Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

FRP Tank Nedir

FRP Tank Nedir

Suyu Yumuşatmak ve Filtrelemekte Kullanılan Yüksek Mukavemetli FRP Tankları

Kum filtreleri, Aktif karbon filtreleri, su yumuşatma sistemlerinde kullanılan FRP tanklar, Son derece ekonomik tanklar tipleridir.

Su arıtımında kullanılan fiberglas takviyeli plastik tanklar, FRPT adıyla kısaltılmıştır ve ayrıca su filtresi FRP tankı, su arıtma için FRP kabı ve yumuşatıcı FRP basınç tankları vb. olarak da adlandırılır. FRP, fiberglas ve reçineden yapılmış gelişmiş bir kompozit malzemedir. Yüksek performanslı bir malzeme olarak FRP, tanklar, borular, ızgaralar ve benzeri ürünlerin üretiminde kullanılır.

Ro su arıtma WCY FRP tankları, ihracat standardına uygun olarak modern otomatik filament sarma işlemi ile üretilmektedir. FRP tankı, polietilen (PE) veya ABS dikişsiz tek parça astarlı, yüksek performanslı bir epoksi reçine kaplı fiberglas şerit dış kabuğuna sahiptir. İki kat korumalı tank, üstün korozyona ve paslanmaya karşı dayanıklıdır. Ayrıca tankımız su geçirmez ve hafiftir. Bu arada, uzun ömürlü ve uzun vadede yatırımınızı geri ödeyen yüksek mukavemetli ve dayanıklıdır.

FRP tankı esas olarak kimya sanayi, hafif sanayi, tekstil, ilaç, biyoloji, gıda, galvanik atık su arıtma vb. dahil olmak üzere sanayi ve sivil yaşamda yaygın olarak kullanılan suyun yumuşatma cihazlarında ve filtreleme için kullanılır.

Farklı renklere ve güzel görünüme sahip standart FRP tankları.

FRP Tankların Çeşitli Özellikleri:

 • Astar: polietilen (PE)/ABS.
 • Kabuk: yüksek mukavemetli epoksi reçineli sürekli fiber cam şeritleri.
 • Açılış: 2.5″ NPSM, 4″ – 8″ UN, flanş.
 • Alt: standart taban veya tripod tabanı.
 • Mavi, gri, doğal renk. Diğer renkler ihtiyaçlarınıza göre özel olarak yapılabilir.

FRP Tank Çalışma özellikleri:

 • Çalışma basıncı: 100 psi.
 • Test basıncı: (a) ≤ 1.0 MPa (150 psi) (10,5 bar).
 • Patlama basıncı: 300 psi.
 • Çalışma sıcaklığı: 1-49 °C (34 °F – 120 °F).
 • Maksimum vakum 127 mmHg (5″Hg).
 • Kum filtresi, karbon filtre ve yumuşatıcı olarak kullanılır.
WCY FRP Mineral Tankları – Geniş uygulama için farklı özellikler mevcuttur.

Standart taban, çapı 18 inçten az olan tanklar için kullanılır.

Tripod tabanı, çapı 20 inçten fazla olan tanklar içindir.

FRP Tankın Özellikleri:

Korozyon direnci:
FRP/PE astarlı tank, günümüzde kullanılan kimyasalların çoğuna dayanıklı, üstün korozyona dayanıklı performansa sahiptir.

paslanmaya karşı koruma:
Su deposu kabuğu, hem ince bir parlaklığa hem de paslanmaya karşı dayanıklı olan yüksek mukavemetli epoksi reçineli kesintisiz cam elyaf şeritlerinden yapılmıştır.

Hafif:
FRP’nin benzersiz özelliği nedeniyle, yaklaşık ⅓ paslanmaz çelik tankların ağırlığıdır. Bu, teslim etmenin ve kurmanın daha uygun olduğu anlamına gelir, bu da maliyetten ve zamandan tasarruf sağlayabilir.

Özel tasarım esnekliği:
Siteye özel ihtiyaçlarınızı karşılamak için özelleştirilmiş üretim sunabiliriz.

Yüksek mukavemetli ve Dayanıklı:
Tank dayanıklıdır ve yüksek basınca dayanabilir, böylece çelik veya diğer malzemeden yapılmış ürünlere göre daha uzun hizmet ömrüne sahiptir.

Uygun maliyetli:
Dayanıklı ve az bakım gerektiren fiberglas tanklar, çelik tanklardan daha uygun maliyetlidir.

Pürüzsüz yüzeyli ve güzel görünümlü, paslanmaya ve korozyona dayanıklı FRP tankları.

FRP Tankı Kimler Kullanır?

Su arıtımı için FRP kabı adı gibi, askıdaki katıları ve keskin kokuları filtrelemek için kullanılabilir. Bu arada, kalsiyum, magnezyum ve metal katyonlarının konsantrasyonunu azaltarak sert suyu yumuşatmak için kullanılabilir.

Su filtreli FRP tanklarının kayda değer avantajı nedeniyle, aslında birçok alanda yavaş yavaş metal tankların yerini alıyorlar. FRP tankları, su arıtma alanı, endüstriyel kazan, kimya sanayi, hafif sanayi, tekstil, ilaç, biyoloji, gıda, galvanik atık su arıtma vb.

FRP tanklarının herhangi bir boyutu mevcuttur veya özel uygulamanız için farklı boyutlarda üretim yaptırılabilir.

Paketleme ve Teslimat: Tankınızı yerleştirmek için hem kamyon hem de treylerden oluşan bir filoya sahip kendi nakliye şirketimiz var, böylece toplu siparişlerinizi tek bir yükte gönderebilir, zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlarız!

FRP Tankı Paketleme Detayları:

 • Köpük ile sarılmış paketleme.
 • Karton ile paketleme.
 • Flanş tankları için paletli gönderim

FRP mineral tankları, su arıtma sistemlerinde, 20 cm (8”) ve 160 cm (63”) çap aralığında kullanılmaktadır. FRP mineral tankları, polietilen kılıf üzerine fiber katkılı polyester elyaf sarılarak imal edilmektedir. FRP tanklarda basınca karşı dayanım sağlayan dış yüzeydeki fiber sarımdır. FRP tanklar, pozitif basınca karşı dayanıklı iken, vakuma karşı dayanıklı tanklar değildir. Bu nedenle, FRP tank uygulamalarında mutlaka vakum kırıcı uygulanmalıdır. FRP tanklarda alt dağıtım yapısı olarak ahtapot lateral difüzörler kullanılmaktadır.

FRP Tank Fiyatları

FRP tank fiyatları için lütfen satış departmanımız ile iletişime geçiniz. FRP tank Şipariş

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.