Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

Su İçmenin Faydaları Hakkında İlginç Bilgiler

Su İçmenin Faydaları Hakkında İlginç Bilgiler

Su İçmenin Faydaları Hakkında İlginç Bilgiler Her gün yeni bilgilerle tanışıyoruz,  daha önce duymadığımız olaylarla, hikayelerle karşılaşıyoruz. Dijital dünyadaki hızlı bilgi akışı sayesinde, dikkatimizi çeken her şeyi kendimize ayırma şansını yakalıyoruz. Dikkatinizi çekecek ve daha önce hiç duymadığınız konulara suyu da dahil edebilirsiniz. Hiç su içerken, su hakkında bilmediklerinizi düşündünüz mü? Su, her içtiğinizde kendinizi yepyeni hissetmenizi sağlamasının yanında, baş döndürücü bazı gerçeklere de sahip. İşte su hakkında muhtemelen bilmediğiniz 10 ilginç bilgi; 

1- Su içmek enerjiyi çoğaltır ve yorgunluk yaşamanızı engeller

Beynimizin çoğu su olduğu için, su içmek daha çok düşünmemize daha iyi konsantre olmamıza ve reflekslerimizi daha iyi kontrol etmemize yarıyor. Ayrıca enerjimizi de büyük ölçüde çoğaltıyor. 

2- Su zayıflatır

Suyun yağ yaktığına dair söylentilerin hepsi doğru. Özellikle yemek yerken su içmek sindirimi hızlandırdığı için, yediklerinizi daha çabuk yakmanızı sağlar. Tüm bunları sıfır kalori ile yapabiliyor olması ise bir mucize! 

3- Dünyanın en ucuz yaşlanma geciktiricisi

Su, yaşlanmanın en büyük düşmanı ve cildinizin en sevdiği şey. Su içerek kırışıklıklarla çok daha geç karşılaşabilir, gençliğinizi uzun süre koruyabilirsiniz. 

4- Su içmek, kramp ve incinmeleri engeller

Doğru su tüketimi, eklem ve kasların daha elastik ve sağlıklı olmasını sağlıyor. Bu da yersiz kramp, ağrı ve incinmeleri ortadan kaldırıyor. 

5- Baş ağrılarının düşmanı

Düzenli ve yeterli su içiyorsanız, başınızı ağrıtan hiçbir şey yok demektir. Baş ağrısının tek nedeni neredeyse tek başına dehidrasyon. 

6- Dünyadaki suyun yalnızca %3’ü tatlısu ve %30’u yerin altında bulunuyor. 

Dünyadaki su yoğunluğu düşünülünce bu oranlar inanması güç görünüyor. Suya daha çok değer vermeniz için güzel bir bilgi. 

7- Hindenburg! 

Kendi suyunuzu yapmak için hidrojen ve oksijen’i bir kaba koyabilirsiniz. Ama bu daha önce denendi ve dünya tarihinin en büyük zeplin faciası olarak hafızalarda yerini aldı. Denemeyin! 

Close up of young man pouring fresh water from kitchen sink. Home interior.

8-  Yumuşacık! 

Dünyada, sudan daha yumuşak ve teslimiyetçi olup da sert ve güçlü her şeyi böylesine aşındırabilecek hiçbir madde bulunmuyor. Hiçbir şey suyun önünde duramaz! 

9- Katı, sıvı, gaz

Dünyada maddenin üç halinde birden, aynı anda bulunan tek madde su. Var olan en güçlü çözücü olan su, aynı zamanda yüzey gerilimi en fazla olan maddedir. 

10- Hayat değil, gezegen! 

Su olmazsa hayat olmaz sözünü hepimiz ezberledik ama eğer suyun sahip olduğu özellikler olmasaydı, üzerinde hayat yaşanacak bir gezegen bile olmayacaktı!

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.