GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Sorular

cenk

Yüksek PH lı su tüketmek zararlı olabilir mi ?

 2 ay önce biocera alkali filtre aldım. Post carbon mineral filtre sonrasına bağlandı oradan da depoya gidiyor (cihaz ihlas arıtmalı sebil). Ph 2 aylık kullanım sonrası 9.30 – 9.55 çıkıyor. Filtre de zaten 9.50 yi taahhüt ediyor. Fakat, okuduğuma göre 9.50 üzeri hatta W.H.O ya göre 9.00 üzeri PH su tüketmek sağlıklı değil. Acaba kaş yapayım derken göz mü çıkarıyorum. Bu seviyede su tüketmek zararlı olabilir mi ? neticede doğadaki sular 7.5 – 8.5

 

 

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.

3 Cevaplar

 1. Bioceranın oluşturduğu 9-9,5 pH’lı suyun bir zararı olmayacaktır. Yalnız ilaç kullanımlarını bu suyla yapmamamnızı tavsiye ederi. Antioksidan su üreten Biocera ilaçların etkisini 2 kat yüksletebilir. antioksidan su çözücü bir etkiye sahip olduğu için sadece ilaç kullanımlarında dikkat etmeniz yeterlidir. Biocera aynı zamanda düşük ORP’li su üretimi yapmaktadır yaklaşık -150mv dir.

  Bioceranin bağlantısını değiştirerek pH değerini biraz daha düşürebilirsiniz. Örnek Membrandan çıkan su biocera girişine t ile bağla t’nin diğe ucunu tanka ver, bioceranın çıkışını post karbona bağla, post karbon çıkışı ise içme suyu musluğunuza…

  ORP nedir?

  Oksidasyon indirgeme potansiyeli bir maddenin başka bir maddeyi oksitleme veya indirgeme kabiliyetinin derecesini gösteren bir ölçümdür. ORP, bir ORP ölçer kullanılarak milivolt (mV) cinsinden ölçülür.

  Bizi çevreleyen dünyada onu görmeyiz, ancak havada, toprakta, suda ve vücudumuzdaki maddeler arasında sürekli bir elektron alışverişi vardır. Bu fenomen iyon değişimi olarak bilinir.

  Bir kararlılık durumuna ulaşma çabası içinde, elektron eksikliği olan maddeler çaresizce elektronları mümkün olan her yerde arıyorlar: bu maddelere oksitleyici maddeler deniyor. Aksine, elektron fazlalığına sahip maddeler, fazladan elektronlarını bağışlayabilirler: bu maddeler, indirgeyici maddeler veya anti-oksitleyici maddeler olarak adlandırılır.

  • Pozitif bir oksidasyon indirgeme potansiyeli okuması, bir maddenin oksitleyici bir ajan olduğunu gösterir. Okuma ne kadar yüksekse, o kadar oksitleyici olur. Bu nedenle, ORP okuması +400 mV olan bir madde, ORP okuması +100 mV olan bir maddeden 4 kat daha oksitleyicidir.
  • Negatif bir oksidasyon indirgeme potansiyeli okuması, bir maddenin indirgeyici bir ajan olduğunu gösterir. Okuma ne kadar düşükse, o kadar fazla anti-oksitleyicidir. Bu nedenle, ORP okuması -400 mV olan bir madde, ORP okuması -100 mV olan bir maddeden 4 kat daha fazla anti-oksitleyicidir.

  Musluk suyu ve şişelenmiş su dahil çoğu su türü, ORP değerleri pozitif olduğu için oksitleyici maddelerdir.

  Alkali iyonize su, negatif oksidasyon indirgeme potansiyeli değerine sahip olduğundan ve serbest radikallerin vücut üzerindeki zararlı etkilerini nötralize etmek için ekstra elektron bağışlayabildiğinden anti-oksitleyici bir ajandır . Diğer su türlerinin çoğu, ORP’leri pozitif olduğu için oksitleyici maddelerdir.