Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

En Çok Tercih Edilen 5 Kaliteli Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi

En Çok Tercih Edilen 5 Kaliteli Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi

Suyun hayatımızdaki yeri ve öneminden bahsetmemiz gerekirse su, canlıların hayatlarını sürdürmesi için en gerekli ihtiyaçlardan biri olmakla beraber hayatımızın temel taşıdır. Su olmazsa yaşam olmaz. İnsan vücudundaki su oranı yaş, cinsiyet, fiziksel özelliklere göre değişiklik göstermekle beraber, çocukların vücudundaki su oranı %70 civarındadır. Yetişkin bireylerde ise bu oran %50 ve %60 onanında değişiklik göstermektedir. Oranlarında gösterdiği duruma göre hiçbir insan susuz kalamaz, su insan hayatında temel enerji kaynağıdır. Günlük olarak tüketmemiz gereken su miktara yaşa ve cinsiyete göre değişkenlik gösterse de ortalama bir bireyin tüketmesi gereken su miktarı 2,5 litredir. Her ne kadar gün içerisinde tükettiğimiz kahve, çay ve çorba gibi sıvı gıdalar bu 2,5 litre içerisine dahil olsa da önceliğimizin her zaman için su olması gerekir

Büyükşehirlerde musluklardan akan sular pek çok kişi için sağlıksız ve temiz değildir. Musluk sularının tüketimi azaldığı için her ay damacanalara fazlası ile para ödüyoruz. Bunun yerine evinize su arıtma cihazı alarak hem musluktan akan suları arıtabilir hem de daha temiz olduğundan suyunuzu gönül rahatlığı ile içebilirsiniz. Musluktan akan suların temizliği tartışmaya açık bir konudur. İçerisinde barındırdığı bakteri, mikroorganizma ve daha pek çok zararlı maddeler suyun içerisinde mevcut bulunur. Bunların önüne geçmek için su arıtma cihazı kullanmak oldukça mantıklı bir durumdur.

Yağmur yağdıktan sonra barajlarda toplanır ve bu toplanan su arıtılıp musluğumuzdan bize gelir. Belediyelerin arıtma sistemleri temiz olsa bile bile bu uzun süreçte pek çok farklı madde ile tekrardan etkileşim haline girebilir. Hal böyle olunca da kullanıcılar musluk suyu içmek yerine her ay damacanaya para ödemek zorunda kalırlar. Bunun yerine bir su arıtma cihazı kullanmak daha mantıklı hale gelecektir. Su arıtma cihazlarının pek çok farklı modelleri vardır. Çoğu kendi özel filtre sistemi sayesinde suyu filtreden geçirir. Bazen de musluğun ucuna takılan küçük bir aletle su arıtılır.  Aparat şeklinde olan bu cihazlar bazen de büyük kasa boyutlarında olabilir. Biz de sizler için en iyi ve en çok tercih edilen su arıtma cihazı modellerini derledik. İşte en kaliteli su arıtma cihazları…

En Çok Tercih Edilen 5 Su Arıtma Cihazı Tavsiyeleri

Ethic Water Su Arıtma Cihazı

Ternion Dijital Inox Su Arıtma Cihazı

Şebeke sularını arıtarak daima temiz, kaliteli ve daha sağlıklı suya ulaşabilmek için su arıtma cihazı kullanmalısınız. Ethic Water bu konuda en büyük destekçiniz olabilir. Ethic water NSF sertifikalı bileşenleri bir araya getirerek Paslanmaz Inox teknolojisini kullanarak su arıtma cihazı haline dönüştürmektedir. En iyi su arıtma cihazı hangisi? diye arattığımızda veya sorduğumuzda NSF onaylı parçalardan oluşan su arıtma cihazlarının en iyisi olduğunu görürüz.  Biocera mineral filtresi sayesinde suyu suya mineral takviyesi yaparak suyu daha da zengin hale getirir. pH oranını düzenleyerek musluk sularını içme suları haline getirir.

Royal Green Su Arıtma Cihazı

Luxplus Su Arıtma Cihazı

Royal Green su arıtma cihazı NSF/ANSI 58 Sertifikalıdır. En çok tercih edilen ve kullanılan su arıtma cihazlarının başında gelir.  Royal Green ters ozmos su arıtma sistemleri sayesinde suyunuzu damıtılmış ve içimi yumuşak bir hale getirir. Aynı zamanda green serisi ürünleri birçok belgeye sahiptir. Bunlar NSF, TSEK, TSE, CE belgeleridir. Biocera mineral filtresi sayesinde suyu suya mineral takviyesi yaparak suyu daha da zengin hale getirir. pH oranını düzenleyerek musluk sularını içme suları haline getirir.

İhlas Su Arıtma Cihazı

Tercih edebileceğiniz en iyi su arıtma cihazlarından bir diğeri ise yine NSF sertifikalı cihazları bulunan ihlas su arıtma cihazıdır. Mineralli karbon filtresi sayesinde suya mineral takviyesi yaparak suyu daha da zengin hale getirir. pH oranını düzenleyerek musluk sularını içme suları haline getirir. Şebeke sularını en temiz ve içilebilir bir hale getirmek için en iyi yöntem ters ozmos yöntemidir. Bu sistem sayesinde sudaki tüm zararlı maddeler sudan temizlenir.

