Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

Ev Tipi Su Filtreleri ve Diğer Su Arıtma Sistemlerinin Seçimi

Ev Tipi Su Filtreleri ve Diğer Su Arıtma Sistemlerinin Seçimi

Bu bilgi bir öneri değil, evsel su arıtımı için bir rehber olarak tasarlanmıştır. Evsel su arıtma sistemini kurmadan önce, danışma için yerel sağlık departmanınızın çevre sağlığı grubuna başvurun.

Tüm filtreler eşit oluşturulmaz

Farklı su filtrelerinin farklı fonksiyonları vardır. Bazıları suyunuzun tadını daha iyi yapabilir, bazıları ise zararlı kimyasalları veya mikropları filtreleyebilir. Hiçbir filtre, her tür kirleticiyi içme suyunuzdan uzak tutamaz ve herkesin bir su filtresine ihtiyacı yoktur.

Musluğa gelen su aslında az miktarda diğer birçok maddeyi içerir. Bunların bazıları, suyunuzun diş çürümesini önlemeye yardımcı olan mikroplardan ve florürden korunmasına yardımcı olan, klor gibi, uygun bir dezenfektan miktarı gibi faydalıdır . Suda olabilecek diğer maddeler, kurşun ve mikrop Cryptosporidium gibi zararlı olabilir . Filtreler hem iyi hem de kötü maddeleri suyunuzdan temizleyebilir. Koşullarınıza bağlı olarak, çoğu zaman suyunuzu filtrelemek iyi bir fikir olmayabilir.

Kullanılabilecek birçok farklı filtre türü vardır ve hangisine veya hangisine sizin için en uygun olduğuna karar vermek kafa karıştırıcı olabilir. Dünyanın birçok yerinde suyun içilmesi güvenli değildir, bu nedenle filtrasyon sağlığınızı korumak için bir seçenektir. Bir su filtresi kullanmak isteyip istemediğinizi belirlerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı adımlar ve eğer öyleyse hangi ihtiyaç ve tercihlerinize özel olarak hangi tip ve fonksiyonların uygun olduğunu belirtin.

NSF derecelendirme nedir?

NSF International External , ürünler için halk sağlığı standartlarını geliştiren bağımsız bir organizasyondur. Bir su filtresinin ne yaptığını anlamanın bir yolu, etikette bir NSF sertifikası aramaktır. Sen belirli ürünlerin bakabilirsiniz NSF veritabanı Harici çevrimiçi onlar karşı korumak için sertifikalı görmek için. Su arıtımına uygulanabilir NSF standartlarından bazıları standart 41 (tat ve koku), 53 (kist azaltma), 58 (ters ozmoz) ve 62’dir (damıtma).

Bir filtrenin “gözenek boyutu” nedir?

Gözenek ebadı, bir filtredeki küçük deliklerin suyu geçiren ebattır. Bir süzgeç veya kevgir düşünün: Gözenekler ne kadar küçük olursa, dışarıda bıraktıkları kirletici maddeler o kadar küçüktür. Bir filtrenin “mutlak” gözenek boyutu 1 mikron ise, örneğin, filtrenin gözeneklerinin her biri 1 mikron veya daha küçüktür. Bu, Cryptosporidium gibi 1 mikrondan daha büyük herhangi bir kirleticinin filtreye takılacağı ve filtrelenmiş suya girmeyeceği anlamına gelir. “Nominal” ya da filtreler 1 mikron gözenek boyutu anlamına gelir 1 mikron arasında bir ortalama gözenek boyutuna sahip bir “orta” bazı gözenekler küçük ve bazı gözenekler 1 mikrondan daha büyük olur, kirletici böylece Cryptosporidium büyük gözenekleri boyunca hareket eder.

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.