Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

Kayıp Denizciler İçin Umutlar Tükeniyor

Kayıp Denizciler İçin Umutlar Tükeniyor

Bartın açıklarında batan Palau bayraklı 114 metrelik ‘Arvin´ gemisinin kayıp 3 personeli için umutlar tükeniyor. Bölgedeki deniz şartlarının ağırlaşması nedeniyle sadece karadan arama çalışması yürütülebiliyor.

Arvin gemisi Gürcistan’ın Poti Limanı’ndan Bulgaristan’a giderken fırtınaya yakalanmış ve Bartın’a sığınmaya çalışırken kırılarak batmıştı. Geminin SOS sinyali göndermesinin ardından Sahil Güvenlik ekipleri canlarını ortaya koyarak yardıma gitti. Filikada olan 6 personel kurtarıldı. Hayatlarını kaybettikleri belirlenen 3 denizciden ancak birinin cansız bedeni bota alınabildi. Kalan 3 personelin ise izine rastlanamadı.

Deniz İzin Vermiyor

Kurtarma çalışması için TCG Fatih fırkateyni bölgeye gönderildi ancak ağır hava koşulları uzun süreli arama çalışmasına izin vermedi. Bastıran kar fırtınası nedeniyle fırkateyn limana dönmek zorunda kaldı.

Sadece Karadan Arama Yapılıyor

Sahil Güvenlik Komutanlığı, AFAD ve jandarma ekipleri, arama çalışmalarını Mugada sahili bölgesinde yoğunlaştırdı. Denizde görülen ancak bota alınamayan iki kişinin cesedinin bu bölgeye sürüklendiği tahmin ediliyor. Bartın Valisi Sinan Güner de çalışmaları Mugada sahilinden takip etti. Yoğun kar yağışı nedeniyle denizde arama yapılamadığını, çalışmaların karadan devam ettiğini belirten Vali Güner, şöyle konuştu:”Yoğun kar fırtınası ve tipi var. Helikopter Amasra’da bekliyor ancak bu hava şartlarında havalanması mümkün değil. Deniz unsurları da bu havada çıkamıyor. Dün büyük bir cesaret ve sorumluluk örneğiyle bot çıkmıştı ama bugün onu da çıkartamıyoruz. Şu an tek karadan arama faaliyeti kaldı. Onu yapıyoruz. Denizcilik hesaplarına göre Mugada sahili mevkiine sürüklenmeleri yüksek ihtimal. Biz de bu bölgede çalışmalarımızı yapıyoruz. Köylüler iki ceset gördüklerini ifade ettiler. Çok zor bir bölge. Bölgenin bir kısmında kara ulaşımı ve yaya ulaşımı olmayan bir yer var. Ancak Sahil Güvenlik ekiplerimiz ve AFAD ekipleri 1,5 saat süren yürüyüşle bu bölgeyi de tarayacak. Bizim hesaplarımıza göre 2 kişinin orada olması gerekiyor.”

6 Personelin Durumu İyi

Vali Güler, kurtarılan 6 personelin durumlarnın iyi olduğunu, diplomatik işlemlerin ardından taburcu edilerek ülkelerine gönderileceklerini söyledi.

Personelin isimleri, uyrukları ve görevleri şöyle:
 Nikolai Krinov – Rusya- Başmühendis
 Hennadu Kravchenko- Ukrayna- Mühendis
 Vitalii Kachur- Ukrayna- Vardiya Zabiti
 Oleksandr Perkaty – Ukrayna – Usta Gemici
 Merezhko Vitaliy – Ukrayna- Gemici
 Vladyslav Zaterka- Ukrayna- Yağcı

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.