Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

Bu Buluş 2027 Yılına Kadar Bir Milyar İnsana Temiz Su Sağlayabilir.

Bu Buluş 2027 Yılına Kadar Bir Milyar İnsana Temiz Su Sağlayabilir.

QuenchSea adındaki yeni bir buluş sayesinde deniz suyu içilebilir bir suya çevirilebiliyor. Bu taşınabilir tuzdan arındırma cihazının üreticileri temiz suya ihtiyacı olan milyonlar için çalışarak onlara suyu ulaştırmayı hedefliyorlar.

QuenchSea’nin Indiegogo üzerindeki kampanyasından verilen her siparişin ve bağışın başkalarının hayatını kurtarmaya yardımcı olacağı belirtilirken Hydro Wind Energy CEO’su Lee King ‘2027 yılına kadar 100 milyon birim bağışta bulunmaya ve bir milyar insanın hayatını etkilemeye söz verdik.’ dedi. ‘Küresel nüfusun üçte ikisi su kıtlığı olan bölgelerde yaşıyor ve her yıl yedi milyon insan su ile ilgili hastalıklardan hayatını kaybediyor.’ diye ekledi.

QuenchSea Nedir? Nasıl Temiz Su Üretiyor?

QuenchSea, deniz suyunu manuel insan gücü kullanarak deniz suyunu tuzdan arındırmak, tatlu suya dönüştürmek için hidrolik sistemi, üçlü ön filtrelemeyi ve küçük bir ters osmoz membranını birleştiren yenilikçi bir teknolojidir.

İdeal koşullarda QuenchSea bir saat içerisinde 3 litre su üretebiliyor. Ütü boyutunda olması ve bir kilogramdan hafif olması da onu taşınabilir kılıyor.

QuenchSea Nasıl Çalışıyor?

Benzer Yazılar

Klorlama Nedir?

Ambalajlı su sektörü

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.