GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Sorular

hakdemir

atık kısıtlayıcı

merhaba

İlk defa bir su arıtma sistemi kurmak istiyorum tesadüfen sitenize rastladım ve çok faydalı bilgiler eşliğinde kafamda yapacağım sistem şekillendi bununla ilgili bir soru sormak istiyorum,daire girişi su basıncı yeterli olduğu için pompasız bir sistem kuracağım ama su tasarrufu için permeate pompa takmak istiyorum 75 gpd lik bir membran için bu sisteme kaçlık atık kısıtlayıcı takmam uygun olur.

 

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.

6 Cevaplar

  1. galip bey permeate pompası ile ilgili yazınızda ve videonuzda bir çelişki farkettim pompanın montaj şemasında atık kısıcı pompanın Brian out çıkışına bağlanıyor fakat videonuzda membran kabının kirli su çıkışında atık kısıcı dan sonra hortumu Brian in bağlanıyor hangisi doğru anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim

  2. Permeate pump kullanacaksanız atık su dan büyük tasarruf sağlarsınız. Flow 75GPD membran için en düşük 300 flow, maksimum ise 550 kullanmanız yeterli. kireçli ve suyu çok kirli bir bölgedeyseniz, kirliden kasıt tds değeri 500 ppm ve üzerindeyse 400-450 arası flow kullanmanızı tavsiye ederim. Flow çok düşük kullanıldığında membran filtrenin ömrünü kısaltır ve size membran maliyeti çıkartır. TDS değeri 100-300ppm arası bir bölge de 300 flow tercih edebilirsiniz. Flow da ki numara değerleri dakika da attığı atık su miktarını gösterir örnek 300 flow 300ml su atar. Ama bu değerler membrana giren suyun basıncına göre flowun attığı su miktarı +- değişebilir.