Arçelik Su Arıtma Cihazı

Su arıtma cihazları sayesinde kesintisiz 7/24 sağlıklı ve temiz su elde edebilirsiniz. Gönül rahatlığı ile içeceğiniz sular sayesinde her an temiz ve sağlıklı su kolaylığına da ulaşabilirsiniz. Arçelik su arıtma cihazının ters ozmos teknolojisi sayesinde suyu 4 farklı ayrı filtreden geçirerek tüm zararlı maddelerden ayrıştırır. Size daima güvenle içeceğiniz temiz su imkânı sağlar. Aynı zamanda kiralama sistemine sahiptir.

Ravent Su Arıtma Cihazı

Ravent, Türkiye’nin en çok tercih edilen su arıtma cihazlarının başında gelir. Ravent su arıtma cihazı sayesinde evinizde zahmetsizce ve sağlıklı sular içebilirsiniz. Ravent en kaliteli bileşenler kullanılarak üretime sunulmuştur. İçme suyu dışında yemeklerinizde kahvelerinizde ve çaylarınızda farkı hissedeceksiniz. Aynı zamanda ravent, bütçe dostudur. Özellikle yoğun su tüketimi yapan işletmeler hem temiz ve sağlıklı su ihtiyacını karşılar hem de diğer yöntemlere göre çok daha ekonomiktir.

Su Arıtma Cihazlarında Kalite Önemli midir?

Su arıtma cihazları farklı firmalar tarafından satışa sunulmaktadır. Fakat satışa sunulan her su arıtma cihazı kaliteli değildir. Bazı müşteriler için pahalı ürünler kalitelidir diyerek daha cazip gelebiliyor. Fakat bu pahalı cihazların kaliteli olacağı anlamına gelmiyor. Sağlık için en önemli ve yararlı olan su tüketimi için en doğru suyun tercih edilmesi gerekir. Vücudun fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için doğru su tüketimi oldukça önemlidir. Bundan dolayı daha sağlıklı su tüketimine karar verdiyseniz doğru su arıtma cihazı kullanmanız bu noktada önemlidir. Su arıtma cihazları alırken her zaman kaliteyi ön planda tutmalısınız.

Neden Doğal Kaynak Suyu Değil de Arıtılmış Su İçmeliyiz?

Doğal kaynak suları faydalı olmakla beraber bazı durumlar da içerisine zehirli maddeler dahil olmak üzere pek çok farklı maddeler karışabiliyor.  Arıtma yapılmadan içildiği zamanda bu zararlı maddeler direkt olarak vücudumuza etki etmektedir. Musluk sularında böyle bir durumla karşılaşmanız daha azdır. Çünkü devlet, göl vb. alanlardan aldığı suları dahi kaynatma olarak pek çok işlemden geçirerek filtre eder. Diğer bir sebep ise devletin musluk sularına kattığı pek çok madde sağlıklıdır ve tatlarını bozmayacak şekilde arıtıp içmek doğal kaynak sularına nazaran daha iyidir.

Musluk Arıtma Cihazı Her Musluğa Takılır Mı?

Şehirlerden akan musluk sularının sertliği fazla olmakla kalmıyor aynı zamanda suyun kalitesini de düşürüyor. Sizlerde kaliteli ve temiz su içmek istiyorsanız yumuşak su arıtma musluğu seçeneklerini düşünebilirsiniz. Kullanıcıların burada merak ettiği konuların başında su arıtma cihazı her musluğa takılır mı? sorusu geliyor. Su arıtma cihazının musluğu her cihaza göre farklı seçenekler sunabiliyor.

Özellikle kullanımı çok kolay olan bu cihazlara ayrı bir zahmet ve çaba sarf etmek gerekmiyor. Pratik ve kullanımı oldukça kolaydır. Tezgâh üzerine konulan su arıtma muslukları olarak bilinen bu cihazlar özellikle mutfak tezgahına monte edilir. Basit bir montaj ile kullanıma hazır hale gelir. Hem pratik hem de kullanımı açısından pek çok müşteri musluk arıtma cihazı tercih etmektedir.  Aynı zamanda suyun sertliğini azaltmak için pratik bir şekilde filtrasyon işlemi sağlar. Bu da su temiz suya erişmek ve su kullanım maliyetini azalmak için oldukça önemlidir.

Su Arıtma Musluğu Ne İşe Yarar?

Şebeke sularından gelen sular belirli mineraller ile temas halindedir. Bu mineraller su da sertliğe karışır ve suyun sertleşmesine neden olan bu durum lezzetsiz, tatsız ve kireçli su oluşumuna neden olur. Özellikle kentsel suların farklı çevresel faktörler ile kirletilmesinden dolayı şehir sakinlerinin mutlaka su arıtma cihazı veya su arıtma musluğu kullanmaları önerilir. Su arıtma sistemlerindeki en pratik yöntemlerden biri su arıtma musluğudur. Kullanım için yeterli oranda filtrasyon sağlar. Bu filtreleme işlemi ile sudaki tüm zararlı maddeler arındırılır.

