GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Sorular

tersosmos

2 litre su alıyorum ve arıtma işlemi durmuyor

Merhaba arıtma cihazımdan 2 litre su alınca arıtmaya başlıyor daha sonra arıtma bittikten sonra yine aynı şekilde devam ediyor birde önceden vanadan su hızlı akıyordu şimdi biraz daha yavaş akmaya başladı bunların sebebi ne olabilir?

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.

  1. Arıtma cihazları 2 litre su aldıktan sonra ortalama 10 ila 20 dakika arasında çalışır ve stop eder eğer bu zaman uzuyorsa membran filtre üretim suyu düşmüş olabilir şöyle bir test yapın tank vanasını kapatın ve arıtmadan akan suya bakın ince ip gibi sürekli akıyorsa sorun yok demektir ama damla damla akıyorsa yada kesik kesik membran filtrenizde sorun vardır yada membrandan önce giriş filtreleriniz sorunludur çözüm için tüm filtreleri yenileyin. Su damla damla değil de ince ip gibi akıyorsa filtreler sorunlu değil shut-off valf arızalı olabilir.

    Suyun önceden hızlı sonrasında yavaş akması ise yine membran, şebeke suyu basınç durumu ve su tankının havasıyla alakalıdır. shut-off valf kontrolü için ise su testi uygulayın yine tank vanasını kapatın ve arıtma çeşmesini açın su akmaya başlayınca arıtma çeşmesini kapatın ve 1 dakikaya kadar bekleyin arıtma duruyor atık kesilmeye başladıysa shut-off valf de sağlamdır geriye su tank kontrolü kalıyor.

    su tankını kontrol etmek için ise arıtmaya giren suyu kapatın ve arıtma çeşmesini açıp tankın boşalmasını bekleyin çeşmeden artık su gelmediğinde su tankını kontrol edin tankta hala su var tank ağır ise tankın havası bitmiş olabilir tanka hava basarak çözüm bulabilirsiniz.