Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

En Yaygın 5 İçme Suyu Kirleticileri

En Yaygın 5 İçme Suyu Kirleticileri

Çocukluğunuzu ve sıcak bir yaz gününde, evrensel ücretsiz içme suyu kaynağı olan çeşmeden uzun, doyurucu bir içecek almaktan daha iyi bir şey olmadığını hatırlıyor musunuz? O zamanlar işler çok basitti. Bugün musluk suyunun genellikle toksik kimyasallar ve ağır metaller dahil olmak üzere zararlı kirletici maddeler içerebileceğini biliyoruz. Tüketici tepkisi olarak, plastik su şişeleri artık ofislerimizi, minivanlarımızı, otellerimizi ve çocuk beslenme çantalarımızı tıkamaktadır. Plastik kullanıcıları ve istifçileri bir nesil haline geldik.

Ancak şişelenmiş suyun çoğunlukla sade su olduğuna dikkat edin. Şişelenmiş suyun %25’inden fazlası belediye kaynaklarından geliyor bu doğru, basit musluk suyu bu da aldığınız tek şeyin çok pahalı arıtılmış şehir suyu olduğu anlamına geliyor. Bağımsız testler ayrıca, endüstri zayıf bir şekilde düzenlendiğinden, şişelenmiş suyun kalitesinin çok iyi ile tehlikeli derecede kötü arasında değişebileceğini göstermiştir.

Aşağıda hem musluk suyunda hem de şişelenmiş suda sıklıkla bulunabilen kirleticilerin bir listesi bulunmaktadır.

Arsenik: Arsenik akciğer, mesane ve cilt kanserine neden olur ve karaciğer ve böbrek kanserine neden olabilir. Ayrıca kalbinize, merkezi ve çevresel sinir sistemlerinize zarar verebilir ve üreme sistemi sorunlarına ve doğum kusurlarına neden olabilir. Sonuç olarak, bu kirleticiden ne pahasına olursa olsun kaçınmalısınız.

Arsenik, topraktan veya endüstriyel atıklardan suya sızan ağır bir metaldir ve Ulusal Kaynaklar Savunma Konseyi (NRDC), şişelenmiş suyun musluk suyundan daha güvenli olmadığını, çünkü çoğu şişelenmiş suyun musluk suyundan daha güvenli olmadığını belirtmiştir. Uygun şekilde filtrelenmiştir.

NRDC, arsenik maruziyetinizi azaltmanın en iyi yolunun, kendinizi izleyebileceğiniz ve bakımını yapabileceğiniz kaliteli bir su filtresi satın almak olduğunu onaylar.

Radyoaktivite: Bu yılın başlarında Japonya’daki nükleer felaket, dünyaya radyasyon tehdidinin çok ciddi olduğunu gösterdi. Radyoaktif parçacıklar, yeraltı su sistemleri yoluyla kolayca yayılabilir ve bu nedenle tüm su yollarını ve ekosistemleri etkiler.

Çevre Koruma Ajansı (EPA) tarafından belirlenen seviyelerin üzerindeki uranyum konsantrasyonları böbrek hasarına neden olur ve belirli kanserler için riskinizi artırır. Bu sırada radyoaktif iyot tiroidde birikir ve bozulduğu için tiroid kanserine neden olur.

Nükleer santraller birçok ülkede var ve hatta bazı mineraller bile doğal olarak radyoaktif olduğundan saklanacak hiçbir yer yok. Radyoaktif kirlilik de birikimlidir, yani yaşamınız boyunca vücudunuzda birikir. Ne yazık ki kirli su içmek, radyoaktiviteye maruz kaldığımız başlıca yöntemlerden biridir.

Florür: Florürün, birçok diş macununun temel bileşeni olduğu halde, istenmeyen bir su kirleticisi olması ironik geliyor. Doğru miktarlarda diş çürümelerini azaltabilir ve önleyebilir. Ancak florür oldukça zehirlidir ve daha büyük miktarlarda diş florozuna, zehirlenmeye ve hatta ölüme neden olabilir. Florür ayrıca şüpheli bir kanserojendir, bu nedenle kesinlikle florürlü su içmek istemezsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri’nde su ve işlenmiş içecekler florür alımının %75’ini sağladığından, florozu önlemenin en iyi yolu içme suyunuzdaki florür konsantrasyonunu kontrol etmektir (0,7 mg/L’den yüksek olmamalıdır).

Krom: 2010 yılında Çevresel Çalışma Grubu (EWP), 31 ABD şehrinin su kaynağında kanserojen olan krom 6’nın aşırı düzeyde olduğunu tespit etti. Krom 6’ya maruz kalmak mide kanseri, böbrek yetmezliği, böbrek ve karaciğer yetmezliği, erken bunama ve alerjik kontakt dermatit gibi uzun bir korkunç durumlar listesine neden olur.

Kromatlar genellikle deri eşya, harç ve boya yapmak için kullanılır ve bu endüstriyel işlemlerden yeraltı suyuna ve toprağa sızarlar ve sonunda suyumuza ulaşırlar.

EWP’den kıdemli bir bilim adamı olan Rebecca Sutton, şişelenmiş su mutlaka musluk suyundan daha güvenli olmadığı için kendinizi korumanın en iyi yolunun etkili bir su filtresi satın almak olduğunu söylüyor.

Kurşun: Artık hepimiz kurşun zehirlenmesinin sonuçlarını biliyoruz. Ağır metal, sinir sisteminin gelişimini engellediği ve kansızlığa, nöbetlere ve hatta ölüme neden olabileceğinden çocuklar için toksiktir.

Kurşun, su borularından suya girer ve hatta bakır borular kurşunla lehimlenebilir. Su borularında kurşun 1986 yılında yasaklanmış olsa da bugün yapılan borularda hala bir miktar kurşun bulunmaktadır.

Ücretsiz test için yerel sağlık departmanınızı arayarak suyunuzdaki kurşunu test edin. Kurşun seviyeleri 0,01 mg/L’yi geçmemelidir.

Çözüm= Ev Suyu Filtrasyonu

Ne yapabilirsin? Hem verimlilik hem de ekonomi açısından kaliteli bir su filtresi, birçok zararlı kirleticiyi ortadan kaldırırken suyunuzun tadını ve kokusunu da iyileştirecektir.

Ters ozmoz filtresi, kimyasal miktarları ve kurşun, florür, krom ve arsenik gibi ağır metaller dahil olmak üzere çoğu kirleticiyi azaltır. Ek olarak, bir ters ozmoz filtresi ayrıca plütonyum gibi nükleer radyasyonun yanı sıra bakteri ve virüs gibi mikrobiyal kirleticileri de ortadan kaldıracaktır. Aktif karbon filtreleme ile birleştirildiğinde, sizi ve ailenizi zehirli içme suyu kirliliğinden korumak için mevcut en iyi teknoloji bir ters ozmoz sistemidir.

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.