Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

Wall Street 2025’ten Önce Su Kıtlığına Karşın Su Ticareti Yapmaya Hazırlanıyor

Wall Street 2025’ten Önce Su Kıtlığına Karşın Su Ticareti Yapmaya Hazırlanıyor

BM’ye göre, su kıtlığı 2050 yılına kadar dünya çapında yaklaşık beş milyar insanı etkileyebilir.

Su kıtlığı

Suyun bulunabilirliğinin azalması gelecek için büyük bir tehdit oluşturmakta. Özellikle bu durum rekor sıcaklıkların ve şiddetli yangınların kasıp kavurduğu Kaliforniya için oldukça büyük bir problem oluşturuyor.

İklim değişikliği olduğunu çıkan yangınlar ve belirli sorunlardan inandırıcı bulmuyorsanız; Wall Street’ in su ticareti için hazırlandığını belirtmek inandırıcı olacaktır.

Vadeli işlem sözleşmesi yapılmasıyla birlikte su, gelecekte üzerinde anlaşılan bir fiyattan alınabilecek veya satılabilecek. CME (dünyanın en büyük vadeli işlem borsası) bu yılın sonlarında Kaliforniya su piyasası için sözleşmelerde ticaret yapma olanağını başlatacak. Her bir sözleşme, 10 dönümlük suyu veya bir kısmı suda bir dönümlük araziyi kaplamak için gereken su miktarını temsil edecek.

CME’nin küresel özsermaye endeksi ve alternatif yatırım ürünleri başkanı Tim McCourt, “Dünya nüfusunun yaklaşık üçte ikisinin 2025 yılına kadar su yokluğuyla karşı karşıya kalması beklenirken, su kıtlığı dünya çapındaki işletmeler ve topluluklar için artan bir risk sunuyor” diye açıklıyor.

Arz Talep ve Su Kıtlığı Su Ticaretine Yöneltiyor.

İklim uzmanları, dünya çapında su kıtlığı nedeniyle gerginliğin zaten artmakta olduğu konusunda uyardılar. Hayatta kalmamız için gereken su miktarı dengeli biçimde kullanılmazsa bazı temel ihtiyaçlarımızı gerçekleştirmede problemler yaşayabiliriz. Dengeli kullanmamanın sonucunda çıkacak problemler ise dünya genelinde su için savaşlar ve sömürgeler başlatabilir.

Su kıtlığını engellemek ve birçok muhtaç insana su ulaştırmak için üretilen QuenchSea haberine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : euronews

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.