Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için Su Arıtma Sorular & Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.


Üzgünüz, soru sorma izniniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

GA Su Arıtma Cihazları En sonuncu Nesne

Çift Sifonlu Tuvaletler “Tasarruf Ettiklerinden Daha Fazla Su İsraf Ediyor”

Çift Sifonlu Tuvaletler “Tasarruf Ettiklerinden Daha Fazla Su İsraf Ediyor”

Thames Water, Waterwise’ın İngiltere’deki tuvaletlerden sifonlar nedeniyle günde 400 milyon litrenin kaybolduğu konusunda uyardığı için tasarımın sızma olasılığının daha yüksek olduğunu söylüyor

Çift sifon düğmeleri.

İngiltere’nin en büyük su şirketi, su tasarrufu için özel olarak tasarlanmış tuvaletler, tasarruf ettiklerinden daha fazlasını israf ediyor.

Kampanyacılar yıllarca su miktarının yarısından daha azını kullanması beklenen daha verimli alternatifler olarak sunulan çift sifonlu tuvaletlerin sızıntıya daha yatkın olduğu konusunda uyarıda bulundu.

Sorunun o kadar büyük olduğu söyleniyor ki maliyetler faydalardan ağır basıyor.

Thames Water Su Verimliliği Müdürü Andrew Tucker ” Gece gündüz sürekli olarak akan çok fazla loos olduğu için, toplu olarak su kaybı artık çift yıkama tasarımının tasarruf etmesi gereken su miktarını aşıyor ” dedi

“Daha fazla insan eski tuvaletleri yenileyip yeniledikçe ve daha fazla ev inşa edildikçe su kaybı hacmi her geçen gün daha da artıyor, bu yüzden bu büyüyen bir sorun.”

Waterwise kampanya grubu, İngiltere tuvaletlerinden her gün yaklaşık 400 milyon litre su sızdığını tahmin ediyor. 2.8 milyon insanı tedarik etmek için yeterli olacağını söylüyor; Edinburgh, Cardiff, Belfast, Manchester, Sheffield, Liverpool ve Bristol’un birleşik nüfuslarına eşdeğer.

Grup, sızdıran tek bir tuvaletin günde ortalama 215 ila 400 litre su israf ettiğini ve tüm tuvaletlerin% 5 ila% 8’inin sızdırdığını söyledi. Ve bunların çoğu daha yeni dual-flush mekanizmasını kullanıyor.

Thames Water, kötü tasarımın ve malzemelerin suyun sürekli olarak kaseye akmasına neden olduğunu söyledi. Ve BBC’ye göre Banyo Üreticileri Derneği birçok çift sifonlu tuvaletin tasarımının doğası gereği sızıntıya daha yatkın olduğunu kabul etti.

Çoğunluğu sarnıcın dibine oturan ve sifona basıldığında suyun dışarı akmasına izin veren açılan vana sistemini kullanıyor. Enkaz ve diğer sorunlar, mekanizmanın kapanmamasına neden olabilir bu da suyun sürekli olarak sarnıçtan kaseye aktığı anlamına gelir.

Daha eski sarnıçlar, suyu hazneye akabileceği bir noktaya gelene kadar yukarı doğru iterek çalışan bir sifon sistemi kullanma eğilimindedir. Tuvalet sifonu çekilmediğinde bu nokta su seviyesinin üzerinde olduğundan, sistemin aynı türden sızıntıyı geliştirme olasılığı daha düşüktür.

Bir sifon sızdırmazken, bir çıkış vanası – elimizdeki rakamlara bakarsak – montajdan sonraki bir hafta içinde sızabilir. İngiltere’nin en büyük sıhhi tesisat üreticilerinden biri olan Thomas Dudley Ltd’nin genel müdürü Jason Parker “İki yıl sürebilir ancak sızıntı olacak” dedi.

Jason Parker Sifon Hakkında Ne Dedi?

BBC‘ye şunları söyledi: “Eğer su israfı konusunda ciddiysek ve bunu durdurmak istiyorsak, bunu yapmanın tek yolu bir sifon koymaktır.”

Çift sifonlu tuvaletler, farklı miktarlarda suyun akmasına izin veren iki düğmeye sahiptir. Tipik olarak dört veya altı litre tüketirler, daha küçük miktar idrarı temizlemek içindir.

Waterwise, sızdıran tuvaletlerin tamir edilmesinin “2050 yılına kadar İngiltere’deki aşırı kuraklıkla başa çıkmak için gereken ek su kapasitesinin yaklaşık % 10’una katkıda bulunabileceğini” söyledi.

İlgili Makale : Kuraklık Elektrik Üretimini Etkiledi

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.