Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

Hayvanların Su İçme Alışkanlıkları

Hayvanların Su İçme Alışkanlıkları

Herkesin bir su içme alışkanlığı var. Bazıları sağlığını düşündüğü için gereken miktarı tüketiyor, kimisi sadece ihtiyacı olduğu zaman su içiyor. Ama konu hayvanlara geldiği zaman merak kendini gösteriyor. Tüm canlıların hayatını sürdürebilmesi için ihtiyacı olan suyu içme yöntemleri var.

hayvan

Hangi Hayvan Nasıl Su İçiyor?

1. Köpekler

Köpekler insanların en yakın dostu olabilecek kadar cana yakın hayvanlar. Veterinerler, köpeklerin ihtiyaç duydukları kadar su içmesi gerektiğini savunuyor. Özellikle evde beslerken su kabını dolu tutmanız yeterli. O istediği zaman, istediği kadar su içecektir. Suyu içme şekilleri de oldukça ilginç. Ağır çekimde yakalanan görüntüler köpeklerin dillerini suyun içine daldırıp daha sonra bir kaşık haline getirdiğini ve suyu o şekilde içtiklerini gösteriyor.

2. Kediler

Kedileri anlamak oldukça zor. Ama onlar en çok onları anlamaya çalışmadığınız ve istediği gibi hareket etmelerini sağladığınız zaman mutlu oluyorlar. Bu yüzden kedileri fazla kurcalamaya gerek yok. Ne zaman isterse o zaman gelir, gider, uyur, oynar. Her şey onun kararına bağlıdır. Kedilerin dilleri ile temas ettiğiniz zaman sizi rahatsız eden o tüyler, su içerken hiçbir işe yaramıyor. Kedinin suya dilini değdirmesiyle geri çekmesi bir oluyor. O kadar sürede su içmesi imkansız gibi görünse de aslında havada bir su sütunu oluşturuyor ve arkaya doğru dilini kıvırdığı için suyun büyük bir bölümünü içmiş oluyor.

3. Atlar

Her hayvanın kendine özgü bir su içme alışkanlığı olacak diye bir şey yok tabii. Atlar da aynı insanlar gibi suyu yudumlayarak içiyorlar. Tek farkı onların biraz fazla su içiyor olmaları. Hatta çok fazla!

4. Zürafalar

Zürafalar için su içmek bize göre ciddi bir problem çünkü su içme pozisyonları, nehirlerde ve göllerde yaşayan timsahlar tarafından öldürülmeleri için oldukça müsait. Ön iki bacaklarını garip bir açıda açıyorlar ve boyunlarını da tam ortadan aşağı eğiyorlar. Neyse ki yetişkin bir zürafanın günde yalnızca bir kere su içmesi gerekiyor.

5. Balıklar

Kim demiş balıklar su içmez diye? Suyu kana kana içtikleri söylenemez tabii ama okyanus ve denizlerde yaşayan balıklar suyu önce içer daha sonra da solungaçları sudan tuzu ayırır. Tatlı su balıkları ise suyu içmezler, deri ve solungaçlarıyla emerler.

İlgili Makale : Su İçmek İle İlgili Yanlış Bilinenler!

Daha Fazla Makaleye Ulaşmak İçin: Royalgreen Su Arıtma

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.