GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Sorular

Galip Arduç
Yönetici

Şekerli Su

Şekerli Su

Vücut sıvılarında bulunan su eklemlerin kayganlaşmasını sağlar, idrar yoluyla vücudu zararlı maddelerden kurtarır, tükürük ve mide salgısı ile besinlerin sindirilmesini sağlar. Zayıflamaya yardımcı olduğu gibi enerjik hissedilmesini sağlar. Baş ağrısını engeller, cilde iyi gelir, kalp sağlığı, böbrekler, tansiyon gibi pek çok konu için yararları vardır suyun.

Suyun saymakla bitmeyen faydalarından bir tanesi de gerçekte vücuda zararlı olan şekeri yararlı hale çevirmek vardır.  Şekerli su şeker ve sudan oluşan homojen bir karışımdır. Tek başına tüketildiğinde insan vücuduna çeşitli zararları olan şekerin suyla birlikte kullanımında yararları olduğunu biliyor muydunuz? Şeker tek başına tüketildiğinde insan vücudu için büyük zararları vardır ancak işin içine su girince zarar olmaktan çıkıp yarar sağlıyor.

Nedir bu yararlar

»     Şekerli su mideye iyi gelir. Tek başına tüketildiğinde organlara zarar veren şeker su ile karıştırıldığında mide ağrısını kısa sürede geçiriyor. Hücre ve doku yenilenmesini sağlıyor. Aşırı tüketimi tavsiye edilmeyen şekerli su vücuttaki hücre ve dokuları yeniliyor:

»     Şekerli su ile vücudun hasarlı bölgesinde oluşan yalancı mikrop vücudun doğal olan iyileşme mekanizmasını işler hale getirir ve tedavi eden hücrelerin çalışmasını sağlayarak dokuların yeniden canlanmasını sağlamaktadır.

»     İyileştirici hücrelerin sayısını çoğaltarak gün boyu dinç kalmanızı sağlıyor

»     Karın ağrısına iyi geliyor

»     Sindirim sistemini kolaylaştıran etkisi vardır

»     Araştırmalar sporcuların profesyonel sporcu içeceği yerine içine şeker katılmış su içmelerinin performanslarını arttırdığını göstermiştir.  Bir bardak suya katılmış olan şeker ile sporcular daha rahat egzersiz yapmaktadırlar.

»     Vücuda enjekte edilmesiyle fıtık hastalarının yaşadığı sıkıntıların azalmasına yardımcı olur. Ağrının olduğu bölgeye enjekte edilmesiyle şekerli su solüsyonu dokuların canlanmasını sağlayarak iyileştirici hücrelerin çoğalmasına etki ediyor.

Proloterapi adı verilen bu yöntem vücudun kendi kendini iyileştirmesini sağlıyor. Bu yöntemin uygulanması ile kas ve iskelet sistemindeki ağrılar, bel ve boyun fıtığından kaynaklanan kronik ağrılardan kurtulmak mümkün. Vücuttaki ağrılardan kurtulmak için oldukça etkili bir yöntemdir. Şekerli su bu yöntem ile hastaların cerrahi müdahaleden kurtulmasını sağlamaktadır.  

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.

  1. Şekerli su mide ağrılarına iyi gelir mi şeklinde çok fazla soru soruluyor ve bizler de bu soruların yanıtlarını sizinle paylaşmak adına birtakım araştırmalar yapmaya devam ediyoruz. Şeker tek başına faydalı olmayabilir ve hatta aşırı tüketimi insan vücudu için büyük zararlara da neden olabiliyor ancak şekerli su, özellikle mide ağrılarına büyük ölçüde fayda sağlıyor ve kısa sürede bu ağrılardan kurtulmanıza da yardımcı oluyor.

    Şekerli Suyun Mideye Faydaları:

    Şekerli su mide ağrılarına kesinlikle iyi geliyor ve hatta uzmanların görüşleri de bu yönde… Şekerin hücre ve doku yenilenmesinde pay sahibi olması ve su ile birleştiği anda mide ağrılarına olumlu yönde etki ettiği uzmanlar tarafından araştırılmış ve belirlenmiş durumda. Aşırı tüketimi elbette tavsiye edilmiyor ancak anlık müdahaleler ile birlikte sizler de bu ağrılardan en kısa sürede kurtulabilirsiniz.

    Her zaman söylediğimiz gibi sağlıklı su ile birlikte çok sayıda hastalığa engel olabiliyorsunuz ancak ne yazık ki içme sularımız bu konuda fazlasıyla güvenilir değil! Su arıtma cihazları ile birlikte sizler de hazırlayacağınız şekerli sularınızı daha etkili ve daha sağlıklı hale getirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey kaliteli bir su arıtma cihazına sahip olmak olacaktır. Piyasada çok fazla marka var, bu yüzden tercihlerinizi yapmak çok da kolay olmayacaktır.