyonlar, sağlanan hizmetlerin yeterliliğini ve üçüncü taraf sertifikasyonu için yerleşik ulusal ve uluslararası standartlara uygunluğunu onaylar.

NSF International, Mesleki Güvenlik ve Sağlık İdaresi ( osha.gov ), Kanada Standartlar Konseyi (SCC) ( scc.ca ), Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü (ANSI) ( ansi.org ) ve Uluslararası Akreditasyon Servisi ( iasonline.org ). Dünya çapındaki NSF laboratuvarları, test ve kalibrasyon için ISO/IEC 17025 akreditasyonuna sahiptir ve Ann Arbor lokasyonu, OSHA Ulusal Olarak Tanınan Test Laboratuvarıdır.

NSF International Akreditasyon listesine bakın İndirme listesi

Su Arıtma Cihazlarına Verilen NSF Sertifikasyon Çeşitleri

NSF / ANSI 58

Ters ozmoz sistemleri, suyu yarı geçirgen bir zardan geçirmek için ters basınç kullanan bir işlem içerir. Çoğu ters osmoz sistemi, zarın her iki tarafında bir veya daha fazla ek filtre içerir. Bu sistemler Health Canada ve EPA tarafından düzenlenen kirleticileri azaltır.

NSF / ANSI 401

Ortaya çıkan kirleticiler için arıtma sistemleri, ortaya çıkan 15 kirletici maddenin bir veya daha fazlasını içme suyundan düşürdüğü doğrulanan hem kullanım noktası hem de giriş noktası sistemlerini içerir .

Ortaya çıkan bu kirletici maddeler henüz EPA veya Health Canada tarafından düzenlenmemiş farmasötik ürünler veya kimyasallar olabilir.

NSF / ANSI 42

Filtreler, klor ve tat / koku gibi estetik safsızlıkları azaltmak için sertifikalandırılmıştır. Bunlar, kullanım noktası (lavabonun altında, su sürahisi vb.) Veya giriş noktası (tüm ev) arıtma sistemleri olabilir.

NSF Şikayetler ve Kamu Bildirimleri Sayfası

Bu sayfa, NSF işaretini kötüye kullanımıyla ilgili bir şikayet gönderilmesine izin verir ve NSF’nin sertifika/kayıt ilkelerini ihlal eden ürünleri ve şirketleri burada yıllara göre listeler.

Şikayette bulunmak, şikayette bulunmak veya sertifikalı bir ürünün ihlal edildiği veya tescilli bir ticari markanın veya sertifika markasının kullanıldığından şüphelenilen bir şikayet bildirmek için lütfen +1 800 673 8010 no’lu telefondan tüketici yardım hattımızla iletişime geçin veya çevrimiçi şikayet/geri bildirim formu göndermeniz yeterlidir.

NSF şikayet yayın sayfasında NSF işaretini (logosunu) izinsiz kullanan yada tabiri caizse sahte NSF’li ürünleri satanları bu sayfada yayınlar ve kullanıcıları bu markalardan uzak durmasını tavsiye eder.

Maalesef Türkiye’de su arıtma satan firmaların bir çoğunda NSF işaretini yetkisiz kullanır yani NSF sertifikasyonu olmayan ürünleri sizlere NSF sertifikalı olarak satmaktadır. Bir ürünün NSF sertifikalı olduğunu sorgulamanız için muhakkak nsf.org sayfasından firmanın ismini sorgulayın nsf.org sayfasında firma ismi geçmiyor ise o ürün yüksek ihtimalle sahtedir.

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.