GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Sorular

Anonim

Şebeke Vanası Kapalıyken Tanktaki Su Gelmiyor

Merhaba 8 aşamalı bir arıtma cihzimiz var bütün filtrelerini değiştirdik fakat şebeke suyu kapalıyken tank dolu olmasına rağmen su gelmiyor ve şebeke suyu geldiğinde ise çok hızlı ve kalın akiyoe nedeni ne olabilir acaba membran filtre de yeni

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.

 1. Şebeke suyu kapalıyken tank da ki suyu cihaz vermiyorsa su tankının havası bitmiş ya da su tankı tamamen kullanılmaz halde olabilir. öncelikle tank kontrollerini aşağıdaki şekilde yapınız. Diğer bir sorun ise vana açıkken suyun tazyikli ve kalın gelmesi başka bir sorunun olduğunu işaret eder. Şayet şebeke suyu vanası açıkken şu testi yapınız tank vanasını kapatın şebeke suyu açık olsun ve arıtma çeşmesini (musluğunu) açın akan su ince ip gibi akıyorsa bağlantılarınız ve cihazınız normaldir sorun tankla alakalıdır, ama su bu şekilde hızlı akıyorsa bağlantılarınız da bir hata var demektir. cihazın bağlantılarını gösteren bir fotoğraf atarsanız yardımcı olabiliriz efendim. tankla ilgili aşağıdaki yazıyı takip ediniz.

  Arıtma Musluğundan 1 Bardak Su Akıyor Sonrasında İnce İp Gibi Geliyor?

  Arıtma cihazınızdan su aldığınızda ilk başta 1 su bardağı yada daha az su hızlı akıyor sonrasında birden ince ip gibi akmaya başlıyorsa su tankınızda arıza var demektir. öncelikle su tank vanasını kontrol edin açık olup olmadığına bakınız vana açık ve durum aynı ise su tankınız dışarıda ise tankın ağırlığını kontrol edin tank ağır ve suyu yukarı vermiyorsa kesinlikle tank arızalıdır. Arıtma cihazı tankları belli bir hava ile çalışır bu hava eksildiğinde tank içindeki suyu yukarı veremez tank da ki suyun sıkışması için ve basınç oluşturması için tankın havasını tamamlamanız gerekli.

  Peki ürünüm kapalı kasa ve tank kasa içinde tank ağırlığını kontrol etmem imkansız bunun içinde yukarıdaki durum tank arızası ile ilgili olduğu için kapalı kutu cihaz içindeki tankı dışarı çıkarmanız gerekiyor zaten dışarı çıkarmadan hava basma imkanınız varsa tanka hava basarak sorunu çözebilirsiniz.

  Tanka hava basmadan önce kontrol edilmesi ve yapılması gerekli işlemler – Su tankına nasıl hava basılır?

   
  Arıtma cihazı tank sibop yeriResimde bir su arıtma tankının hava basma yeri neresi bakıyoruz resimde işaretli yer sibop kapağıdır bu mavi sibop kapağını çevirerek açıyoruz ve sibopa ulaşıyoruz bakınız aşağıdaki açılmış kapak resmine.
  Su arıtma cihazı tankına hava nasıl basılırBu resimde sibop iğnesini görüyoruz öncelikle bu iğneye sivri bir cisim ile içine bastıralım ve buradan su çıkıyor mu kontrol edelim şayet iğneyi içeri bastırdığımızda su çıkıyor ise bu tankın tamiri mümkün değildir bu tank yenisiyle değişmelidir. Su çıkmıyor az bir hava yada hiç hava çıkmıyor ise tanka hava basarak tankımızı normal haline getirebiliriz.

  Nasıl hava basacağım öncelikle bir araç pompası yada bisiklet pompası ile tankın havasını tamamlayabilirsiniz tank da su kalmadığı zaman olması gereken hava 6 PSI’dır. elinizde bir pompa yoksa benzin istasyonlarında yada bir lastik tamircisinde yada pompası olan her yerde tanka hava basabilirsiniz.

  **Tank da su yok ise sadece 6 PSI hava basın yeterli
  **Tank da su var ise öncelikle 20-30 PSI hava basın ve siz hava bastıkça tank da ki su boşalmaya başlayacaktır. Tank da hiç su kalmadığı zaman tankın havasını 6PSI değerine geri düşürün yada ayarlayın.