Su Arıtma Muslukları İçin Çeşitli Seçenekler

Evinize tercih edeceğiniz su arıtma musluklarını çeşitli ve farklı seçeneklerde bulabilirsiniz. Bu farklı seçenekler özellikle suyun filtrasyon hızı ile ölçülür. Suyun filtrasyon hızı ise evdeki kullanılan suyun tüketim oranına göre belirlenir. Eğer çok fazla su tüketen bir aileyseniz daha büyük kapasite de cihazlar tercih etmelisiniz. Bu anlamda su arıtma musluğu yüksek debiye ve performansa sahip modüller ile uyumlu olmalıdır. Su arıtma sistemi ana sisteme bağlanarak su miktarına göre çalışır. Yüksek verimde filtrasyona sahip sistemler için istenilen debiyi yakalayabilmek için farklı su arıtma muslukları seçilir. Mutfak musluğundan hariç ek bir musluk çıkışı istemeyen müşteriler için tüm bu musluk çıkışları birleştirilerek işlem yapılır. Bundan dolayı da çoklu çıkışlı armatür ürünleri çok fazla tercih sebebidir.

Su Arıtma Musluğu Malzemesi

Su arıtma musluğu malzemesi oldukça önemlidir. Özellikle filtrasyon işlemlerinden sonra kullanıcıya bırakılan su sağlık açısından zararlı maddeler ile temas etmemelidir. Su musluğu krom kaplı paslanmaz çelikten meydana gelmiştir. Krom kaplama özelliği sayesinde ise çeliğin korozyona karşı direnci arttırılmıştır. Bu musluğun dışında olduğu kadar içinde de önemlidir. Aynı zamanda krom kaplamalı aksamlar parlak bir görüntü sağlar. Bu görüntü de estetik ve güzellik açısından tasarımlar oluşturduğu için pek çok kişinin tercih sebebi haline gelmiştir. Su arıtma armatöründe kullanılan bir diğer önemli özellik ise tasarımdır. Genellikle metalik renklerde olan su armatürleri siyah da olabiliyor. Tercihe ve isteğe göre mutfağınızın tasarımına uygun renk tercihleri yapabilirsiniz. Mutfağınızda temiz suyun lezzetine varırken tasarımınıza uyan şık bir parça tercih edebilirsiniz. Su arıtma ürünleri tüm cihazlar için özel olarak geliştirilmiştir. Armatürde kullanılan malzemeler de insan sağlığını tehdit etmeyecek şekilde tasarlanmıştır.

Su Arıtma Ekipmanlarının Avantajları

Eviniz için alacağınız su arıtma cihazı hem sağlığınız açısından hem de ekonomik açıdan size oldukça büyük kazançlar sağlayacaktır. Su arıtma ekipmanlarının avantajlarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  • Temiz, lezzetli ve sağlıklı içme suyuna sahip olduğunuzda suyunuzu güvenle içebilir, aynı zamanda yemeklerinizde de kullanabilirsiniz.
  • Dışarıdan her ay damacana su almadığınız için bütçenize yatırım yapmış oluyorsunuz.
  •  Her zaman temizlenmiş bir filtre kaynağınız olduğu için suyun bitmesi konusunda endişelenmemeniz gerekir.
  • Sıcak su kullanımında ekstra bir işleme gerek yoktur.
  • Hazır su ve damacana sularındaki fiyat değişikliklerinden etkilenmez.
  • Sağlığınızı ve çevrenizi plastik ambalajların zararlı yönlerinden uzak tutmaya yardımcı olur.

Sizler de konforunuzdan ödün vermek istemiyor ve siparişiniz yabancı kişi tarafından eve getiriliyorsa ve bu durumdan memnun değilseniz ilk yapmanız gereken şey iyi bir su arıtma markası araştırarak en iyi cihazı satın almaktır.

Su Arıtma Musluklarının Faydaları Nelerdir?

Su arıtma cihazı kullanılırken öncelikle kullanıcının istek ve ihtiyaçlarını belirlemek gerekir. Böylelikle tasarım detaylarından tutun kullanım amaçlarına göre her şeyi göz önünde bulundurabilirsiniz. Mutfakta birden fazla musluk kullanmak istemeyen kullanıcılar, tüm çıkış noktalarını tek bir musluğa bağlatabilir ve üç yönlü bir su arıtma cihazı tercih edebilirler. Bu çıkışlardan biri sıcak su sağlar diğeri ise arıtılmış su için kullanılır.

Muslukların Başlıca Avantajları Nelerdir?

Tüm su arıtma cihazları için temizlenme yönleri özel olarak geliştirilmiştir. Bunlar daha sonra değiştirilebilir. Armatürde kullanılan tüm ürün ve malzemeler insan sağlığını tehdit etmez ve tehlikeye düşürmez. Her türlü uygulamada yeterli su kapasitesine sahip bir ürün seçilerek fiyatlandırma seçenekleri değerlendirilir.

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.