Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

Uganda’da Dünya Su Konseyi, 9. Forum çevresinde Afrikalı su operatörlerini bir araya getirdi

Uganda’da Dünya Su Konseyi, 9. Forum çevresinde Afrikalı su operatörlerini bir araya getirdi

Uganda’nın Kampala şehri, Mart 2021’e kadar su başkenti seçildi. Uganda başkanı Yoweri Museveni ”Afrika’nın fikirlerinin yüksek sesle ve net bir şekilde ifade edilebilmesi için bu fırsatı değerlendirelim, Kampala’dan Dakar’a giden yolu birlikte alalım.” dedi. Dünya Su Konseyi (WWC) Başkanı Loïc Fauchon, 9. Dünya Su Forumu’na katılım çağrısıyla 20. Afrika Su Birliği (AfWA) Uluslararası Kongresi Sempozyumunu açtı.

Bir WWC üyesi olan AfWA tarafından düzenlenen bu kongre, 9. Dünya Su Forumu’nun hazırlanmasında bir kilometre taşı ve fikirlerden icraata geçiş için önemli bir fırsat oldu. Afrikalı su operatörlerine yaptığı konuşmada Loic Fauchon, masaya yatırılması gereken tüm zorlukları ve konuları gözden geçirdi. Hidro-diplomasi, dijital yenilik ve hatta “akıllı kırsal alanlar”, barış için bir araç olarak su güvenliğini garanti etmeye yardımcı olmalıdır.

Uganda Cumhurbaşkanı Yoweri Museveni 20. Afrika Su Derneği Uluslararası Kongresi’nde delegelerle birlikte

AfWA Başkanı ve WWC Valisi Abderrahim El Hafidi, Forum’un hazırlık sürecinde tam bir işbirliği yapmak için WWC ve 9. Dünya Su Forumu Sekreterliği ile bir ortaklık anlaşması imzaladı.


Senegal Su ve Sağlık Bakanı Serigne Mbaye Thiam, Kampala’daki 9. Forum standını ziyaret etti. Dünya Su Forumu standında, Konsey üyeleri bir araya gelerek Forum Eylem Grupları hakkında bilgi verdiler. Su güvenliği, finansman, işbirliği, siyasi ve idari organizasyon, yerel girişimler bir sonraki Foruma katılımı teşvik etmek için tartışılan birçok konu arasındaydı.


Konsey ve Senegal tarafından yönlendirilen Dakar Forumu, Afrika ve dünya için bir dönüm noktası olarak giderek daha fazla göze çarpıyor.

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.