GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Sorular

tersosmos

Nsf Sertifikası nedir?

NSF sertifikası nedir?

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.

 1. Bu cevap düzenlendi.

  NSF İNTERNATİONA; diye adlandırılan bu sertifika ve test ağı 1944 yılında ANN ARBOR tarafından MİCHİGAN (A.B.D) da kuruldu. Amerikan ürün testi, inceleme ve belgelendirme kuruluşu da diyebiliriz. Bu kuruluş 1944 yıllarında gıda mühendisliği gereksinimlerini standart halde olması için Michigan Üniversitesi Ulusal Sağlık Sanayi vakfı diye kurulmuştur. Bu test merkezinin diğer halk sağlığı ve güvenliği standartlarını geliştirdiği süreç olduğunu belirtilmiştir.

  NSF Nedir sorusuna net cevap: NSF Belgesi Uluslar arası geçerliliği olan NSF Sertifikası ile belgelenmiştir anlamına gelir.

  NSF ise bugüne kadar 80’den fazla olan halk sağlığı inkişaf ettirmiştir. Ve bu kurum 1990 yılından itibaren NSF İNTERNATİONAL olarak adı değiştirildi. NSF İNTERNATİONAL, kurumun esas amacı halk sağlığı ve güvenliği standartlarına uyduğunu doğrulamak için ürünleri devamlı olarak sertifika onayı veren bir bağımsız organdır. Bu düzeyde olan kurumlar ürünlerine NSF işaretini koymaya hak kazanmıştır. Ülkemizde ise birkaç firma da bulunmaktadır. NSF sertifikalarını doğrulamak için bu sayfayı kullanabilirsiniz. https://www.nsf.org/certified-products-systems

  NSF Sertifikasyon hizmetleri mevcuttur. Bu kurumun Su Bölümü;

  • Su Tesisatı Bileşenleri
  • Su Arıtma Kimyasalları
  • İçme Suyu Filtreleri
  • Havuz Spa Ekipmanı

  NSF Ürünleri test ederek onaylar. Sağlık Bölümleri;

  • Ürün Yaşam Döngüsü
  • Tıbbi Cihaz Ve Gıda Takviyesi
  • Danışmanlık
  • Denetim
  • İyi Üretim Ve Laboratuar Uygulamaları Testleri
  • Sertifikalandırma
  • Ar-Ge Vb. Hizmetleri sunmaktadır.

  NSF Tüketici bölümü;

  • Ev Aletleri ve Mutfak Gereçleri
  • Fırın Gereçleri
  • Şişelenmiş Su ve İçecekler.

  NSF sadece bu alanda değil ticari ve tüketici ürünleri için standart geliştirme, belgelendirme ve talep doğrulama sağlamaktadır. NSF eğitim ve öğretim, gıda güvenliği, su, sağlık bilimleri tüketici ürünleri ve yönetim sistemleri için eğitim ve öğretim amaçlayarak sağlar.

  NSF İNTERNATİONAL, Güney Amerika, Kuzey Amerika, Avrupa ve Çin olmak üzere laboratuarları onaylanarak hizmete sunulmuştur. Bu çalışma alanları ISO17025 sertifikalıdır.

  *İçecek Kalitesi

  *Besin Takviyesi

  *Deniz Ürünleri Endüstrisi

  Su Arıtma Endüstrisi testleri yaparak hizmetler vermektedir. NSF standartlarını daha da ilerletmek için Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü tarafından akredite edilerek bir standartlara karışmıştır.

  Su Arıtma Cihazlarına Verilen NSF Sertifika Çeşitleri

  NSF / ANSI 58

  Ters ozmoz sistemleri, suyu yarı geçirgen bir zardan geçirmek için ters basınç kullanan bir işlem içerir. Çoğu ters osmoz sistemi, zarın her iki tarafında bir veya daha fazla ek filtre içerir. Bu sistemler Health Canada ve EPA tarafından düzenlenen kirleticileri azaltır.

  NSF / ANSI 401

  Ortaya çıkan kirleticiler için arıtma sistemleri, ortaya çıkan 15 kirletici maddenin bir veya daha fazlasını içme suyundan düşürdüğü doğrulanan hem kullanım noktası hem de giriş noktası sistemlerini içerir .

  Ortaya çıkan bu kirletici maddeler henüz EPA veya Health Canada tarafından düzenlenmemiş farmasötik ürünler veya kimyasallar olabilir.

  NSF / ANSI 42

  Filtreler, klor ve tat / koku gibi estetik safsızlıkları azaltmak için onaylanmıştır. Bunlar, kullanım noktası (lavabonun altında, su sürahisi vb.) Veya giriş noktası (tüm ev) arıtma sistemleri olabilir.

  NSF Şikayetler ve Kamu Bildirimleri Sayfası

  Bu sayfa, NSF işaretini kötüye kullanımıyla ilgili bir şikayet gönderilmesine izin verir ve NSF’nin sertifika/kayıt ilkelerini ihlal eden ürünleri ve şirketleri burada yıllara göre listeler.

  Şikayette bulunmak, şikayette bulunmak veya sertifikalı bir ürünün ihlal edildiği veya tescilli bir ticari markanın veya sertifika markasının kullanıldığından şüphelenilen bir şikayet bildirmek için lütfen +1 800 673 8010 no’lu telefondan tüketici yardım hattımızla iletişime geçin veya çevrimiçi şikayet/geri bildirim formu göndermeniz yeterlidir.

  NSF şikayet yayın sayfasında NSF işaretini (logosunu) izinsiz kullanan yada tabiri caizse sahte NSF’li ürünleri satanları bu sayfada yayınlar ve kullanıcıları bu markalardan uzak durmasını tavsiye eder.

  Maalesef Türkiye’de su arıtma satan firmaların bir çoğunda NSF işaretini yetkisiz kullanır yani NSF onayı olmayan ürünleri sizlere NSF onaylı olarak satmaktadır. Bir ürünün NSF onaylı olduğunu sorgulamanız için muhakkak nsf.org sayfasından firmanın ismini sorgulayın nsf.org sayfasında firma ismi geçmiyor ise o ürün yüksek ihtimalle sahtedir.