Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

Biocera Filtre Bağlantı Şekilleri

Biocera Filtre Bağlantı Şekilleri

Biocera filtre arıtma cihazlarında saflaştırılan suyun tekrar iyileştirilmesi için kullanılır. Su arıtma cihazları asidik su ürettiği için Biocera Antioksidan alkali su filtresi, vücuttaki asidik atıkları hücresel düzeyde gidermeye yardımcı olur. Ters ozmoz su arıtma sistemleri, suda bulunabilecek zararlı bakterileri, mikrop ve virüsleri ortadan kaldırarak kirli suyu içilebilir hale getirmek için kullanılır. Ancak bu işlem mineralleri de sudan yok eder ve suyun pH dengesini asidik hale getirir. Asitli su içmek vücudun pH dengesini bozduğu için insan sağlığına zararlı olabilir. Biocera antioksidan filtresi sudaki mineralleri kalsiyum, potasyum, sodyum ve magnezyum gibi temel alkali mineralleri suya geri ekler.

Biocera Antioxidant alkali su filtresi küçük su kümeleri oluşturur, normal ters ozmoz suyuna göre dehidrate edildiğinde etkili bir çözüm ile 3 kata kadar hidrasyona yardımcı olur. Sudaki alkali mineraller besin ve mineral emilimini kolaylaştırır. Biocera filtre doğal maden kaynak suyu gibi vücuttaki minerallerin dengelenmesine yardımcı olur. Şeker ve bu tür hastalıklara yol açan tüm hastalıkların nedeni aktif oksijen olarak da bilinen serbest radikallerin yok edilmesine yardımcı olur ve diyabet, Alzheimer hastalıkları, kanser ve birçok hastalıkları önlemede yardımcı olur. Biocera filtre içerisindeki taşlar NSF onaylı olup sudaki kötü kokuyu da yok ederek suyun tadını iyileştirir.

Kısaca Biocera Antioksidan alkali su filtresi demineralize asidik suyu daha sağlıklı suya çevirir aynı zamanda pH yükseltir ve oksijen azaltma potansiyelini (ORP) düşürür.

Daha önce düşük ORP’li ve yüksek antioksidan pH’lı su içmediyseniz ilk defa tattığınızda size suyun tadı çok garip gelebilir alkali bazik su sıcak içildiğinde daha da suyun tanıdı değişik hissettirir. Biocera’yı ilk defa kullananlar 1 hafta içerisinde suyun tadına alışabilmektedir.

Arıtma cihazı satan firmalar Biocera’yı iki değişik şekilde bağlantı yapılmak kaydıyla arıtma cihazlarında satışa sunarlar.

Biocera Filtre Bağlantı Şekilleri

İlk bağlantı şekli yavaş akım tanktan öncesine bağlamak bu şekilde yapılan bağlantı şekli üretici firma tarafından da onaylanmaktadır. Bu bağlantı şekli arıtılan suyun Biocera’dan daha yavaş geçmesine neden olduğu için Biocera filtre daha yüksek pH ve mineral ekler suya ve devamlı aynı oranda alkali su elde edilmesini sağlar ama arıtma cihazı kullanıcıları bu bağlantı şeklinde kullandıklarında su yüksek alkali olduğu için ilk etapta suyun tadı bozuk gibi hissedilir oysa faydalı olanı budur 1-2 hafta bu şekilde kullandıklarında vücut kendini bu suya uyarlar ve suyun tadı zamanla normal hale gelmektedir.

İkinci bağlantı şekli ise hızlı akım bağlantıda ise Biocera filtre tanktan sonraya bağlanır ve tankta bekleyen basınçlı su Biocera’dan hızlı geçtiği için %50 oranında filtre etkisini gösterir ve orta halli pH ve orta halli mineral ekler suya buda suyun tadının daha yumuşak olmasını sağlar bu bağlantı şeklinde de kullanabilirsiniz sadece suyun pH, ORP ve mineral seviyesi düşük olur.

Biocera Bağlantı Şeması
Biocera Bağlantı Şeması

Güvenli Kullanım Kılavuzu

  • 2 gün ve daha uzun süre arıtma cihazını kullanmayacaksanız arıtma cihazının suyunu kapatın ve tanktaki suyu musluğunuzdan boşaltın.
  • Bir RO arıtma cihazınız ya da su tankınız yoksa uzman bir alkali su arıtma servisine danışın
  • 5 gün ve daha uzun süre kullanılmadığında Biocera filtreyi cihazdan çıkarın
  • Biocera filtreyi su tankının önüne taktığınızdan emin olun.

Biocera AA Filtre Güvenli Kurulum Yöntemi

Biocera AA filtresinin içindeki NSF güvenlik sertifikalı Biocera topları okside ORP pozitif paslanmaya eğilimli suyu, hidrojen gazı üreten Antioksidan ORP negatif suya dönüştürür. Su arıtma sistemi belli bir süre kullanılmadığında, basınç oluşumu filtre ve su arıtma sistemine zarar verebilir. Filtre içindeki basınç oluşmasını önlemek için basınç emniyet valfi takmanızı öneririz.

Tatlandırıcı post karbon çizimde yok diyenler için post karbon filtreyi tanktan sonra Bioceradn önce takılmalıdır.

Basınç önleyici valf genelde ozmoz tanklarında pek sorun olmuyor nedeni tankın genleşmesi Biocera’nın oluşturduğu hidrojen gazını tank genleşerek absorbe ediyor bu yüzden patlamalar pek yaşanmıyor, ama tanksız olarak yada basınç tankı olmayan tank kullanıldığında basınç koruyucu tahliye valfi muhakkak kullanın yoksa filtre patlar.

Biocera Filtre En Güvenli Nerden Satın Alınır

Biocera filtreyi garantili ve bağlantı parçaları ile birlikte ne güvenli alabileceğiniz yet tabi ki rosuaritma.com ilk piyasaya süren firmadır. Biocera satın al

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.

1 Yorumu