Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

En iyi Alkali, pH ve Mineral Filtresi Hangisi

En iyi Alkali, pH ve Mineral Filtresi Hangisi

En iyi sertifikalı alkalin pH filtresi hangisi diye sorarsak şüphesiz ilk akla gelen Biocera Premium A.A antioksidan alkali mineral filtresi deriz nedeni piyasada tek NSF sertifikası ve FDA onayı olan tek filtre aynı zamanda ömür bakımından da diğer filtrelerden 4-5 kat daha uzun ömürlü.

Diğer pH filtrelerden farkı suya aynı zamanda kalsiyum, magnezyum, potasyum ve sodyum gibi mineralleri geri kazandırır. diğer piyasadaki ph filtreleri gibi calsitten oluşmaz biocera en önemli özelliği budur.

Aynı zamanda suyun orp değerini düşürür ve ph lı alkali suyu antioksidan hale cevirir.

Filtre Özellikleri

 • Ömür: 5 Ton (1500 Galon)
 • Dakika Akış Hızı 1 GPM (4 Litre) dakikada
 • pH: 8.0 ~ 9.5
 • ÖRP: -50 ~ -400 mV
 • NMR: (mikro / yapısal küme)
 • Mineral: Ca, K, Mg, Na
 • Hidrojen: 100ppb’den fazla
 • Boy: 10 inch – 26 cm
 • Bağlantı: Quick Çubuklu Çıkış
 • Max. Çalışma Sıcaklığı: 45 C (113 F)
 • Çalışma Basıncı Max: 8 Bar (120 PSİ)
 • Filtre Dış Gövde Patlama Basıncı: 34 Bar (500PSI)

En iyi Alkali Biocera Filtre Klinik Test sonuçları

Biocera Su Analiz Raporu NMR Testi

Biocera Filtre ORP Test Sonuçları

Biocera Filtre Mineral Test sonuçları

Helal Ürün Sertifikası IFRC ASIA Görüntüle

Biocera-A’nın FDA Akut Oral Toksisite Testi Akut Oral Toksisite Testi Görüntüle FDA Cihaz Listeleme Veritabanı Klinik kimya Biocera Doğal Alkali Su Arıtma Görüntüle FDA Cihaz Listeleme Biocera Topu, Alkali Filtre, Biocera Doğal Alkali Su Arıtma, Görüntüle FDA Biocera Sertifikası FDA Kaydı Görüntüle

BIOCERA , NSF Uluslararası NSF / ANSI Standard 42’den sertifikalandırılmıştır. nsf.org web site linki

Su Kalitesi Derneği tarafından yayınlanan Dr. Hyoung-Tag Jeon CWS (Sertifikalı Su Uzmanı) Belgesi Görüntüle

Kayıt Sertifikası (ISO 9001) Kayıt No: QAIC / KR / 10711-A Görüntüle

Biocera Topu Belgesi (CE) Tescil No: AK 50189593 0001 Görüntüle

Orjinal biocera almak için link biocera satın al

Biocera Filtre Bağlantı Şekilleri

Hızlı Akım Bağlantı Şekli

Biocera filtre normalde 1. çizimdeki gibi bağlanır ama yüksek pH yada devamlı yüksek pH lı su elde etmek isterseniz 1. çizim bağlantı şeklini değil de 2. çizim bağlantı şeklini tercih etmelisiniz.

Neden 2. çizim bağlantı şekli tercih etmeliyim piyasada satılan Biocera filtreler genelde 2 inc kalınlıkta ve 10 inc uzunlukta olur ve bu filtrenin su geçiş hızı dakikada 0,5 litredir yani Biocera filtre düzgün çalışması ve devamlı aynı pH ve mineral vermesi için 1 dakikada yarım litre su akıtırsanız Biocera’dan verim alırsınız ama arıtma cihazlarında tank olduğu için 1 dakikada ortalama 2-3 litre su geçer Biocera’dan buda suya fazla ph yüklemesi yapamaz anlamına gelir bu yüzden Biocera’yı tanktan önceye bağlıyoruz membran dan çıkan yavaş akan su Biocera’dan geçer ve tanka birikir bu sayede yüksek pH’lı su elde ederiz.

Hızlı Akım Avantajları:

Daha kaliteli taze ve antioksidan su elde edilir suyun alkali kalitesi daha yüksek olur çok yüksek pH değerlerine maruz kalmazsınız su daha yumuşak olur.

Hızlı Akım Dezavantajları:

Yüksek pH elde edilemez ortalama pH değeri 7-8 pH olur, suyun iletkenlik değeri daha düşük olur, mineral oranı %50 daha düşük seviyede kalır. Filtre ömrü %30 azalır. 1 litre ve üzeri su aldığınızda pH değeri 7 ph altına düşebilir.

Biocera Filtre Normal Bağlantı Şekli Post Karbon Filtreden Sonraya Bağlı

Yavaş Akım Bağlantı Şekli

Yavaş Akım Bağlantı Şekli

Yavaş Akım Bağlantı Şekli Avantajları

Yavaş akımda yüksek ph elde edilir 9-10 pH arası su elde edebilirsiniz suyun mineral oranı yüksek olur ve TDD değeri de aynı oranda yükselir.

Yavaş Akım Bağlantı Şekli Dezavantajları

Suyun pH değeri yüksek olur ama alkali değer kalitesi düşer antioksidan değeri düşer pH değeri zaman zaman 10 pH sınırına yaklaşır buda yüksek ph değerine sahip olduğu anlamına gelir normalde 9,5 pH değerini geçmemesi gerekiyor içilebilir su sınıfına göre.

Post Karbon olmadan Bağlantı şekli Hızlı Akım-2

Post Karbonsuz Bağlantı Şekli

Biocera filtreyi tek başına post karbon filtre olmadan da kullanabiliriz Biocera filtre post karbon alkali filtre ve aynı zamanda mineral filtre görevi görebilir bu şeklide bağlandığında 1. bağlantıdaki gibi hızlı akım değerlerini elde ederiz fazladan post karbon filtre maliyetinden kurtulmuş oluruz.

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.

3 Yorumları

 1. 2 ay önce biocera alkali filtre aldım. Post carbon mineral filtre sonrasına bağlandı oradan da depoya gidiyor (cihaz ihlas arıtmalı sebil). Ph 9.30 – 9.55 çıkıyor. Filtre de zaten 9.50 yi taahhüt ediyor. Fakat, okuduğuma göre 9.50 üzeri hatta W.H.O ya göre 9.00 üzeri PH sağlıklı değil. Acaba kaş yapayım derken göz mü çıkarıyorum. Bu seviyede su tüketmek zararlı olabilir mi neticede doğadaki sular 7.5 – 8.5 arası.