Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

Gine Körfezi Korsanların Merkezi

Gine Körfezi Korsanların Merkezi

Uluslararası Denizcilik Bürosu, 2020’de bir önceki yıla göre korsanlık vakalarında artış yaşandığını açıkladı. En çok saldırı Gine Körfezi’nde yaşandı.

2019’da 162 korsanlık vakası yaşanırken, bu rakam 2020’de 195’e yükseldi. 2020’de uzmanları da şaşkınlığa düşürecek bir korsanlık vakası, karadan 200 deniz mili açıkta yaşandı. Saldırıların ortalamalarına bakıldığında, çoğunlukla karadan 60 deniz mili açıkta yaşandı.

130 Mürettebat Kaçırdılar

Korsan saldırılarında mürettebatın kaçırılması olayı en fazla Gine Körfezi’nde yaşandı. Uluslararası Denizcilik Bürosu’na göre, Gine Körfezi fidye için mürettebat kaçıranların merkez üssü haline geldi. 2020’de tüm deniz kaçırma olaylarının yüzde 95’i bölgede meydana geldi. 22 korsan saldırısında 130 mürettebat kaçırıldı.

Kıyıya 250 Mil Mesafe Bırakın

Uluslararası Denizcilik Bürosu Direktörü Michael Howlett,”Mürettebata yönelik risk göz önüne alındığında, en azından gemi doğrudan güvenlik bir rıhtıma veya demirleme yerine geçene kadar karadan en az 250 mil uzakta durmalarını tavsiye ediyoruz” dedi.

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.