Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

Köpekler Su Tasarrufunda Nasıl Yardımcı Oluyor?

Köpekler Su Tasarrufunda Nasıl Yardımcı Oluyor?

Arama kurtarma, devriye gibi meslekleri yapan köpekleri düşündüğümüzde aslında bu dört ayaklı dostlarımızın her şeyde olduğu gibi çevreyi, özellikle suyu korumak onlar için iş bile değil.

Bizimkinden en az 10.000 kat daha keskin koku alma duyusuna sahip olan köpekleri eğiten Steve Austin, köpeklere öyle bir eğitim veriyor ki eğitim alan köpekler su kaçaklarını kolaylıkla bulabiliyor.

Su kaçağı uzmanlarının klorlu suya hedeflediği köpekler sayesinde sadece 1 senede yüzden fazla patlama borusu bulunarak büyük tasarruf elde edildiği belirtilirken köpeklerle çalışan Jones, “Pek çok insan köpeklerin yalnızca polis veya orduyla çalıştığını ve yalnızca uyuşturucu veya patlayıcı kullandığını düşünüyor, ancak köpeklerin kullanılabileceği çok daha fazla yetenek var” dedi.

Verilere göre İngiltere ve Galler’de her gün yaklaşık 3 milyar litre su kaybedildiği, bu sayıların hem ileri teknoloji hem de köpekler sayesinde önümüzdeki beş sene içerisinde yüzde 15 azaltılacağı tahmin ediliyor.

Aynı zamanda hem Steve Austin hem Luke Jones tarafından köpeklerin eğitimler sırasında ne psikolojik ne de fiziksel bir zarar görmediği belirtiliyor ve son olarak da “Pek çok insan, köpek eğitildikten sonra eğitimin bittiğini, bunun raftaki bir alet gibi olduğunu düşünüyor. Ancak köpeklerin sürekli izlenmeye ve eğitime ihtiyacı var ” sözü de ekleniyor.

Umarız bu eğitim tekniği ve özel eğitimli köpekler ülkemize de gelerek ülkemizin büyük su kayıplarından arınmasını sağlarlar.

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.