Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

Water Quality WQA Gold Seal Nedir?

Water Quality WQA Gold Seal Nedir?

Eğer su arıtma cihazları üzerine bir araştırma yaptıysanız, eviniz için bir su arıtma cihazı seçerken aslında çok fazla seçeneğe sahip olduğunu görmüşsünüzdür. Satın alma tercihleri yaparken, üründe “Altın Mühür” WQA Gold Seal ibaresini (logosunu) gördüğünüzde ürünün birinci sınıf, zorlu testlerden geçmiş ve endüstri standartlarını karşılayan bir model olduğundan emin olabilirsiniz.

Su Kalitesi Derneği’nin (WQA) “Altın Mühür’ü Bize Ne İfade Ediyor?

Su Kalitesi Derneği’nin “Altın Mühür”ü uluslararası bir kalite ölçütüdür ve Dünya’da en bilinen içme suyu sertifikasyon programlarından biridir. Piyasadaki her içme suyu arıtma sistemleri Altın Mührüne sahip değildir. Bu sertifikasyon, WQA tarafından, arıtma cihazının en güvenilir ve dürüst üreticilerine verilen bir sertifikadır.

WQA Gold Seal On Yıllardır Üretim Kalitesinin Sembolü…

1959’da WQA , içme suyu iyileştirilmesi alanında standartların test edilmesinde görev alan ilk organizasyondu. Bu, Altın Mühür Sertifika Programı, ilk Altın Mührü’nü 1960 yılında elde etmiştir ve şu anda su artıma endüstrisindeki en eski üçüncü taraf test ve sertifika programı haline gelmiştir.

Bir Ürünün “Altın Mühür”ünün ( WQA Gold Seal) Olup Olmamasına Neden Dikkat Etmeliyiz?

WQA Altın Mühür, tüketici için ürün kalitesi, dayanıklılığı ve güvenliğinin bir hayli sağlam bir güvencesidir. Kısacası, “Altın Mühür”e sahip olan sistemler tüketicilere bu su arıtma sisteminin güzel bir titizlikle test edildiğini ve endüstri standartlarını karşıladığını ifade eder.

WQA’ya göre:

Altın Mühür sertifikasyon programından geçen ürünler, performansın ve bütünlüğün değerlendirilebilmesi için şunun gibi zorlu testlere dayanıklı olmalıdır:

Malzeme Güvenliği: üründe kullanılan malzemelerin içme suyuna kirletici kimyasal katkı yapıp yapmadığını ölçen süreçtir.

Kimyasal Performans: ünitenin ömrü veya kapasitesi boyunca kirletici azaltma yeteneklerinin durumunu ölçen süreçtir

Yapısal Bütünlük: ürünün 10 yıllık normal ev kullanımına dayanıklılığını ölçen süreçtir.

• Tüketicilere sağlanan ürün literatürünün WQA’nın etik kurallarını karşıladığından, test sonuçlarıyla uyumlu olduğundan ve standartta belirtilen gerekli bilgileri içerdiğinden emin olmak için diğer incelemelerin yapıldığı süreç başlar.

WQA Gold Seal Logo Görüntüsü

WQA Gold Seal Sertifikalı ve Ürün Test edilmiştir Logosu
WQA Gold Seal Sertifika logusu
WQA Gold Seal Sürdürebilirlik logosu

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.