Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

Su Arıtma Cihazı Tavsiye İpuçları

Su Arıtma Cihazı Tavsiye İpuçları

Dünyanın çeşitli ülkelerinde binlerce su arıtma cihazı üreten firmalar mevcut ama bunların arasında sadece bir kaç tanesi gerçek anlamda sertifikalı ve kaliteli su üretiyor haliyle de bu tür ürünler biraz tuzlu oluyor. Türk malı diye aldığınız ürünlerin bile bir çoğunun ithal olduğunu görebilirsiniz.

Su arıtma cihazı almak istiyorsunuz ve araştırma yapıyorsanız öncelikle ürünün üretim yeri ve şu iki sertifikası mevcut mu ona bakmanız gerekiyor gerisine bakmayın bile derim.

1. NSF yada FDA sertifikası olması şart kaliteli bir arıtmanın öne çıkaran en büyük özellik budur firmaların var demesine inanmayın direkt nsf.org sitesinden var olduğunu söyleyen marka modelin araştırmasını yapın.

2. Ürün kesinlikle Avrupa menşeli olmalı YA DA Avrupa standartlarına uyması gerekli

3. Kesinlikle şu anki Türk malı diye satılan arıtma cihazlarını almayın Çin malları bunun yanında melek kalır merdiven altı üretim yapılıyor ve sağlık açısından son derece tehlikeli

4. Ters ozmos arıtma cihazları saf su ürettiği için mutlaka Dünyada tek NSF ve FDA onayları yanında diğer tüm sertifikaları almış BİOCERA Antioksidan alkali filtresinin olması şart aksi halde 6.5 ph’ın altında saf su içersiniz (Bahsi geçen filtre bir cihaz parası kadar var neredeyse bilginiz olsun)

5. Resmi servis yeterlilik belgeleri marka tescilleri ve Türkiye’deki belli standartları TSE, İSO vb. gibi sertifikalı Türk satış firmalarını tercih ediniz öyle web de satılan her arıtma cihazına atlamayın sonunda pişman olursunuz. bu tür belgeleri olan satıcılar zaten ciddi satıcı ve kurumsal kimliğe de sahiptir. 

6. Su hayatımızda en önemli madde olduğu için ucuz ürünler kesinlikle yönelmeyin en iyisini almaya gayret edin alamıyorsanız da su arıtma cihazını kafanızdan silin musluk suyu yada damacana sağlıksız arıtma cihazlarından iyidir. Türkiye’de bu cihazları denetleyen bir sistem yok o yüzden herkes kafasına göre bir şeyler satıyor takiiii birinin başına bir iş gelene kadar araştırma yapmıyor devletimiz.

şimdi burada şu marka nasıl bu nasıl diye sormayın yukarıdaki maddeleri karşılayan arıtma firmalarına yönelin ama su arıtma cihazı teknik konu arıza hakkında her türlü soruları sorun bu konuda yeterli bilgiye sahibim

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.