Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorular ve Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Güvenlik sorusunun cevabını giriniz. Captcha'yı güncellemek için resme tıklayın.

Üzgünüz, soru sorma yetkiniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

Soğuk Su İçerseniz Kilo Alır mısınız?

Soğuk Su İçerseniz Kilo Alır mısınız?

Araştırmalar, soğuk su içmenin aslında kilo vermenize yardımcı olabileceğini buldu. Beslenme uzmanı Pooja Makhija, geçtiğimiz günlerde bu şaşırtıcı açıklamayı Instagram’da paylaştı. Aslında su sıfır kalorili harika bir sıvıdır. Makhija paylaşımında bu yüzden, ister oda sıcaklığında ister soğuk, su içmenin kilo almaya neden olmasının imkansız olduğunu söylüyor.

Soğuk su içmek kilo aldırır mı?

Soğuk, buz gibi soğuk ya da oda sıcaklığında hiçbir su kilo almanıza neden olmaz. Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism, soğuk su içmenin aslında kilo vermenize yardımcı olabileceğini söylüyor.

Su sıfır kaloriye sahiptir, bu nedenle içme suyunun hiçbir şekilde kilo almaya neden olması imkansızdır. “Vücudunuzun biraz kalori yakması, bu suyu ısıtması ve vücut ısısı olan 36 dereceye düşürmesi gerekiyor. Yani, aslında metabolizma hızını arttırıyor, suyu vücut sıcaklığına getirmek için ısıtmaya çalışıyor ” diyor diyetisyen.

Soguk-su-icmek

Bu nedenle, su, soğuk, ılık veya sıcak, ne istersen tadını çıkar. Ancak her gün yeterince su içtiğinizden emin olun. Sizi nemlendiren ve baş ağrısı, baş dönmesi, uyku hali, düşük idrara çıkma, daha az cilt elastikiyeti, ağız kuruluğu ve düşük tansiyon gibi dehidrasyonla ilişkili yan etkileri önleyen tek araçtır.

Dahası, hangi sıcaklıkta olursa olsun yeterli su içmek kilo vermek için en iyi araçtır. Ayrıca, susuzluk hissi genellikle aç hissetmekle karıştırılabildiğinden, aşırı yeme ve öğün ortasında açlık sancılarını da önleyebilir.

Kaynak

İlgili Makale : Naylon poşet Polimer mi?

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.